Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Výrobu v evropských závodech pozastaví i Ford

Ondřej Mára Ondřej Mára 18. 3. 2020 • 18:36
45
Zobrazit náhledy (45)
Ford Fiesta Ford Fiesta Ford Fiesta Ford Fiesta Ford Fiesta Ford Fiesta Ford Fiesta Ford Fiesta Ford Fiesta Ford Fiesta Ford Fiesta Ford Fiesta Ford Fiesta Ford Fiesta Ford Fiesta Ford Fiesta Ford Fiesta Ford Fiesta Ford Fiesta Ford Fiesta Ford Fiesta Ford Fiesta Ford Fiesta Ford Fiesta Ford Fiesta Ford Fiesta Ford Fiesta Ford Fiesta Ford Fiesta Ford Fiesta Ford Fiesta Ford Fiesta Ford Fiesta Ford Fiesta Ford Fiesta Ford Fiesta Ford Fiesta Ford Fiesta Ford Fiesta Ford Fiesta

Stejně jako řada dalších automobilek působících v Evropě, i Ford se nakonec rozhodl pozastavit výrobu kvůli problémům spojeným s novým koronavirem.

Společnost Ford oznámila dočasné pozastavení výroby automobilů i motorů ve svých závodech v kontinentální Evropě, upozornil web Automotive News. Produkce v německých závodech Kolín nad Rýnem a Saarlouis, stejně jako v rumunském závodu Craiova, by měla být zastavena ve čtvrtek 19. března.

Automobilka má v Evropě ještě španělský závod ve Valencii, jehož produkce však byla zastavena již v pondělí. Důvodem byly pozitivní testy tří zaměstnanců na nákazu novým koronavirem.

Dopad koronaviru na naše zařízení byl dosud naštěstí jen omezený, ale jeho dopad na naše zaměstnance, obchodníky, dodavatele a zákazníky, stejně jako na evropské společenství jako celek, je bezprecedentní,“ uvedl prezident Ford of Europe Stuart Rowley.

Vzhledem k dramatickému dopadu, který má probíhající krize na evropský trh a dodavatelský průmysl – spolu s nedávnými kroky zemí k omezení nezbytného cestování a osobního kontaktu – dočasně zastavujeme výrobu v našich hlavních výrobních závodech kontinentální Evropy,“ uvedl Rowley.

Ford doufá, že uzavření továren bude jen krátkodobé. Současně ale dodává, že o době uzavření bude rozhodovat několik faktorů. K těm by mělo patřit další šíření nového koronaviru, omezení nařízená EU i jednotlivými vládami, schopnost dodavatelů udržet přísun komponent, atd.

Otevřeny zatím stále zůstávají britské závody Fordu ve městech Bridgend a Dagenham, které vyrábí pohonné jednotky. Tyto závody dodávají vznětové jednotky do Turecka, kde Ford vyrábí užitkové vozy, i do USA, kde jsou využívány britské vznětové V6 pro model Ford F-150. Motory z těchto závodů však odebírá i společnost Jaguar Land Rover.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud