Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Yamaha pro Ténéré 700 připravila sady příslušenství a Demo Tour

Ondřej Pavlůsek
Diskuze (0)

Yamaha v letošním roce uvádí na trh dlouhou očekávaný model Ténéré 700 a spolu s ním je připravena nabídnout i velmi pestrou paletu příslušenství pro samotný motocykl i jeho jezdce.

Yamaha zahajuje prodej modelu Ténéré 700 nejprve prostřednictvím systému online objednávek a od září letošního roku pak má být možné si tento motocykl pořídit i přímo u autorizovaných prodejců po celé Evropě.

Důležitost modelu Ténéré 700 pro značku Yamaha dokazuje samotný výrobce pozorností, která je tomuto motocyklu věnována. Tentokrát má k němu přitahovat pozornost představení značkového příslušenství. Yamaha nejprve pro Ténéré 700 uvádí sady, kterou nesou označení Explorer Pack a Rally Pack.

Explorer Pack má zaujmout především cestovatele, protože obsahuje mimo jiné dvojici postranních hliníkových kufrů, poskytující uzamykatelný prostor o objemu 72 litrů. Pro stabilnější parkování i jednodušší údržbu je součástí této sady i centrální stojan, větší a robustnější ochranný kryt motoru, padací rámy a odlišně řešené sedlo, které má větší nosnost.

Rally Pack je naopak zaměřen na milovníky jízdy mimo zpevněné vozovky. Tato sada příslušenství zahrnuje mimo jiné chrániče řetězu i chladiče, vyšší a plošší jednodílné sedlo, menší směrová LED světla a odlehčený tlumič výfuku značky Akrapovič.

Yamaha vedle těchto sad nabízí i širokou řadu jednotlivých doplňků pro Ténéré 700 a vedle nich pak i značkové oblečení a vybavení pro jezdce. Prostřednictvím aplikace MyGarage si mohou zákazníci značky Yamaha vybavit model Ténéré nabízeným příslušenstvím podle svých představ.

Yamaha Ténéré 700 Demo Tour má během června a července letošního roku zájemcům o nový motocykl umožnit si jej přímo vyzkoušet. V současnosti je potvrzeno, že tato akce během následujících týdnů navštíví Německo, Itálii, Španělsko, Francii, Švýcarsko, Nizozemsko, Belgii a Velkou Británii.

Yamaha Ténéré 700 využívá nový lehký dvojitý kolébkový ocelový rám, v němž je usazen kapalinou chlazený dvouválec o objemu 689 cm3. Tento motor disponuje nejvyšším výkonem 50 kW (68 k) při 9000 min-1 a točivým momentem 68 N.m při 6500 min-1. Tyto hodnoty míří na zadní kolo prostřednictvím šestistupňové převodovky.

Motocykl ve stylu dakarských speciálů se samozřejmě může pochlubit i svým podvozkem se stavitelnou upside-down 43mm přední vidlicí, disponující zdvihem 210 mm a rovněž stavitelným odpružením zadní vidlice se zdvihem 200 mm.

Tuhá hliníková paprsková kola obouvají pneumatiky Pirelli Scorpion Rally STR o rozměrech 90/90 R21 vpředu a 150/70 R18 vzadu. Brzdový systém využívá vpředu dva kotouče o průměru 282 mm a vzadu jediný kotouč o průměru 245 mm. V případě potřeby může být za jízdy dočasně deaktivováno ABS, což umožní při jízdě v terénu zablokování zadního kola v ostrých zatáčkách a ve strmých sjezdech.

Yamaha Ténéré 700 s rozvorem kol 1590 mm, celkovou délkou 2365 mm, šířkou 915 mm, sedlem ve výšce 880 mm, světlou výškou minimálně 240 mm a hmotností 205 kg s plnou nádrží má být ideálním společníkem téměř do jakéhokoliv terénu.

Ondřej Pavlůsek
Diskuze (0)

Doporučujeme