Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Znáte Squirrel Design? Český úpravce dělá z Babett zajímavé stylovky

Jan Zajíc Jan Zajíc 21. 3. 2021 • 18:30
42
Zobrazit náhledy (42)
Squirrel Design dělá z Babett zajímavé stylovky Squirrel Design dělá z Babett zajímavé stylovky Squirrel Design dělá z Babett zajímavé stylovky Squirrel Design dělá z Babett zajímavé stylovky Squirrel Design dělá z Babett zajímavé stylovky Squirrel Design dělá z Babett zajímavé stylovky Squirrel Design dělá z Babett zajímavé stylovky Squirrel Design dělá z Babett zajímavé stylovky Squirrel Design dělá z Babett zajímavé stylovky Squirrel Design dělá z Babett zajímavé stylovky Squirrel Design dělá z Babett zajímavé stylovky Squirrel Design dělá z Babett zajímavé stylovky Squirrel Design dělá z Babett zajímavé stylovky Squirrel Design dělá z Babett zajímavé stylovky Squirrel Design dělá z Babett zajímavé stylovky Squirrel Design dělá z Babett zajímavé stylovky Squirrel Design dělá z Babett zajímavé stylovky Squirrel Design dělá z Babett zajímavé stylovky Squirrel Design dělá z Babett zajímavé stylovky Squirrel Design dělá z Babett zajímavé stylovky Squirrel Design dělá z Babett zajímavé stylovky Squirrel Design dělá z Babett zajímavé stylovky Squirrel Design dělá z Babett zajímavé stylovky Squirrel Design dělá z Babett zajímavé stylovky Squirrel Design dělá z Babett zajímavé stylovky Squirrel Design dělá z Babett zajímavé stylovky Squirrel Design dělá z Babett zajímavé stylovky Squirrel Design dělá z Babett zajímavé stylovky Squirrel Design dělá z Babett zajímavé stylovky Squirrel Design dělá z Babett zajímavé stylovky Squirrel Design dělá z Babett zajímavé stylovky Squirrel Design dělá z Babett zajímavé stylovky Squirrel Design dělá z Babett zajímavé stylovky Squirrel Design dělá z Babett zajímavé stylovky Squirrel Design dělá z Babett zajímavé stylovky Squirrel Design dělá z Babett zajímavé stylovky Squirrel Design dělá z Babett zajímavé stylovky

Mopedy Babetta patří mezi legendy českých a československých silnic. Dnes z nich mohou být také zajímavé stylovky.

Stačí trocha práce nebo úprav. A právě opravám, ale i menším či větším přestavbám klasických Babett, zejména modelu 210, se věnuje pardubický úpravce Squirrel Design.

Na ukázky jeho práce se můžete podívat v galerii. Asi nejzajímavěji vypadá Babetta upravené do podoby café raceru - a je to vlastně důvod, proč nás tento úpravce zaujal natolik, že o něm píšeme článek.

Při pohledu na netradičně modifikovaný československý moped si možná řeknete, že jste už podobný stroj někde viděli. I nám se okamžitě vybavil "moped-kafáč" od bratrů Ondřeje a Martina Reichových, kteří mají ve Stráži nad Nežárkou dílnu Reichmoto. V Pardubicích se touto stavbou zřejmě inspirovali.

Ať už to bylo jakkoli, výsledek, který se chlubí novým rámem, jinou nádrží, nízkými řídítky nebo minimalistickými blatníky, je prostě působivý.

Zajímavě ovšem vypadají také Babetty upravené tak, že v sobě mají špetku z charakteru oblíbených scramblerů, tedy motorek, které kromě jakéhosi minimalismu a retro designu nabízejí možnost jízdy nejen na silnici, ale i v terénu.

Anebo se vám víc líbí moped s díly lakovanými sytou červenou barvou a s pneumatikami s bílými bočnicemi, tak trochu ve stylu amerických custom biků?

A aby nezůstalo jen u úprav vzhledu, pardubický úpravce nabízí také třeba zvýšení výkonu motoru. Toho samozřejmě Babetta 210 s maličkým jednoválcovým motorem asi nikde nebude mít vyloženě nadbytel. Výrobce udával 1,75 kW.

Související články

Témata