Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Vozy Saab se budou vyrábět v Číně

Michal Fokt Michal Fokt 14. 1. 2013 • 04:35
29
13
Zobrazit náhledy (29)
Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab Saab
Současný vlastník Saabu NEVS mění své plány a rozhodl se ve spolupráci s čínskou společností Qingdao Qingbo vyrábět automobily Saab v Číně.

Poté, co značka Saab definitivně zkrachovala, tentokráte pod vedením nizozemského Spykeru, jej koupila společnost NEVS (National Electric Vehicle Sweden), což je sice ve Švédsku registrovaná společnost, ale majitelem je hongkongský podnikatel (se švédským občanstvím ) Kai Johan Jiang, jemuž v Hongkongu patří National Modern Energy Holdings. Ta má v NEVS 51% podíl.

Jiangovým záměrem bylo zprvu vyrábět ve Švédsku na bázi vozů Saab postavené elektromobily, určené především pro čínský trh. Nyní o ale vypadá, možná i kvůli nemožnosti využít dosavadní logo značky s gryfem, že to bude trochu jinak. NEVS totiž podepsal dohodu s dalším čínským subjektem, investiční společností Qingdao Qingbo Investment Company.

Ta zaručuje nově příchozímu 22% podíl ve společnosti NEVS, získaný vložením kapitálu ve výši 307 milionů dolarů, přičemž výroba aut bude realizována v domovském městě společnosti, tedy v Quingdao. Zatím to ale vypadá, že NEVS bude částečně vyrábět i ve Švédsku, otázkou pouze je, jak dlouho a v jakých objemech...

NEVS chce první elektromobil Saab představit už v roce 2014, současně má ale také v plánu v určitém množství vyrábět i nadále klasické vozy se spalovacími motory.

Související články

Témata
Avatar - marek.g
15. 1. 2013 12:42
Re: Boha jeho,
Volvo taky patří číňanům a zatím je to v pohodě. Uvidíme no nic si od toho neslibuju.
Avatar - romgator
15. 1. 2013 09:56
Re: Boha jeho,
dobře, dojme tomu, že to i udělají. Dají tam elektromotor. Fajn, může to být zajímavé auto. Ale mě vadí ta budoucnost. Saab se z toho vytratí a vznikne Saab který bude naprosto v čínské režii, a pokud se občas podíváš na čínské auta, pochopíš, že není důvod slavit.
Avatar - romgator
15. 1. 2013 09:46
Re: Boha jeho,
a víš, z čeho mám největší strach? Z toho, že to bude pokračovat a postihne i jiné automobilky.
Avatar - PeterLuk
14. 1. 2013 22:17
Re: To už nebude SAAB
Najprv všemocne zapierasli že SAAB pedajú(GM) Číňanom a on im naskoniec ajtak patrí... :'-(

Po krachu SAABu sa objavila informácia, že má záujem BMW. Keby ho aj malo! :-!
Avatar - PeterLuk
14. 1. 2013 22:14
Re: Boha jeho,
:yes: :yes:

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku