Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Volkswagen mění svého šéfa. Reaguje tím na potíže nového Golfu

ČTK ČTK 9. 6. 2020 • 20:17
49
14
Zobrazit náhledy (49)
Volkswagen Golf 2.0 TDI Evo DSG Volkswagen Golf 2.0 TDI Evo DSG Volkswagen Golf 2.0 TDI Evo DSG Volkswagen Golf 2.0 TDI Evo DSG Volkswagen Golf 2.0 TDI Evo DSG Volkswagen Golf 2.0 TDI Evo DSG Volkswagen Golf 2.0 TDI Evo DSG Volkswagen Golf 2.0 TDI Evo DSG Volkswagen Golf 2.0 TDI Evo DSG Volkswagen Golf 2.0 TDI Evo DSG Volkswagen Golf 2.0 TDI Evo DSG Volkswagen Golf 2.0 TDI Evo DSG Volkswagen Golf 2.0 TDI Evo DSG Volkswagen Golf 2.0 TDI Evo DSG Volkswagen Golf 2.0 TDI Evo DSG Volkswagen Golf 2.0 TDI Evo DSG Volkswagen Golf 2.0 TDI Evo DSG Volkswagen Golf 2.0 TDI Evo DSG Volkswagen Golf 2.0 TDI Evo DSG Volkswagen Golf 2.0 TDI Evo DSG Volkswagen Golf 2.0 TDI Evo DSG Volkswagen Golf 2.0 TDI Evo DSG Volkswagen Golf 2.0 TDI Evo DSG Volkswagen Golf 2.0 TDI Evo DSG Volkswagen Golf 2.0 TDI Evo DSG Volkswagen Golf 2.0 TDI Evo DSG Volkswagen Golf 2.0 TDI Evo DSG Volkswagen Golf 2.0 TDI Evo DSG Volkswagen Golf 2.0 TDI Evo DSG Volkswagen Golf 2.0 TDI Evo DSG Volkswagen Golf 2.0 TDI Evo DSG Volkswagen Golf 2.0 TDI Evo DSG Volkswagen Golf 2.0 TDI Evo DSG Volkswagen Golf 2.0 TDI Evo DSG Volkswagen Golf 2.0 TDI Evo DSG Volkswagen Golf 2.0 TDI Evo DSG Volkswagen Golf 2.0 TDI Evo DSG Volkswagen Golf 2.0 TDI Evo DSG Volkswagen Golf 2.0 TDI Evo DSG Volkswagen Golf 2.0 TDI Evo DSG Volkswagen Golf 2.0 TDI Evo DSG Volkswagen Golf 2.0 TDI Evo DSG Volkswagen Golf 2.0 TDI Evo DSG Volkswagen Golf 2.0 TDI Evo DSG

Herberta Diesse měl podle zákulisních zpráv na pozici šéfa značky Volkswagen nahradit generální ředitel Porsche Oliver Blume. Nakonec je ale tomu jinak.

Šéf německého automobilového koncernu Volkswagen Herbert Diess se vzdá řízení hlavní značky VW. Šéfem značky bude od července její nynější provozní ředitel Ralf Brandstätter. Oznámila to firma po mimořádném zasedání dozorčí rady.

Diess tak podle firmy „získá větší prostor pro své úkoly v roli koncernového šéfa“. „Cílem je větší koncentrace na nynější úkoly na špici koncernu v době transformace automobilového průmyslu,“ píše se v tiskové zprávě podniku.

Skutečný důvod výměny v čele mateřské značky Volkswagen je ale podle všeho jinde. Diess se v poslední době dostal pod tlak kvůli problémům kolem výroby nejnovější generace modelu Golf a elektromobilu ID.3. Kritiku nedávno vyvolala rovněž údajně rasistická reklama na nový Golf.

Zpočátku se spekulovalo, že se do čela značky VW místo Diesse postaví šéf divize Porsche Oliver Blume. Na uvolněné místo v čele Porsche měl podle těchto spekulací nastoupit šéf divize Škoda Auto Bernhard Maier, napsala agentura DPA. To by znamenalo i blíže nespecifikovanou změnu ve vedení mladoboleslavské automobilky.

Tyto spekulace se nicméně nepotvrdily a Diesse v čele značky VW vystřídá Brandstätter. „Ralf Brandstätter je jedním z nejzkušenějších manažerů podniku,“ upozornil Diess. Vedení Škody Auto se v tuto chvíli nemění.

Související články

Témata
9. 6. 2020 18:09
Re: Re: VW jde škaredě do kopru
..ať to radši prodají třeba Toyoťe nebo Hyundai..
Avatar - Mikesus
9. 6. 2020 17:53
Re: Současnou logiku VW vystihuje
Abychom se nedivili, s čím na nás jednou vyrukují. Vůbec bych se nedivil, že přijdou s ještě větší kravinou.
Avatar - Mikesus
9. 6. 2020 17:52
Re: VW jde škaredě do kopru
Vždyť ten vrcholný management už je prakticky jen politikaření.Když se něco semele, buď se to posune na někoho níž, nebo se převlékne kabát a jede se dál.
Avatar - Mikesus
9. 6. 2020 17:50
Re: Zas další "dědula"
Ono to vůbec není o věku nebo pohlaví. Někdy sehnat na manažerský post ženu, schopnou a psychicky odolnou není vůbec lehké. Mladí si zas dost často myslí, že jsou mistři světa. Je to těžké a nedá se to moc obecně hodnotit.
9. 6. 2020 17:32
Re: Golf VIII
V pohode,tiež som to mohol lepšie napísať. :-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud