Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Volkswagen může změnit divizi R ve značku ostrých elektromobilů

Ondřej Mára Ondřej Mára 18. 5. 2020 • 09:49
21
8
Zobrazit náhledy (21)
Volkswagen ID.R Volkswagen ID.R Volkswagen ID.R Volkswagen ID.R Volkswagen ID.R Volkswagen ID. R Volkswagen ID. R Volkswagen ID. R Volkswagen ID.R Volkswagen ID.R Volkswagen ID.R Volkswagen ID.R Volkswagen ID.R Volkswagen ID.R Volkswagen ID.R Volkswagen ID.R

Značka Volkswagen má s elektrickou budoucností velké plány. A dotknout by se mohly i sportovní divize R.

Budoucí modely z divize R by totiž neměly být pouze vozy zajímavými, ale také elektrickými. V rozhovoru pro britské kolegy z Top Gear to prozradil Jürgen Stackmann, člen představenstva automobilky Volkswagen.

Budoucnost R potřebují být, a také bude, elektrická,“ cituje web Stackmanna. „Stále pracujeme na něčem, co jsme rozpracovali před dvěma a půl lety – což samozřejmě není elektrické, ale zajímavé – ale práce se posouvá dopředu a bude elektrifikována.

Pravděpodobně ještě letos bychom se tak mohli dočkat nového Golfu R, který nabídne starou známou kombinaci: 2.0 litrový přeplňovaný motor, pohon všech kol a další nezbytnosti, které z něj dělají praktický hatchback i překvapivě schopné okruhové náčiní. Ale do budoucna by se měly věci změnit.

Stackmann se svými slovy o budoucí elektrifikaci modelů R pravděpodobně narážel na nedávno představený VW Touareg R, který je prvním modelem z rodiny R s plug-in hybridním pohonem. Ten přitom nabízí částečně bezemisní provoz v kombinaci s výkonem až 462 koní.

Zcela novou generaci modelů R pak představuje závodní prototyp ID. R, který v uplynulých letech přepsal rekordy na několika světoznámých tratích. Kromě možnosti vyvíjet speciální techniku pro závodní/sportovní elektromobily ovšem ID.R slouží i jako maskot elektrické značky ID, které dělá dobré jméno.

Stackmann měl ovšem v rozhovoru poznamenat, že zatím zůstává otázkou, zda se divize R stane čistě elektrickou značkou, nebo automobilka tuto roli svěří nějaké jiné/nové „pod-značce“.

Související články

Témata
Avatar - _Karel_
18. 5. 2020 22:53
Když pitchus mluví a google překládá
"„Budoucnost R potřebují být, a také bude, elektrická,“ cituje web Stackmanna. „Stále pracujeme na něčem, co jsme rozpracovali před dvěma a půl lety – což samozřejmě není elektrické, ale zajímavé – ale práce se posouvá dopředu a bude elektrifikována.“
18. 5. 2020 16:04
EňáK
Dnes ráno jsem zase při mé cyklo cestě do práce kolem Vrchlabské Škodovky potkal EňáKa. Jsem zvědavý na verzi RS (225 kW) - to pak budou borci s RS Octáviema (180 kW) za lůzry :-D
Avatar - WinDiesel
18. 5. 2020 15:40
Na to všichni přesně čekali :-)
Volkswagene, neposlouchej tolik by-kupce !!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar - Emel
18. 5. 2020 14:15
Re: Nesmysl
Myslím, že se to úplně rozdělit nedá. Dneska každá značka potřebuje v portfoliu jak EV, tak klasiku.

Umíš si snad představit čistě elektrickou Škodovku? Ne... ne dneska, ani za 3 roky. Možná za 10. Respektive - ne bez ztráty velkého množství kupců, které si Škodovka léta pracně získávala. Nehledě na to, že Škodovka se svou orientací více na východ (oproti VW) bude logicky v přechodu na elektro spíš pomalejší.

Jen pro pořádek - divize R zní hezky, ale dneska... pokud nepočítáme různe R-Line, tak tu máme akorát Golf R a Touareg R... a pak ID R jakožto neprodukční závoďák.
18. 5. 2020 13:57
Nesmysl
Takže to co je v nadpisu je nakonec vyvráceno. Ostatně to ani moc nedává smysl. Větší smysl by dávalo, pokud by VW jednu ze svých značek udělal jako čistě elektrickou. Stejně jich má hodně. Už takhle VW neví jak přesně to rozdělit.
Divize R se dále může zabývat sportovními vozu a už je jedno jestli budou na benzín, plug-in nebo čistě elektrické.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud