Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

VW a Ford ladí dohody o sdílení techniky i v době koronavirové

Ondřej Mára Ondřej Mára 16. 5. 2020 • 10:16
43
14
Zobrazit náhledy (43)
Volkswagen Amarok Volkswagen Amarok Volkswagen Amarok Volkswagen Amarok Volkswagen Amarok Volkswagen Amarok Volkswagen Amarok Volkswagen Amarok Volkswagen Amarok Volkswagen Amarok Volkswagen Amarok Volkswagen Amarok Ford Ranger Ford Ranger Ford Ranger Ford Ranger Ford Ranger Ford Ranger Ford Ranger Ford Ranger Ford Ranger Ford Ranger Ford Ranger Ford Ranger Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3

Pandemie koronaviru sice zasadila automobilovému průmyslu pořádnou ránu, jednání o spolupráci automobilek VW a Ford ovšem neohrozila. Ba naopak.

Obě společnosti si v současnosti zřejmě lépe než kdy dříve uvědomují, jak důležité bude sdílet náklady na vývoj bateriových elektromobilů i autonomních vozidel. Vyjednávání by tak měla zdárně pokračovat a uzavření finální dohody by mělo být doslova za rohem.

Jednání jsou sice soukromá, web Autonews Europe ovšem od nejmenovaných zdrojů zjistil, že dohoda by mohla být uzavřena dokonce již koncem příštího měsíce. Samozřejmě se jedná o nepotvrzené informace, ovšem nahrávají jim i vyjádření zástupců zúčastněných společností.

Například tiskový mluvčí Volkswagenu pro Autonews Europe během telefonního rozhovoru potvrdil, že vyjednávání s Fordem se vyvíjejí dobře. Bližší informace bohužel neuvedl. Sdílnější byl ale Alan Hall ze společnosti Argo AI LLC, která je partnerem Fordu ve vývoji autonomních technologií.

Podle Halla by totiž jednání měla být na nejlepší cestě k uzavření finální dohody ještě během druhého čtvrtletí tohoto roku. A stejná očekávání následně nezávisle vyjádřil i oslovený zástupce Fordu. Hladkému průběhu jednání přitom do velké míry mohla pomoci i současná situace.

Světová pandemie koronaviru totiž zasadila světovému automobilovému průmyslu pořádnou ránu, ze které se nejspíš bude nějakou dobu vzpamatovávat. Není tedy divu, že se obě automobilky ochotně podělí například o náklady na vývoj lehkých užitkových vozidel a středních pick-upů.

Součástí dohody o spolupráci by přitom měla být i investice 2.6 miliardy dolarů ze strany Volkswagenu do společnosti Argo AI, která prý běží podle plánu. Další části dohody by ovšem mohly nabrat menší zpoždění, které je způsobeno právě pandemií koronaviru.

V USA se totiž od roku 2022 počítalo s možným masivnějším nástupem autonomních taxíků a doručovacích služeb, ovšem to je nyní v ohrožení. Ford se totiž teprve chystá zjišťovat, jak moc ovlivní pandemie koronaviru názory spotřebitelů na plně autonomní služby a platformy.

Ford navíc zrušil i plány na vývoj čistě elektrického modelu Lincoln ve spolupráci se společností Rivian, přesto i nadále plánuje výrobu přinejmenším jednoho masovějšího elektromobilu pro Evropu, který by měl být postaven na koncernové platformě MEB.

Související články

Témata
18. 5. 2020 08:05
Re: Je to pořád dokola - obrovské náklady na vývoj...
Ja ziju ted nekolik let v Londyne.
Ty investice do EV se delaji kvuli celemu svetu, ne kvuli CR. CR je malicka pochop to je asi tak velky jako jedno mesto ve kterem zrovna ted ziju.

CR je 10 milionu z 600 jen v EU a asi z asi 2,5 miliard lidi, kteri tvori ten trh cely (tj kde se ty EV budou v dohledne dobe prodavat a to vynechavam Indii).

A tys neodpovedel na mou otazku.
Avatar - Ozzman
18. 5. 2020 07:37
Re: Náklady na EV?
Víš, že pro ten kamion mi to nepřijde tak špatné? Pokud se by se přeprava na delší dálku realizovala takto z prekladiste A do B a pak rozvezla menšími dodávkami, ubyde kamionu a taky jejich emise se počítají, takže pro nás by to znamenalo více spalovaku a kamion neblokujici předjížděci pruh :D A nebo... Co udělat něco tak zvraceneho a vrátit ten náklad na ty speciální elektrické náklaďáky, které jezdí po své vlastní trase, takže nezacpavaji silnice a jsou tu někdy od 30.let 20. Století.... Říká se jim... Vlaky :D
18. 5. 2020 03:46
Re: Náklady na EV?
Ta sedla! Ale v Německu jsou fakt takoví šílenci, že postavili kus dálnice opravdu s trolejemi, ze kterých odebírá proud experimentální elektrický kaminon! :D :D :D
17. 5. 2020 17:31
Re: Je to pořád dokola - obrovské náklady na vývoj...
A proč se oháníš Evropou, potažmo Anglií? Ty tu nežiješ? Pro mě je důležitý, jak to tu vypadá, kupuju auta tady - nová i ojetá, ty ne?
17. 5. 2020 16:37
Re: Je to pořád dokola - obrovské náklady na vývoj...
Boze prece CR neni trh pro EV, tady nejsou ani nabijecky a lidi jsou radi, kdyz jim vyjde na oktavku v zakladu.

Mimochodem cisla z koronaviroveho zacatku roku 2020, to je hodne relevantni.

Treba anglie 72 tisic EV za lonsky rok 2019. Zadny velky procento, ale 72 tisic neni malo. Letos se pocita s 100-120 tisic (protoze Tesla M3 prisla loni az v pulce roku).
A tam ted dotace neni, jen uleva na zakonne par stovek.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud