Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Zájem o zánovní ojetiny loni vzrostl o třetinu

ČTK ČTK 21. 1. 2019
74
5
Zobrazit náhledy (74)
Škoda Rapid Škoda Rapid Škoda Rapid Škoda Rapid Škoda Rapid Škoda Rapid Škoda Rapid Škoda Rapid Škoda Rapid Škoda Rapid Škoda Rapid Škoda Rapid Škoda Rapid Škoda Rapid Škoda Rapid Škoda Rapid Škoda Rapid Škoda Rapid Škoda Rapid Škoda Rapid Škoda Rapid Škoda Rapid Škoda Rapid Škoda Rapid Škoda Rapid Škoda Rapid Škoda Rapid Škoda Rapid Škoda Rapid Škoda Rapid Škoda Rapid Spaceback Škoda Rapid Spaceback Škoda Rapid Spaceback Škoda Rapid Spaceback Škoda Rapid Spaceback Škoda Rapid Spaceback Škoda Rapid Spaceback Škoda Rapid Spaceback Škoda Rapid Spaceback Škoda Rapid Spaceback Škoda Rapid Spaceback Škoda Rapid Spaceback Škoda Rapid Spaceback Škoda Rapid Spaceback Škoda Rapid Spaceback Škoda Rapid Spaceback Škoda Rapid Spaceback Škoda Rapid Spaceback Škoda Rapid Spaceback Škoda Rapid Spaceback Škoda Rapid Spaceback Škoda Rapid Spaceback Škoda Rapid Spaceback Škoda Rapid Spaceback Škoda Rapid Spaceback Škoda Rapid Spaceback Škoda Rapid Spaceback Škoda Rapid Spaceback Škoda Rapid Spaceback Škoda Rapid Spaceback Škoda Rapid Spaceback Škoda Rapid Spaceback Škoda Rapid Spaceback Škoda Rapid Spaceback Škoda Rapid Spaceback Škoda Rapid Spaceback Škoda Rapid Spaceback Škoda Rapid Spaceback Škoda Rapid Spaceback
Zájem o zánovní ojetiny v Česku roste. Dovoz ojetých aut starých do tří let se loni zvýšil o 29 procent na 13.000 vozů. Stejným tempem rostl prodej i u největšího tuzemského obchodníka Mototechna. Vyplývá to z informací SDA a Mototechny.

"Na českém i slovenském trhu je stále více patrná změna chování zákazníků, kdy upřednostňují zánovní automobily namísto nových a rychlost nákupu. Právě u zánovních vozů mohou oproti novým ušetřit až 40 procent z ceny a nemusí čekat i půl roku, než se vyrobí," uvedla generální ředitelka skupiny AAA Auto a Mototechna Karolína Topolová.

Nejvíce dováženou značkou je v kategorii zánovních ojetin Škoda Auto s 1600 vozy, následuje Volkswagen s 1300 a třetí Mercedes Benz s více než 1100 vozy.

Nejprodávanějším automobilem v nabídce Mototechny byla v roce 2018 Škoda Rapid (8,5 procenta) následovaná Škodou Fabia (8,4 procenta) a Hyundai i30 (5,7 procenta). Škoda tvoří více než 30 procent celkové poptávky v Mototechně. Z luxusních automobilů se nejlépe prodávaly Audi A5 (17 procent), Mercedes E (deset procent) a Mazda 3 (šest procent). Zhruba 72 procent zákazníků upřednostnilo automobil s benzínovým pohonem, 81 procent volilo manuální převodovku a 90 procent z nich neřeší náhon za všechna čtyři kola.

Související články

Témata

Diskuse: Přidat názor

Ojeté auto
Jarda100
| 28. 1. 2019
Jako puberťák jsem si představoval, že až budu velkej, pořídím si nějakou novou úžasnou káru. Když jsem pak povyrostl a začal vnímat i astronomické pořizovací ceny takových aut, rychle jsem vystřízlivěl :-) Došlo mi, že stejnou službu mi udělá i dobrá ojetina a určitě si při současné nabídce v bazarech vyberu i takový auto, se kterým udělám i hodně parády. Nakonec jsem si vybral SUV - Mercedes u [odkaz] kde mi pomohli vybrat auto, které nebude tak staré a nebude mít moc najeto.
ojetiny
borivojslany
| 25. 1. 2019
tak když nové auto stojí 1-2 roční platy, tak co čekat že :-) mám druhou ojetou oktávu z bazaru a pohoda
Když to tvrdí expert, který řadí Mazdu 3 mezi luxusní vozy..
vondry87
| 21. 1. 2019
.. no tak to asi bude muset být pravda :-! :-! :-! :-!
nevím, jeslti zrovna z mototechny
Ja Prvni 123
| 21. 1. 2019
No, jo.. akorát, že "Mototechna" jsou pořád starý aaáčka... a nabídka se ztrojnásobila - v důsledku končících "operativních leasingů"...

Takže nabídka určuje poptávku.
nevím, jeslti zrovna z mototechny
dr.Remorey
| 21. 1. 2019
ale je to logický. Ty auta nejsou vylítaný, bývaj v záruce a ta cena bývá o cca tretinu až polovinu nižší. Pocitove lepší je pro me ale brát to prímo z autosalonu. Sám jsem si loni z kraje roku už pomalu šel pro novej Outback a nakonec koupil dvouletý Volvo, který me vyšlo a ctvrtinu levnejc, nájezd 50tis, záruka ... a až to budu prodávat za tri roky, ta ztráta taky nebude tak dramatická. Vtip je podle me jen v tom mít na autorizovanej servis, protože za milion mužu mít novej Superb, nebo dvouletou prémii s 3x dražším servisem. Kdo na to má, jsou to rozumne ušetrený peníze.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku