Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nový Land Rover Defender už se umí proměnit i v odolný domov na cestách

Ondřej Mára Ondřej Mára 23. 6. 2020 • 11:06
13
Zobrazit náhledy (13)
Land Rover Defender Land Rover Defender Land Rover Defender Land Rover Defender Land Rover Defender Land Rover Defender Land Rover Defender Land Rover Defender

Automobilka Land Rover spojila síly se specialistou na střešní stany Autohome a společně představují skvělé řešení pro bydlení na výpravách s novým Defenderem 110.

Nová generace Land Roveru Defender chce navázat na legendární terénní schopnosti svého předchůdce, čemuž automobilka přizpůsobuje i originální příslušenství. Jedním z nejnovějších kousků v nabídce je tak praktický a odolný střešní stan, který by měl nabídnout dostatečný komfort téměř kdekoliv na cestách.

Víko stanu je tvořeno lehkou a pevnou sklolaminátovou skořepinou, která chrání samotný látkový stan před větvemi i nástrahami počasí. K otevření přitom stačí pouze povolit zajištění v zadní části stanu a lehce víko nadzvednout. O zbytek už se postarají integrované plynové vzpěry.

Interiér stanu by měl nabídnout dostatek prostoru pro dvě dospělé osoby, které si budou hovět na luxusní bavlněné matraci. Nechybí ovšem ani polštáře, LED osvětlení nebo úložná síť na drobnosti. Do stanu se dá dostat ze všech stran, k čemuž lze použít jak dodávaný hliníkový žebřík, tak integrovaný žebřík na boku nového Defenderu.

Posádka se navíc nemusí bát žádných váhových limitů. Nový Defender nabízí nosnost okolo 900 kilogramů a jeho střecha snese statické zatížení až 300 kilogramů. Před spaním si tak klidně můžete dát vydatnou večeři.

Stan měří 2,3 metru na délku, 1,3 metru na šířku a po rozložení až 1,5 metru na výšku. Po složení se ovšem výška smrskne na pouhých 33 centimetrů, což zaručuje minimální odpor vzduchu a snadné cestování nejen v zalesněných oblastech.

Nový Land Rover Defender je ideální vůz k pohodlnému cestování na vzdálené lokace, a to po silnicích i mimo ně. Tento střešní stan dovolí řidičům defenderu pokračovat v jejich dobrodružství za hranicí jejich cesty; je ideální pro moderní průzkumníky,“ uvedl Joe Sinclair, ředitel divize Land Rover Branded Goods and Licencing.

Střešní stan je prozatím posledním přírůstkem do sbírky více než 170 položek individuálního příslušenství pro nový Defender, který je tak v tomto ohledu rekordmanem v celé automobilce. Specialitou stanu je navíc jeho skvělá kompatibilita se střešními nosiči nového Defenderu, které jsou prvkem výbavy Adventure Pack.

Jak už to ovšem v případě originálního příslušenství bývá, cena rozhodně není lidová. Stan lze již nyní objednávat z webových stránek Autohome za cenu 3.760 euro, což je v přepočtu zhruba 100.340 Kč.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud