Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Zavzpomínejte na život na silnicích v Československu díky autentickým reportážím

Lukáš Volšický
Diskuze (1)

Jak vypadal život na silnicích v Československu? Podívejte se na shrnutí archivních televizních reportáží, díky nimž si můžete připomenout mnohdy už zapomenutou minulost.

Pamatujete si, jak vypadal život na našich silnicích v dobách Československa? Pokud ne, zavzpomínejte s námi na minulou éru v archivních reportážích od České televize. Ukazují nám, jak se během desetiletí měnil svět motoristů v Československu. V letech 1958 až 1989 se objevovala až netradiční řešení, kterými jejich tvůrci chtěli usnadnit každodenní život okolo automobilů a motocyklů.

Archivní reportáž uvádí, že už v roce 1958 se zvyšoval počet aut a motorek na československých silnicích, přičemž nejvíce rizikovou skupinou byli mladí řidiči. Věděli jste, že už tehdy se u nás událo až 1600 dopravních nehod za jediný měsíc? Velkou zajímavostí stejného roku byla i překlápěcí kolébka pro majitele spartaků, jakou vymyslel soudruh Hlisník z okresního průmyslového kombinátu v Karviné.

Video se připravuje ...

Ve více než 25 minut dlouhém shrnutí jednotlivých krátkých autentických reportáží se můžete seznámit i s inovativním umývacím tunelem pro automobily (1958), tehdejším největším pražským autoservisem s kavárnou (1962), prvním autobarem (1970), jednorázovými plastikovými rukavicemi nejen pro motoristy (1981), nožní hustilkou se zabudovaným pneuměřičem (1983) nebo motoristickým zbožím na policích přímo u pumpy (1985).

To a spoustu dalšího si můžete rychle připomenout díky tomuto videu. Zavzpomínejte tak na minulou éru, a pokud máte volnou chvíli, pusťte si dobovou reportáž přibližující život s automobily a motocykly v Československu.

Lukáš Volšický
Diskuze (1)

Doporučujeme

25. 9. 2023 20:38
Nic proti historii.
Mám ji rád a myslím, že je i užitečné se s ní seznamovat nebo si jí připomínat.

Přesto si tradičně zaprudím. "Pamatujete si, jak vypadal život na našich silnicích v dobách Československa? Pokud ne, zavzpomínejte..."

Jak může někdo, sakra, zavzpomínat na něco, co si nepamatuje? Tyto dvě věty, lituji, postrádají logiku. Nehledě na skutečnost, že velká část čtenářů ani ještě nebyla na světě.

Takto by to vypadalo lépe - Pamětníci mohou zavzpomínat a kdo si již nepamatuje nebo je ještě příliš mladý, může si připomenout eventuálně se seznámit s dobovými..........například.

To by měl asi něco jako autor zvládat. No, ale furt lepší, než pětitunové Audi Q7 nebo Maybach s exkluzivní cenovkou o sedmi desetinných místech. :-)