Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Volkswagen Touran chce být jako SUV. Populární MPV přijíždí ve verzi Cross

David Bureš David Bureš 7. 8. 2018 • 22:53
7
1
Zobrazit náhledy (7)
Volkswagen Cross Touran L Volkswagen Cross Touran L
Německá automobilka následuje trend a i pro druhou generaci Touranu nabídne oplastované provedení v přídomkem Cross.

Zájem o velkoprostorové automobily v posledních letech klesá, a tak jednotliví výrobci hledají cesty, jak zájem o takové modely udržet. Hlavním trendem v tomto ohledu je přitom inspirace crossovery a SUV. Volkswagen se zatím takovému kroku vyhýbal a jeho zástupci v segmentu jsou nadále typická MPV. Nyní se to však mění a Touran přijíždí v „crossover“ verzi.

Novinka se oficiálně jmenuje Volkswagen Cross Touran L a v tuto chvíli je určena pro čínský trh. Není však vyloučeno, že se jí v budoucnu dočkáme také na starém kontinentu. Písmenko L v názvu sice může evokovat prodlouženou variantu, čínský Touran je ale stejně dlouhý jako ten prodávaný v Evropě, na délku tedy měří 4.527 mm.

Nejdůležitější změnou modelu Cross Touran L jsou tak nové nárazníky, které jsou v dolní části oplastované a ozdobené stříbrnými lištami. Tyto prvky lehce (o 10 mm) prodloužily karoserii na 4.537 mm a rozšířili o pět milimetrů na 1.834 mm. Cross Touran L se také díky úpravě podvozku zvýšil, výška proti běžné verzi narostla o 23 mm na 1.682 mm. Celek doplňují 18palcová kola nebo nabízený oranžový lak.

Drsnější vzhled však nedoplňuje pohon všech kol, jak by se dalo očekávat. Cross Touran L i navzdory terénnímu stylu zůstává u pohonu přední nápravy. Z motorů mohou čínští zákazníci vybírat mezi benzinovou jedna čtyřkou se 110 kW a osmnáctistovkou se 132 kW, které jsou obě spárovány s dvouspojkovou převodovkou DSG.

Výbava je však bohatá, Cross Touran L na čínském trhu slouží i jako luxusní varianta. Už v základu tamější klienti dostanou multimediální systém s osmipalcovou obrazovkou, hudební systém Dynaudio s devíti reproduktory, adaptivní tempomat nebo panoramatickou střechu.

Na zveřejněných fotografiích nás Volkswagen Cross Touran L zaujal, a tak jsme zvědavi, zda se nedočkáme i evropské verze. V dnešní době by mohla zaujmout, a to přestože Volkswagen s takovým autem nemá až tak dobré zkušenosti. Předchůdce, v podobě modelu CrossTouran, totiž až takovým hitem nebyl.

Témata
7. 8. 2018 21:45
To je zas objevný článek
Cross Touran tu byl už dávno o 2 generace dříve, takže ten “senzační” nadpis si můžete strčit za klobouk. Který pako tyhle nadpisy vymýšlí? >:D

[odkaz]

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud