Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Znáte Vivant 77? Tohle úžasně vypadající auto je jediné na světě. A ještě má nádherný zvuk

Jan Zajíc Jan Zajíc 8. 6. 2019
11
Zobrazit náhledy (11)
Vivant 77 Vivant 77 Vivant 77 Vivant 77 Vivant 77 Vivant 77

Svět aut nás neustále překvapuje. Pravidelně totiž objevujeme vozy, o nichž jsme dosud neslyšeli. To je případ i Vivantu 77.

Auto v letech 1965 a 1966 navrhl a postavil Herb Adams, inženýr, který si později udělal jméno v automobilce Pontiac, kde se podílel na vozech jako Trans Am nebo GTO Judge.

Z dílů z vozů značky Pontiac, které posbíral na vrakovištích, poskládal i šasí Vivantu. I motor pocházel od Pontiacu, konkrétně jde o vidlicový osmiválec o objemu 6 litrů.

S výrobou hliníkové  karoserie Adamsovi pomohla trojice Angličanů Jack Henser, Harry Kennedy a John Glover. Ta se v americkém Michiganu prosadila stavbou závodních aut.

I když se výsledek opravdu povedl, Adams si Vivant 77 ponechal jen krátce, brzy se totiž začal věnovat dalšímu vozu. A prodejem svého díla navíc dokázal umáznout dluhy, které mu způsobila účast v závodní sérii SCCA Trans-Am.

Dalších 40 let života jedinečného vozu je zahaleno tajemstvím, dokud auto nenašla trojice investorů v jednom skladu. Ta samozřejmě nevěděla, co objevila, takže se rozjelo pátrání.

A protože bylo úspěšné, mohl se do hry opět vrátit Herb Adams, který vše osvětlil a především mohl novému majiteli Marku Brinkerovi pomoci i s kompletní renovací.

Díky tomu si tak dnes opět můžeme prohlédnout elegantní křivky netradičního kabrioletu. A také si poslechnout zvuk jeho osmiválce, který je fenomenální. Posuďte sami.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku