Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Z jednoho nabití tahače Tesly by vyžilo 4000 domácností, varuje expert

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 28. 11. 2017 • 23:00
48
128
Zobrazit náhledy (48)
Tesla Semi Tesla Semi Tesla Semi Tesla Semi Tesla Semi Tesla Semi Tesla Semi Tesla Semi Tesla Semi Tesla Semi Tesla Semi Tesla Semi Tesla Semi Tesla Semi Tesla Semi Tesla Semi Tesla Semi Tesla Semi Tesla Semi Tesla Semi Tesla Semi Tesla Semi Tesla Semi Tesla Semi Tesla Semi Tesla Semi Tesla Semi Tesla Semi Tesla Semi Tesla Semi Tesla Semi Tesla Semi Tesla Semi Tesla Semi Tesla Semi Tesla Semi Tesla Semi Tesla Semi Tesla Semi Tesla Semi Tesla Semi Tesla Semi Tesla Semi
Elektrický tahač Semi, který nedávno představila společnost Tesla, spotřebuje na jedno nabití stejné množství energie jako téměř 4000 domácností.

K tomuto závěru dospěla přední poradenská firma Aurora Energy Research, čímž značně zpochybnila životaschopnost projektu a poukázala na problém elektromobilů vůbec, napsal list Financial Times.

Vůz Semi podle Tesly může po 30 minutách dobíjení u jejích megadobíjecích stanic ujet 643 kilometrů. Na to spotřebuje kolem 1600 kilowattů, což se rovná spotřebě tří až čtyř tisíc domácností. Na tiskové konferenci v Londýně to uvedl šéf poradenské firmy John Feddersen. Instituci Aurora Energy Research založila v roce 2013 skupina profesorů Oxfordské univerzity.

Tesla odmítla kalkulace komentovat. Tahače chce dodávat na trh od roku 2019, kdy začne s instalacemi megadobíjecích stanic ale zatím neuvedla.

John Feddersen použil příklad Tesly, aby upozornil na nutnost širší diskuse o infrastruktuře, jakou bude třeba vybudovat v souvislosti z rozvojem elektromobilů. "Existují chytré i hloupé způsoby, jak tyto kapacity začlenit do systému, každopádně plná elektrifikace silniční dopravy bude potřebovat velké množství nové infrastruktury," řekl v rozhovoru s Financial Times. Další odborníci poukazují na fakt, že nabití kamionu za půl hodiny vyžaduje technologii, jaká v současné době neexistuje. I ty nejrychlejší dobíjecí stanice mají výkon jen asi 450 kilowattů.

Související články

Témata
2. 12. 2017 23:45
Re: Expert varuje?!
To si píš že má, vystihuje to, žiaľ, úroveň tvojich a windieslových príspevkov.
Avatar - Bazalt
30. 11. 2017 18:29
Re: „Fake-News“
Jak vidím Exxon automaticky mi k tomu naskakuje druhé slovo: Valdez
Avatar - Bazalt
30. 11. 2017 18:23
Re: Čistá energie
Jenomže auta na benzín a naftu si na sebe nepíšou ZE :-) je to voda na mlýn zarytých odpůrců elektromobility. Ti mají občas pocit, že rafinace je vlastně hotová věc a k dalším emisím u ní nedochází.
Pro mě je ideál plug-in hybrid
Avatar - Bazalt
30. 11. 2017 18:17
Re: Čistá energie
Už je to pár let co jsem to počítal :-)
pro mě bude vždycky lepší hlavně ve městech elektromobil než nafta. I když se ta elektřina u nás vyrábí neekologicky. Hlavní je dostat emise z měst, kde se drží a kde je vysoká hustota obyvatel.
Skandinávie do má v tomhle vychytaný a nejen ona, u nás ale není moc možností na elektřinu z obnovitelných zdrojů :-(
Díky za super příspěvek.
B.
30. 11. 2017 17:09
Re: Gulas vo fyzikalnych jednotkach
Mas uplnu pravdu :yes:

Neviem preco som to tak napisal ... proste brainfart.
Články odjinud