Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

VW novou továrnu v Turecku nepostaví. Důvodem je propad poptávky

ČTK ČTK 2. 7. 2020 • 21:52
26
8
Zobrazit náhledy (26)
Volkswagen Emden Volkswagen Emden Volkswagen Emden Volkswagen Emden Volkswagen Emden Volkswagen Emden Volkswagen Emden Volkswagen Emden Volkswagen Emden Volkswagen Emden Volkswagen Emden Volkswagen Emden Volkswagen Emden Volkswagen Emden Volkswagen Emden Volkswagen Emden Volkswagen Emden Volkswagen Emden Volkswagen Emden Volkswagen Emden Volkswagen Emden

Přirpavovaný závod v Turecku měl stavět také vozy značky Škoda, konkrétně model Superb. Nakonec ale z něj nic nebude.

Německý automobilový koncern Volkswagen zastavil dlouho připravované plány na výstavbu nové továrny v Turecku, která měla vyrábět i škodovky. Firma podle agentury DPA oznámila, že za jejím rozhodnutím je propad poptávky v důsledku koronavirové krize. Volkswagen už loni plány na výstavbu továrny v Turecku odložil kvůli mezinárodní kritice tureckých vojenských operací v Sýrii.

Podle mluvčího koncernu nejsou z dnešního pohledu dodatečné výrobní kapacity zapotřebí. Továrna měla vyrábět automobily Volkswagen Passat a také Škoda Superb. Místo závodu v Turecku by je podle listu Automobilwoche měl vyrábět bratislavský závod koncernu.

Volkswagen podle dřívějších informací hodlal do výstavby továrny v Turecku investovat více než miliardu eur (26,7 miliardy Kč). Závod měl dát práci zhruba 4000 lidí a vyrábět až 300.000 aut ročně.

Továrna v Turecku měla podle původních plánů sloužit zejména k pokrytí rostoucí poptávky po automobilech ve východní Evropě a na Blízkém východě. Poptávku však v letošním roce po celém světě ochromila koronavirová krize. Volkswagen minulý měsíc oznámil, že mu globální odbyt v období od ledna do května meziročně klesl o téměř 30 procent na 3,089 milionu vozů.

Související články

Témata
3. 7. 2020 15:50
Re: No nevím
Coz zamozrejme VW nikdy nevadilo = Dieselgate, Cina, Meciar\SK,...
3. 7. 2020 10:33
Re: Superb
A jaký je poučení? Poku jde o ten mírný růst, tak jsme dostali na čísla z před 10 lety. Vadí ti růst? Chceš snad jiný systém? Chceš, aby lidé zchudli. Asi se ti to teď splní.
3. 7. 2020 09:20
Re: Superb
Asi tak. Došlo na moje slová, že neustály rast a rozpínanie sa nie sú udržateľné. Je to tu. Stagnácia a možno pár krokov späť. Snáď aspoň poučenie pre budúcnosť.
2. 7. 2020 17:59
Re: No nevím
Přesně tak, v Turecku vládne odporná diktatura, navíc islámského střihu! :-O :-( :-( :no: :no: :no:
Avatar - Emel
2. 7. 2020 16:12
Superb
Že továrna v Turecku spíš nebude se říkalo už před coronou, takže to není překvapení. Myslím, že vzhledem k situaci je spíš dobrá zpráva to, že se vůbec s další generací Superbu počítá...

Hlavní je, aby se Škodovce dařilo, držela zaměstnanost u nás a vyráběla dobrá auta. Pocitově bych byl radši, kdyby Superb jako top model zůstal doma a přesunula se třeba Scala... ale ve finále na tom až tolik nesejde.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud