Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Volkswagen odhaluje výroční Golf Edition 50. Vejde se pod 700 tisíc

Lukáš Volšický
Diskuze (8)

Volkswagen oslavuje 50 let od uvedení originálního Golfu novou speciální edicí Edition 50. V Německu se současně představil i první facelift modernizovaného modelu, který prozrazuje zdražení.

Nejúspěšnější Volkswagen všech dob letos oslavuje 50 let na světě. Německá automobilka zahájila letošní velkolepé oslavy významného jubilea lednovým debutem očekávaného designového faceliftu a technické modernizace pro nejmodernější osmou generaci a teď modelovou řadu obohacuje o novou výroční speciální edici. Se spuštěním předprodeje vylepšeného modelu uvádí i exkluzivnější verzi Edition 50.

Volkswagen Golf Edition 50, oslavující padesát let od uvedení původního jedničkového Golfu, vychází z vrcholné standardní výbavy Style a nese několik charakteristických prvků připomínajících významný milník v historii modelu i automobilky. Na speciálním Golfu najdeme jubilejní emblém „50“ na B-sloupku a decentní loga „Edition 50“ na nástupních prazích a volantu.

Automobilka to doplňuje i decentními vylepšenými exteriéru, jako jsou 18“ kola Leeds, svítící horizontální LED pásek na masce chladiče a zatmavané zadní okno. Nejvýznamnějšími stylingovými rysy v kabině jsou pedály s kryty z broušené nerezové oceli a černá stropnice. Standardem modelu je i nejnovější infotainment Discover s 12,9“ dotykovou obrazovkou a hlasovou asistentkou IDA s umělou inteligencí ChatGPT.

Video se připravuje ...

Dokonce i pro exkluzivnější Edition 50 je dostupná další příplatková výbava – s volitelným balíčkem Plus vám bude k dispozici i otevíratelná panoramatická střecha, head-up displej a výkonnější přední LED světlomety IQ.Light s neoslňující technologií matrix.

Nový Volkswagen Golf se už objevil i v oficiálním německém ceníku. Standardní pětidveřový hatchback se u našich západních sousedů prodává se základní cenou od přibližně 690 tisíc korun, za praktičtější rodinné kombi Variant tam zákazníci zaplatí minimálně 717 tisíc korun. Nová výroční speciální varianta Edition 50 pak vychází na 934 tisíc korun, přičemž je dostupná pouze s výkonnější benzinovou patnáctistovkou TSI o 110 kW (150 koních).

Na zveřejnění oficiálního českého ceníku si zatím musíme počkat, ale odcházející model před faceliftem se u nás dodnes nabízí se nejnižší cenou od 634.900 Kč včetně DPH. Novinka tak zřejmě bude dražší kvůli vylepšené výbavě i inflaci. Volkswagen s letošním jubileem současně připomíná, že od roku 1974 vyrobil už více než 37 milionů golfů.

Lukáš Volšický
Diskuze (8)

Doporučujeme

18. 2. 2024 12:16
Autor článku je lhář
Ten, kdo psal tento lživý titulek, by si zasloužil dostat pokutu, nebo aspoň přes prsty.
Avatar - Ozzman
17. 2. 2024 10:53
Re: A jak na to autor přišel
Vzdyt v textu pak pise, ze stoji 934 tisic :D
Avatar - Mokrous
17. 2. 2024 10:28
Re: A jak na to autor přišel
Obávám se, že tu jde o jakési vítězství hmoty nad duchem.

Podle mne se ani nesnaží konkurence zničit tento web, ale spíš to jde zevnitř.
Moderní naduté a nenažrané vedení zajímá jen počet kliků a příjem z reklam, takže hlavní cíl je spousta bulvárních nadpisů i obsahu. To, že 90% článků je prázdná sláma a zbytek stojí většinou taky za prd je jim jedno. Čest vzácným výjimkám.
Jsou si vědomi toho, že běžný klikač nebude ani registrován a tudíž ani nepoleze do diskuzí.
Proto ani neřeší trolly, kteří ničí zdejší diskuze. Dokonce to je možná jejich záměr.
Třeba chtějí odradit všechny starý pardály, kteří jsou v obraze a pod články ryjí do jejich pravidelného a bolestného amaterismu.
Jen nemůžu přijít na to, proč diskuzi rovnou nezavřou natvrdo sami. Asi nechtějí být za ty zlý a špatný, tak to chtějí nechat na těch trolích de-mentech.
A nebo se chtějí jen zbavit starý gardy a nechat tam jen občasné výkřiky moderních plodů inkluze, které už ani neumí číst a jen reagují na světlo.
Každopádně to je smutné.
17. 2. 2024 08:25
Re: A jak na to autor přišel
Já nevím, jestli se do redakce infiltrovali z nějaké konkurence s cílem Auto.cz zničit zevnitř, nebo jak si ten úpadek vysvětlit? 🤷
16. 2. 2024 21:44
Díky za německý ceník
nového Golfu.