Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Volkswagen může změnit divizi R ve značku ostrých elektromobilů

Ondřej Mára Ondřej Mára 18. 5. 2020 • 07:01
21
8
Zobrazit náhledy (21)
Volkswagen ID.R Volkswagen ID.R Volkswagen ID.R Volkswagen ID.R Volkswagen ID.R Volkswagen ID. R Volkswagen ID. R Volkswagen ID. R Volkswagen ID.R Volkswagen ID.R Volkswagen ID.R Volkswagen ID.R Volkswagen ID.R Volkswagen ID.R Volkswagen ID.R Volkswagen ID.R

Značka Volkswagen má s elektrickou budoucností velké plány. A dotknout by se mohly i sportovní divize R.

Budoucí modely z divize R by totiž neměly být pouze vozy zajímavými, ale také elektrickými. V rozhovoru pro britské kolegy z Top Gear to prozradil Jürgen Stackmann, člen představenstva automobilky Volkswagen.

Budoucnost R potřebují být, a také bude, elektrická,“ cituje web Stackmanna. „Stále pracujeme na něčem, co jsme rozpracovali před dvěma a půl lety – což samozřejmě není elektrické, ale zajímavé – ale práce se posouvá dopředu a bude elektrifikována.

Pravděpodobně ještě letos bychom se tak mohli dočkat nového Golfu R, který nabídne starou známou kombinaci: 2.0 litrový přeplňovaný motor, pohon všech kol a další nezbytnosti, které z něj dělají praktický hatchback i překvapivě schopné okruhové náčiní. Ale do budoucna by se měly věci změnit.

Stackmann se svými slovy o budoucí elektrifikaci modelů R pravděpodobně narážel na nedávno představený VW Touareg R, který je prvním modelem z rodiny R s plug-in hybridním pohonem. Ten přitom nabízí částečně bezemisní provoz v kombinaci s výkonem až 462 koní.

Zcela novou generaci modelů R pak představuje závodní prototyp ID. R, který v uplynulých letech přepsal rekordy na několika světoznámých tratích. Kromě možnosti vyvíjet speciální techniku pro závodní/sportovní elektromobily ovšem ID.R slouží i jako maskot elektrické značky ID, které dělá dobré jméno.

Stackmann měl ovšem v rozhovoru poznamenat, že zatím zůstává otázkou, zda se divize R stane čistě elektrickou značkou, nebo automobilka tuto roli svěří nějaké jiné/nové „pod-značce“.

Související články

Témata
Avatar - fostek
18. 5. 2020 23:46
Re: Když pitchus mluví a google překládá
:yes: :D
...a vohnout z toho dělá článek :-)
Avatar - _Karel_
18. 5. 2020 22:53
Když pitchus mluví a google překládá
"„Budoucnost R potřebují být, a také bude, elektrická,“ cituje web Stackmanna. „Stále pracujeme na něčem, co jsme rozpracovali před dvěma a půl lety – což samozřejmě není elektrické, ale zajímavé – ale práce se posouvá dopředu a bude elektrifikována.“
Avatar - fostek
18. 5. 2020 20:24
Re: EňáK
Nono...nejsem jezdec těchto věcí a připadá mi pošetilé s nimi závodiz...a tk jenom: uvidíme, kolik bude ten kepl vážit milášku.
18. 5. 2020 16:04
EňáK
Dnes ráno jsem zase při mé cyklo cestě do práce kolem Vrchlabské Škodovky potkal EňáKa. Jsem zvědavý na verzi RS (225 kW) - to pak budou borci s RS Octáviema (180 kW) za lůzry :-D
Avatar - WinDiesel
18. 5. 2020 15:40
Na to všichni přesně čekali :-)
Volkswagene, neposlouchej tolik by-kupce !!!!!!!!!!!!!!!!

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku