Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Z nového Defenderu můžete mít zajímavý obytňák. Levná legrace to ale není

Jan Zajíc Jan Zajíc 26. 8. 2020 • 17:01
7
2
Zobrazit náhledy (7)
Land Rover Defender Overlander Land Rover Defender Overlander

Jestli už vlastníte nový Land Rover Defender a plánujete s ním vyrážet na více či méně dobrodružné expedice, možná by se vám mohl líbit nápad jedné německé firmy.

Společnost Gehocab se věnuje přestavbám terénních vozů na obytňáky, vyrábí a montuje vlastní nástavby, které jsou k dispozici v různých provedeních, například na Volkswagen Amarok či Mercedes-Benz třídy G.

Jednou z posledních položek v nabídce je přestavba nového Land Roveru Defender. Jak potom bude britský teréňák vypadat, si můžete prohlédnout v galerii. Jde zatím jen o ilustrace, reálně se možnost úpravy otevře až v říjnu.

Obytná nástavba pro dva je z uhlíkových vláken, takže váží pouhých 110 kilogramů. Se standardně vybaveným vnitřkem hmotnost činí 460 kg. Barevné provedení by pak mělo odpovídat vzhledu konkrétního Defenderu, aby k němu ladila.

Výbava opravdu odpovídá tomu, co byste od obytného vozu čekali - od sprchy, toalety, přes kuchyň nebo nezávislé topení až třeba po solární panely, to všechno by mělo být standardní součástí. Zajímavé je, že úpravce mezi řadou příplatků nabízí i vylepšení podvozku a nová kola.

Přestavba na obytného defíka však není ani trochu levnou záležitostí. Němci za samotnou nástavbu se standardním interiérem a potřebnou technikou žádají nejméně 104.500 eur bez daně, tedy asi 2,7 milionu korun. Cenu mohou zvýšit ještě různé příplatky. A také montáž.

Za tu si firma žádá 11.900 eur, což je zhruba 311 tisíc korun.

Související články

Témata
26. 8. 2020 10:55
nějak to nesedí
Vždyt ty vizualizace interieru vubec nesedi s tim jak to auto vypada zvenku....?
26. 8. 2020 08:38
Sprcha a toaleta ve standardu ...
... na těch obrázcích jsem je nikde nepostřehl, dívám se špatně ?

A nevýhodou takhle provedených nástaveb je absence propojení s kabinou auta

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud