Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Volkswagen Touareg letos čeká facelift. Takto by mohl vypadat

Jan Zajíc Jan Zajíc 19. 1. 2023 • 18:08
18
13
Zobrazit náhledy (18)
Volkswagen Touareg R Volkswagen Touareg R Volkswagen Touareg R Volkswagen Touareg R Volkswagen Touareg R Volkswagen Touareg R Volkswagen Touareg R Volkswagen Touareg R Volkswagen Touareg R Volkswagen Touareg R Volkswagen Touareg R Volkswagen Touareg R Volkswagen Touareg R

Volkswagen Touareg se v letošním roce v ukáže omlazené podobě, která se jistě podepíše také na designu. Jak by modernizované SUV mohlo vypadat?

Třetí generaci modelu Touareg automobilka Volkswagen představila v březnu roku 2018, brzy tedy od její premiéry uběhne už pět let. A že německý výrobce facelift ukáže v blízké budoucnosti, naznačují špionážní fotky, které se v poslední době pravidelně objevují na internetu a které zachycují maskované prototypy během testování.

Video se připravuje ...

Kamufláž sice na první pohled vyhlíží nenápadně a auta vypadají skoro nemaskovaně, ve skutečnosti však Volkswagen použil několik různých triků, aby přesnou podobu modernizovaného Touaregu před premiérou utajil.

Grafik motoristického webu Kolesa se ale pokusil kamufláž sundat a vytvořil vlastní představu, jak bude omlazené SUV vyhlížet. Jeho návrh zahrnuje přepracované světlomety, upravenou masku a odlišně tvarovaný přední nárazník. Vzadu pak nabízí světla propojená LEDkovou světelnou lištou.

Jak se promění interiér, zatím nevíme, informace nemáme ani o tom, jak se modernizace projeví u techniky a v nabídce motorizací. Mluví se však o větší míře elektrifikace.

V českém ceníku aktuálně najdeme dva motory, oba šestiválcové, přeplňované a s třílitrovým objemem. Zážehová jednotka 3.0 TSI poskytuje maximální výkon 250 kW, vznětová 3.0 TDI pak 210 kW. Na vrcholu nabídky se nachází Touareg R s plug-in hybridním ústrojím, tvořeným třílitrovým zážehovým šestiválcem a elektromotorem. Systémový výkon dosahuje 340 kW.

Doporučujeme

Témata
20. 1. 2023 12:38
wtf?
Ach jaj! Bez nápadu. Predná časť pôsobí nezaujímavo a zadok je v štýle lacného Peugeotu 208. Plne chápem prečo klientela Tuaregu ušla k Porsche a Mercedesu! Technika skoro identická a máte k tomu božský vzhľad a kvalitný stitching interieru. Síce všetko nemecké je z pohľadu softu a komunikácie s telefónom absolútne prispaté, no Porsche a Mercedes sú aj tak najďalej. VW navyše ťahal vývoj ku ID.x - to bude v štýle das AUTO. Žiaľ Tuareg smeruje za svojím bratom Golfom.
Avatar - fOE
20. 1. 2023 11:21
Re: Vrchol
Touareg ano, arteon vubec, ten je nalestena bida co si hraje na vic nez na co ma (krom vzhledu nema nic).
Touareg je premie. Arteon je wannabe premie.
Avatar - Ozzman
20. 1. 2023 09:00
Re: Vrchol
http://d19-a.sdn.cz/…gS_o/RKMWZr.jpeg?…

Tohle je i na fotkách pěkný, prostě to chce méně chromu a pak to vypadá zajímavě, Q7 mne nikdy nebrala ani na živo, ani na fotkách, ale zase mne udivilo, jak dokáže maskovat svou hmotnost při řízení, tedy do první zatáčky :D
Avatar - 3_diamanty
20. 1. 2023 02:54
Re: Vrchol
Touareg a arteon.... a UP gti... 3 najpodarenejsie kusky :yes:
Avatar - KANKUNEN
19. 1. 2023 18:28
Re: Jednou za čas tu přijdu
Bych tě chtěl vidět po půl litru vodky. :-)