Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Volkswagen Scirocco 1,4 TSI: Spaß muss sein (Roadlook TV)

Libor Zezulka Libor Zezulka 26. 12. 2008 • 23:21
145
Kdo v něm vidí jenom nafouknutý Golf, asi zatím neměl tu čest nové Scirocco řídit. Testovací jízda mu zaručeně otevře oči.

Auto jménem Volkswagen Scirocco se na vybraných evropských trzích (ten socialistický československý si mohl o něčem podobném akorát nechat zdát) poprvé objevilo v roce 1974. Šlo o sportovně střižené kupé poháněné čtyřválci o objemu 1,1 – 1,6 litru (v USA 1,7 litru) postavené na platformě VW Golf (Rabit), která však z důvodu orientace na sportovní jízdu prošla řadou úprav.

Scirocco nemělo od začátku nouzi o zájemce a nadlouho zůstalo zářným příkladem povedeného cenově dostupného kupé a také důkazem, že Volkswagen umí vyrobit i sportovně orientované auto. Druhou generaci Scirocca vyslal Volkswagen do světa v roce 1982, na tu třetí si ovšem museli zákazníci počkat dlouhých 26 let. Po přerušení řady modelem Corrado vstalo Scirocco definitivně z mrtvých v letošním roce.

Po výstavní premiéře na autosalonu v Ženevě vstoupilo Scirocco s pořadovým číslem tři do prodeje v létě. Kdo vidí v tomhle kupé pouze svalnatý VW Golf, měl by si rychle zamluvit u nejbližšího dealera VW testovací jízdu. Tohle auto je totiž v mnoha ohledech úplně jiné než všechny současné volkswageny. Nejde jen o to, že se výborně řídí, ale také že úplně jinak vypadá. Když například přelepíte znak na kapotě, málokdo pozná, že se právě dívá na Volkswagen. Nevěříte? Tak se dívejte na Roadlook TV.

Související články

Témata
Avatar - igor77
30. 12. 2008 21:45
Re: re: nochmal
jeste: ja bych nechal zaznit, ze nedoporucuju ani DSG.
ale to verejnost taky nedoceni, nicht wahr (-;
Avatar - igor77
30. 12. 2008 21:19
re: bravicko + srdicko
liborku, opet bravicko (palecek up) / rukulibam .. (srdicko)
"ee, neevii.." - "gumovacka / bouracka !!" - vyborny !!
mne šíro nedela potiz, zamiloval jsem si to minuly. libilo se mi ze doporucujete 2.0, ale verejnost to stejne neoceni (-;
akorat ste to nakonci nejak utnuli, dosly vam lovaky ??
Avatar - Ham.
30. 12. 2008 18:53
Re: "Když například přelepíte znak na kapotě..."
GM deklaroval, že dělá zmetky a vedení se za tuto skutečnost veřejně omluvilo nevím co víc chtít jako důkaz, že tento moloch je definitivně vyřízená kapitola. Pokud se rychle rozprodá to co z GM zbývá (možná to půjde dost těžko protože zbývají jen dluhy) a koupí některé části schopný výrobce aut (což je asi kdokoliv vyjma US trojky) tak je šance, že zase zavede výrobu něčeho co bude k užitku.
30. 12. 2008 18:12
Re: "Když například přelepíte znak na kapotě..."
Mindráky a "osvícený" pohled na automobilový trh jsi už předvedl dostatečně, teď ještě odpověď na tu otázku, kterou jsem ti položil, teda jestli to není nad Tvé síly, protože jediný, kdo má důvod brečet, je tvůj učitel češtiny... >:D
Avatar - Ham.
30. 12. 2008 13:48
Re: "Když například přelepíte znak na kapotě..."
GM už růst nemusí, už je v nebi (nebo v pekle?) a to je správně vzhledem ke kvalitě kterou produkuje. Asi nebudu ani plakat když Spark a podobné parodie na auta zaniknou.
Články odjinud