Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Z italského symbolu stylové dopravy se v Asii tvoří děsivé stroje

Mirek Mazal Mirek Mazal 9. 8. 2020 • 17:37
20
Zobrazit náhledy (20)
Rebel Riders Rebel Riders Rebel Riders Rebel Riders Rebel Riders Rebel Riders Vespa v Indonesii Vespa v Indonesii Vespa v Indonesii Vespa v Indonesii Vespa v Indonesii Vespa v Indonesii Vespa v Indonesii Vespa v Indonesii Vespa v Indonesii

Ve světě je Vespa civilizované vozítko, ne však v Indonésii. Asiaté tvoří z designové motorky postapokalyptické mašiny klidně pro celou rodinu.

Kultura dopravy v bohatém západním světě se převážně soustředí na automobily, na rozdíl od rozvíjejících se částí planety, kde lidé upřednostňují úspornější způsoby dopravy. V ulicích mnoha zákoutí jihovýchodní Asie dominují tříkolové tuk-tuky, motocykly a jejich lacinější obdoby ve formě skútrů

Lehké bzučící motorky jsou přítomny na každém rohu přelidněných měst i liduprázdných vesniček, v Indonésii vládne silnicím jeden konkrétní typ skútru - Vespa.

Rebelové na italských monstrech

Italská ikona jedné stopy má vyhrazené místo v kultuře Indonésanů, kteří promítají bezbřehou vynalézavost do jihoevropských modelů a postupně vytvářejí děsivé stroje vhodné do provozu ve více lidech snad i po konci tohoto světa.

Výstřední společenství úpravců skútrů Vespa si říká Rebel Riders. Rebelové přijíždějí ze všech zhruba šesti tisíc obydlených ostrovů a vzájemně pomáhají při formování nejbláznivějších verzí legendární motorky. „Členové komunity pochází z různých pokrevních linií, ale jsme jako rodina,“ říká člen jménem Nando Anjasmara Azani.

Vespa je ideální základ modifikací kvůli snadné dostupnosti nových i použitých kusů. Kontroverzním přestavbám napomáhá také výjimečně robustní ocelový rám, který umožňuje přeměnu skútru téměř na vše, co si majitel dokáže představit. Není problém v Indonésii potkat cokoli od provizorní rikši přes nákladní provedení až po steampunkový model postapokalyptického ražení. „Bylo to příliš nudné, jezdit na běžných Vespách,“ tvrdí servisní samouk Yogik Hermawan Saifullah. „Chtěl jsem tedy nějakým způsobem vybudovat něco extrémnějšího a jedinečnějšího,“ dodal Saifullah.

Komunita formuje jedinečná vozidla z veškerých dostupných materiálů, ještě zvládne posloužit například kovový šrot nebo kusy stromů. Jeden originál Vespy má skutečně řídítka tvořená z větví a rám byl kdysi dvěma kmeny. Stejně jako materiál zaujme počet kol, typ z dílny mladého chlapce za sebou vláčí několik kol připevněných v unikátní konstrukci. Občas se výtvory podobají automobilům, ale typický zvuk malého motoru se nikdy nezapře. „Každý ví o Vespě, ale ti, kteří nejsou ve společenství, nechápou, kdo jsme a co děláme,“ komentoval seberealizaci rebelů Blake Sharon.

 

Svobodomyslné modelování skútrů byla z nouze ctnost, ovšem levné experimenty z odpadu se staly kulturním znakem svérázného motoristického klanu v Indonésii. Většina prezentovaných motorek by neměla jedinou šanci projít technickou kontrolou či homologací západního světa, a to je možná pozitivní závěr – tím pádem existuje jeden z dalších důvodů, proč si naplánovat dovolenou do jihovýchodní Asie. Jinde se motorkářskému oku nic podobného nenaskytne.

Vespa v Indonésii

V zemi, kde více než 85 % populace vlastní skútr, žije jedna z největších komunit nadšenců Vespy. Hned za Itálií je to druhé hlavní jádro fanoušků motorky registrované už 23. dubna 1946 ve Florencii. Divize v Indonésii fungovala od 50. let a nesla název Danmotor Vespa Indonesia (DMVI). V roce 1976 pak pod tímto producentem vzniklo přibližně 40 tisíc kusů Vesp a DMVI se stalo brzy po založení třetím největším hráčem na indonéském trhu se skútry.

Aktuálně firmu zastupuje lokální distributor PT Piaggio Indonesia. Podnik pořádá reklamní akce a udržuje aktivní marketing, aby kult Vespy zůstával silny a v lepším případě gradoval. „Pro milovníky a nadšence Vespy jsme připravili nejnovější Vespu GTS Super 150 s jedinečným, elegantním a dobrodružným duchem, který doprovází každodenní jízdu,“ uvedl novinku ředitel Marco Noto La Diega.

PT Piaggio Indonesia obsluhuje celkem 37 poboček převážně v katastru velkých měst. „V budoucnu budeme i nadále sledovat poptávku na trhu a pracovat na poskytování kvalitních produktů s nejnovějšími trendy a technologiemi,“ odtajnil Marco, ale nepřiznal konkrétní čísla. Podle Asociace indonéských výrobců motocyklů (AISI) celkový prodej motocyklů vzrostl v roce 2018 o 5 procent na 6,38 milionu kusů z 5,88 milionu kusů v roce 2017.

Rebel Riders from Marc Aziz Ressang on Vimeo.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud