Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Volkswagen Tiguan 1,4 TSI: nejlepší přítel chalupáře

Libor Zezulka
Diskuze (51)
Objednávky na nový Tiguan se Volkswagenu jen hrnou, a tak jsme se rozhodli vyzkoušet, jak obstojí coby dopravní prostředek českého chalupáře.

Přestože nemálo kompaktních SUV se do terénu podívá pouze na obrázku, k jejich největším přednostem patří univerzálnost. S „súvéčkem“ se nemusíte obávat sjet z hlavní silnice a vzít to domů zkratkou přes les. Kompaktní SUV dává možnost pohodlného cestování na delší vzdálenosti, ale zároveň se s ním snadno vyškrábete na kopec, na jehož vrchol vede pouze zanedbaná polní cesta.

Volkswagen o svém Tiguanu říká, že bravurně zvládá provoz na zpevněných i nezpevněných cestách. Záleží však na výbavě. Tak jsme se to rozhodli ověřit. Přestože jsme dostali na test Tiguan ve verzi Sport & Style a navíc bez balíčku Offroad, vyrazili jsme do terénu. Do terénu, kvůli kterému si chalupáři pořizují právě vozy kategorie SUV.

Celý pořad Auto Moto Styl si můžete přehrát na stránkách České televize, včetně reportáží: První dojmy - Land Cruiser V8 a Kabelky - Honda Civic.

Libor Zezulka
Diskuze (51)
25. 4. 2008 22:04
Re: Lano
Bohužel máte pravdu - nicméně chyba nenastala při natáčení, ale ve střižně, kde byl použit špatný záběr, ale všimli jsme si toho, až už byl materiál v ČT - a to už bylo pozdě na změny a připadalo nám trapné potom dávat na web jinou - korigovanou verzi a maskovat tak chybu, která se přihodia.
Zkrátka jde o chybku při kontrole výsledného materiálu - nepodceňujeme to, snažíme se, ale někdy se to holt "podaří". Protože jsme o tomto problémku věděli už pár dní před vysíláním - už jsme se jen dohadovali kolikátý příspěvek se toho (po právu) chytne a jakou bude mít formu - a já jsem docela mile překvapen, že to nebyl hned první příspěvek a ještě navíc je i psán kultivovaně :-) .
Závěr - ano, o chybě víme a omlouváme se za ni.
Avatar - Ada je zase tady
24. 4. 2008 21:27
Re: In natura horší fotek
Tiguan neni pro chlapacky v ruzovych ponozkach jako ten velky satis. Proto chapu, ze ti tak vadi.
Avatar - Ada je zase tady
24. 4. 2008 21:25
Re: francouzský buldoček
Tiguan nema s nicim francouzskym (ani se psem) nic spolecneho. A to je zatracene dobre!
24. 4. 2008 20:09
Lano
Ahoj,
tak nevím, ukázka jak správně požít lano k tažení auto nebyla asi správná :-O ? Přišlo hlavně zajímavé protažení lana okem Felicie a dřevěným kolíčkem zajistit. Co?
24. 4. 2008 15:06
Tiguan vs Tucson
no ak odhliadneme od GTIho a jeho PR kecov, tiguan nie je zle SUV. Ale tak ako u kazdeho VW je konkurencia zdatna a nedostatok imageu vynahradzuje paradnym pomerom cena/hodnota

len tak pre priklad: Hyundai Tucson 2,0i s vykonom 103kw, vybava elegance a za cenu za ktoru chcu tiguana dokonca clovek kupi aj akciovku Santa Fe