Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

VW si zaregistroval jméno e-Beetle. Ve hře jsou i další retro elektromobily

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 17. 7. 2020 • 03:08
26
2
Zobrazit náhledy (26)
Volkswagen Beetle Volkswagen Beetle Volkswagen Beetle Volkswagen Beetle Volkswagen Beetle Volkswagen Beetle Volkswagen Beetle Volkswagen Beetle Volkswagen Beetle Volkswagen Beetle Volkswagen Beetle Volkswagen Beetle Volkswagen Beetle Volkswagen Beetle Volkswagen Beetle Volkswagen Beetle Volkswagen Beetle Volkswagen Beetle Volkswagen Beetle Volkswagen Beetle Volkswagen Beetle

V loňském roce Volkswagen zcela ukončil produkci modelu Brouk. A byť to nyní vedení značky popírá, v budoucnu by se ještě mohl vrátit.

Ikonický Volkswagen Brouk je jedním z nejvýraznějších vozů automobilového průmyslu, jehož historie se datuje do třicátých let minulého století. I když měl tento model nezaměnitelný charakter, v dnešním světě plném SUV a crossoverů pro něj nezbylo místo. A tak v loňském roce zcela skončila jeho produkce.

Už dříve se spekulovalo, že by se Brouk mohl vrátit coby roztomilý retro elektromobil, vždyť se podobnou cestou v roce 2022 vydá i elektrická reinkarnace legendárního minibusu. A pohon zadních kol by byl slušivý odkaz na působivou historii. Lídr Volkswagenu Herbert Diess se ale s ukončením výroby nechal slyšet, že model Beetle je zcela mrtvý a žádný jeho nástupce se neplánuje.

Video se připravuje ...

Jenže… značka si před časem nechala u příslušných úřadů zaregistrovat názvy, které napovídají o opaku. Nebo alespoň faktu, že značka s myšlenkou návratu pracuje. A protože jde o štítek e-Beetle, asi je vám jasné, v jaké podobě by se ikonický Brouk na automobilovou scénu vrátil. Kromě Brouka si VW zaregistroval ještě další názvy - e-Golf Classic, e-Karmann, e-Kübel a konečně e-Samba.

Zatím nemáme tušení, co Volkswagen s těmito štítky zamýšlí. Mohl si je také registrovat jen pro to, aby je zkrátka nepoužíval někdo jiný. E-Golf Classic by mohl představovat oživení některé z úvodních generací modelu s elektrickým pohonem. Minulý rok uzavřela automobilka partnerství se společností eClassics a společně představili dva Brouky v retro karoserii, avšak s pohonem elektrického Upu. No, jsme zvědavi!

Doporučujeme

Témata
18. 7. 2020 07:10
Re: Po vzoru 500e
Taky za milion... ? :-[]
17. 7. 2020 23:32
Po vzoru 500e
Výborný nápad, neumím si představit lepší kastli pro městské autíčko do zásuvky :yes: