Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Vše, co jste chtěli vědět o celoročních pneumatikách! Pro koho jsou vhodné?

redakce AUTO.CZ
Diskuze (29)

S nastupující zimou je to zase jednou téma - jsou celoroční pneumatiky dobrý nápad, nebo jde o hazard? Pro koho jsou vhodné? Na všechny otázky odpovíme!

Nejnovější epizoda Silničáře je tady! Tentokrát se budeme věnovat mimořádně žhavému tématu - celoroční pneumatiky.

Je to vlastně už klasická otázka - nejsou pro mě zimní pneumatiky zbytečný luxus, když je u nás sněhu čím dál méně? A většinu zimních měsíců absolvuji maximálně na mokru s teplotami kolem nuly?

A na druhou stranu - obstojí celoroční pneumatiky i v opravdu zimních podmínkách? Nebo jde na sněhu s mrazivými teplotami o nebezpečný hazard?

Na všechny tyto otázky vám odpovíme v nejnovějším vydání seriálu Silničář!

redakce AUTO.CZ
Diskuze (29)

Doporučujeme

Avatar - iudex
4. 11. 2022 08:30
Re: Ale jo....
Nechytaj ma za oného... za slovo. ;-) Rozpätie teplôt je vždy. A ak chceš, nájdeš extrémne prípady, napr. že ideš v lete na Grossglockner, dolu 30°C (a asfalt 55°), hore mínus a sneh, a to v rozpätí hodiny. 99% času ale v lete sneh nemáš a naopak väčšinu času v zime je do tých 7-10°C. Princíp je teda jasný, v bežných letných podmienkach bude kvalitná letná lepšia, ako kvalitná celoročná, detto zima.
Ale kto nechce platiť za tie kvalitné sezónne gumy a chce šetriť kúpou nejakých čínskych Nankangov, tak to určite radšej tie (slušné) celoročné, tie v pohode prekonajú tie lacné sezónne.
Avatar - iudex
4. 11. 2022 08:09
Re: Ale jo....
Ono je to hodnotenie užívateľa vždy subjektívne, nikto z nás nemá možnosť porovnať súčasne na jednom aute viacerých konkurentov. Na to máme testy. Ale akosi som nenašiel žiaden test tých Matadorov, iba hodnotenia užívateľov, na základe ktorých má Matador MP59 Nordicca celkové hodnotenie 22. miesto z 91 gúm danej triedy.
Áno, v palcoch som kráľ, normálne rozmýšľam, že pôjdem do politiky, keď som taký populárny. :-[]
3. 11. 2022 18:10
Re: K čemu tyhle kydy
Bohužel, máš pravdu.
3. 11. 2022 07:16
Re: K čemu tyhle kydy
.... kliknul jsi... to redakci staci ;-)
Avatar - Barrichello
2. 11. 2022 23:46
Re: A ted tu o pejskovi a kočičce
přesně tak - můžou si akorát naxcat do bot, jak má celoročka označení M+S a smybol vločky, což mají, funguje jako pneu splnující zimní podmínky.

Nazdar.

A pokud je sucho , je +5 a není tam zančka přikazující použití zimní výbavy, tak maj smůlu i s letnákama.