Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Zetor by Pininfarina se představuje (+video)

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 11. 11. 2015 • 23:32
18
53
Zobrazit náhledy (18)
Zetor Zetor Zetor Zetor Zetor Zetor Zetor Zetor Zetor Zetor Zetor Zetor Zetor
Společnost Zetor Tractors na veletrhu Agritechnica v Hannoveru odhalila koncept traktoru, pod jehož designem je podepsáno studio Pininfarina.

Veletrh Agritechnica, který je největší přehlídkou zemědělské techniky v Evropě, je pořádán v Hannoveru od 10. do 14. listopadu a právě zde společnost Zetor Tractors představuje své současné produkty i technické inovace a vize pro blízkou budoucnost.

Největším lákadlem ke stánku brněnské společnosti je designová studie traktoru Zetor, za jejímž návrhem stojí italské designérské studio Pininfarina. Tato novinka odhaluje nový designový směr, který má být v průběhu času postupně aplikován na všechny modelové řady a produkty značky Zetor.

Zetor by Pininfarina má ztělesňovat dokonalou kombinaci síly, dynamiky i emocí a zároveň zachovat užitečnost i praktičnost pracovního stroje, jímž traktor bezesporu je. Nový designový směr spojuje jednotlivé prvky do modulárního designu, který lze přenést na všechny modelové řady traktorů Zetor.

Hlavní pozornost k sobě u nového konceptu strhuje provedení předních partií s negativním sklonem spolu s liniemi kapoty motoru. Tvarované boky stroje kryjí mechanické části půvabným i funkčním tvarem, který odkazuje do světa sportovních vozů, čehož je například dosaženo tím, že průduchy větrání působí dojmem, že chlazení je přikládán velký význam

Hra se dvěma barvami podporuje rozlišení funkčních oblastí. Tmavší barva odlišuje technické části od ostatních, které jsou červené.

Fabio Filippini, šéfdesignér studia Pininfarina, uvedl, že jeho společnost sdílí se Zetorem společné hodnoty, mezi které patří i neustálé inovace. A dodal, že ve společnosti Pininfarina jsou velmi pyšní na první výsledek spolupráce. Podle jeho slov představuje koncept traktor s kompletně novým stylem, zdůrazňujícím sílu a odolnost produktů Zetor ve formě, která dodává navíc i emoce a vášeň.

Koncept má posloužit především k demonstraci nového designového směru a Zetor Tractors k němu neuvádí technické údaje, ale společnost potvrzuje, že si od spolupráce se studiem Pininfarina slibuje zejména posílení celosvětové prestiže tradiční české značky.

Po skončení hannoverského veletrhu Agritechnica bude designová studie Zetor by Pininfarina k vidění v brněnské Zetor Gallery a stane se součástí vybraných výstav.

Zetor oslavuje své výročí i ženskou krásu novými kalendáři

Cílem společnosti Zetor Tractors je rozšíření nabídky modelových řad z aktuálních čtyř na šest tak, aby bylo obsaženo výkonnostní spektrum od 37 do 147 kW (50 až 200 k), čemuž odpovídá již v loňském roce spuštěná spolupráce s německou společnosti Deutz AG.

V Hannoveru je samozřejmě prezentována i současná produkce značky v čele s letošní novinkou v podobě modelové řady Crystal.

Související články

Témata
Avatar - Barrichello
12. 11. 2015 21:35
Re: skodovka by taky mohla
škodovky fakt kvůli designu nikdo nekupuje
Avatar - Barrichello
12. 11. 2015 21:34
Re: Prekvapeni
Já neříkal že je to dnes americká firma, ale že jsou to původní Ford Tractor (Fordson) a International Harvester, což sou legendární americké firmy.
12. 11. 2015 12:33
Re: Prekvapeni
Je to pravděpodobné. Fordovy výroky nejspíš také prošli evolucí :). Já to slyšel v tomto podání. Každopádně myšlenka ztracena nebyla... a o to tady jde :-)
Avatar - Mrakoplas
12. 11. 2015 11:40
Re: Prekvapeni
Ford to řekl trochu jinak. Kdyby měl poslední dolar, tak 50 centů dá okamžitě do reklamy.
Avatar - ladsla
11. 11. 2015 19:44
Re: Prekvapeni
jen doplním že New Holland je výsledkem spojení Fordsonu a Fiatagri a patří dnes pod holding CNH , který vznikl spojením Case a zbytkem Fiat Industrial. Kdo dělá prezidenta, není tak těžké uhádnout.
Takže asi tak jde o americký produkt. Pokud vím, tak daňově holandský, výrobu mají v US ale i v Evropě.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku