Mercedes Benz SLK 350 a CLK 350 – Nesnadná volba

Mercedes Benz SLK 350 a CLK 350 – Nesnadná volba

 
 
11.8. 2008 Michal Fokt

Dva otevřené vozy, stejný výrobce, téměř stejný motor a podobná cena. Je lepší pořídit sportovnější roadster, nebo pohodovější kabriolet? Odpověď není tak snadná, jak by se mohlo zdát.

V československých filmech pro pamětníky se to vždy jen hemžilo otevřenými auty, a já jako vášnivý milovník tohoto typu vozů lituji, že doba, kdy byla za luxus považována pevná střecha a ne plátěná, už jsou nenávratně pryč a kabrioletů a roadsterů je teď v nabídce automobilek jak šafránu. Takže srovnávací test dvou aut tohoto typu považuji za trestuhodné mrhání, tím spíš, že nejde ani o konkurenty. Ale pokud o otevřeném Mercedesu přemýšlíte a nemůžete se rozhodnout, třeba můžeme pomoci.

Přitahovači pohledů

Ačkoli se mě osobně líbí více kompaktní sportovní tvary SLK, na ulici uděláte více parády s kabrioletem CLK. Možná za to může jeho výrazný bílý lak, možná dlouhá silueta pontonu karoserie a dost možná obojí, ale hlavy kolemjdoucích se prostě otáčely více za kabrioletem, zatímco dravě působící SLK s přídí ve stylu supersportu SLR (a monopostů F1) si muselo k získání pozornosti pomoci občasným podřazením…

obrázek [555 x 259]

Pohled do kabiny neomylně prozradí, že jde o auto s trojcípou hvězdou ve znaku, i kdyby byla na volantu přelepená páskou. Palubní desky mají svůj charakter, i když je fakt, že sportovně laděný kokpit SLK by někoho možná zmást mohl, volant o rozměrech kormidelního kola však ukazuje, že tam té DNA trojcípé hvězdy zbylo ještě docela dost. Posaz je v roadsteru velmi nízký a nad pontonem karoserie vykukuje pouze hlava řidiče, kaplička s přístroji ukrytými v masivních tubusech a volant s třemi rameny lehce rozbuší srdce, ale sedadla s nedůsledným bočním vedením a volič automatu na středovém tunelu nával emocí trochu otupí.

Ovšem CLK si na sport nehraje už vůbec. Posaz za volantem je docela vysoký, čtyřramenný volant je stará dobrá klasika a opěradla sedadel jsou ještě mělčí. Jsou tu ale ještě zadní sedadla, která nejsou kdovíjak velkorysá, ale na menší vzdálenosti odvezou i skromnějšího dospělého. Navíc jako otec téměř patnáctiměsíčního mrňouse musím ocenit i to, že se při stažené střeše do kufru vešel kočárek typu golfky.

Ergonomie obou aut je zcela v pořádku, uvítal bych však o něco výš umístěné ovladače ventilace a klimatizace a nějak si ani po více než dekádě novinaření příliš nerozumím s pouze jedinou páčkou pod volantem.

Není tříapůllitr jako tříapůllitr

obrázek [300 x 446] Obě auta jsou vybavena vidlicovým šestiválcem o objemu 3,5 l, CLK však z něj dostalo výkon 200 kW (272 k) a točivý moment 350 Nm, zatímco SLK má o 24 kW a 10 Nm více. V obou případech na zadní kola přenáší sílu motoru V6 sedmistupňový automat. Přesto je mezi oběma vozy větší rozdíl, než by se dalo čekat. Vliv na to má i dobře dvěstěkilový rozdíl mezi už tak dost vážícím SLK a obtloustlým kabrioletem. Že bude roadster o poznání rychlejší (na stovku o více než sekundu), se celkem dalo očekávat, ovšem odlišné je i nastavení převodovek obou aut. SLK, jenž má i pádla pod volantem, nejen že mění rychlosti o trochu rychleji, ale spontánněji reaguje i na kickdown a přechody jednotlivých kvaltů jsou jemnější a bez cukání, zatímco SLK v tomto ohledu občas trochu rebelsky zazlobí.

Jak už bylo zmíněno výše, roadster se dožaduje pozornosti okolí sympaticky laděným výfukem, jenž lze při vytočeném motoru slyšet i na pár set metrů daleko, zatímco motor samotný se chová v obou autech jako pravý gentleman a jen decentně hučí. CLK tovární tuning výfuku neprodělalo, tak se musíte spokojit s tichým proplouváním krajinou. A také s omezovačem pod 6500 otáčkami, zatímco elektronika v roadsteru umožňuje podívat se téměř k 7000 ot/min. Že mají oba vozy dostatek síly a výkonu k předjíždění asi netřeba zmiňovat, ovšem tento typ manévrů zvládá o poznání lépe lehčí SLK. S SLK se dá dosáhnout snáze nižší spotřeby, její sportovnější charakter ale zase více vybízí ke svezení a tak jsme nakonec test u obou vozů zakončili s údajem 11,3 l na 100 km. Při cestování ustálenou stovkou se staženou střechou si roadster žádá 8,6 l benzinu a kabrio 9,0 l, při 130km/h rychlosti už CLK spořádá o více než litr více než SLK, jenž si řekne o 11,3 l.

Spíše rychlé, než zábavné

obrázek [300 x 413] Pokud hledáte sportovní svezení, s největší pravděpodobností nebude zrovna Mercedes-Benz tou značkou, kam by zamířily vaše kroky jako první a ani atraktivní SLK na tom asi nic nezmění. Ano, je rychlý a výkonný, ale nedokáže vtáhnout řidiče do děje. Do zatáček se nechá přemlouvat, v řízení není takový cit, jaký by měl být a jeho strmost a ostrost také vyhoví spíše jízdnímu stylu prošedivělého padesátníka nebo vaší drahé polovičky. Navíc trochu překvapí kroucení karoserie na nerovnostech, které je větší, než by se u podobného auta na konci první dekády 21. století dalo očekávat. Ale nerozumějte mi špatně – jízda s SLK rozhodně není nuda, svezení si určitě užijete, jen není tak zábavné, jak by mohlo u tohoto typu vozu být. Na druhou stranu se ale sluší dodat, že ani v pomalejších zatáčkách těžký šestiválec nezpůsobuje nedotáčivost, na výjezdech ze zatáček si lze dovolit lehké smýknutí zádí a jeho karoserie se naklání jen minimálně.

Naproti tomu CLK asi považuje slovo sport za hodně neslušný výraz. K mému překvapení se sice vrhá do zatáček ochotněji, ale v řízení je citu ještě méně a zcela chybí přehled o tom, co se děje nejen s předními, ale i zadními koly. Konstruktéři si toho asi byli vědomi a nastavili systém jízdní stability tak, aby se výskyt krizových situací smrsknul na minimum, při ostřejší jízdě tak v zatáčkách symbol ESP spíš svítí, než problikává. To by mělo být dostatečným impulzem k tomu, aby řidič zvolil klidný jízdní styl, k němuž bylo CLK s hodně měkkou karoserií stvořeno. Ani kabriolet se ale v zatáčkách nenaklání nijak dramaticky a k silným stránkám obou aut patří velmi dobrý jízdní komfort a schopnost pohlcovat rázy od nerovností, v čemž vyniká (i navzdory kroucení karoserie) otevřené CLK. Hůř se ale vypořádává s obtékajícím vzduchem, turbulence pronikají do kabiny poměrně výrazně, vzadu se při jízdě rychlostmi nad 80 km/h prakticky nedá sedět a i se štítkem za předními sedadly je za chladnějšího počasí problém kabinu vytopit. To v SLK je vytápění bez problémů a za možnost ohřívat zadní část krku teplým vzduchem bych udělil konstruktérům nějakou automobilovou Nobelovu cenu.

Nebe nad hlavou za 1,3 mega

SLK stojí 1 237 000 korun a CLK 1 399 000 Kč. To už není takový rozdíl, aby nestálo za to zamyslet se nad tím, který vůz by vám šel lépe k pleti. Přestože ani jedno z aut nelze považovat za kdovíjaký sporťák, já osobně bych bez přemýšlení nasedl do SLK, které mi více vyhovuje svým charakterem. CLK nabídne řidičských zážitků méně, ale řidiči přidá na prestiži a noblese. Nelze sice předpokládat, že by tenhle typ aut byl jediným vozem v rodině, ale k dobru kabrioletu lze přičíst i jeho praktičnost, která umožňuje vyrazit vstříc krásnému dni i v jiném složení, než dvě osoby + jedna taška. Z hlediska nepřejících a nenechavých sousedů se však jeví vhodnější pořízení SLK vybaveného tuhou sklápěcí střechou, céelkáčko je klasický kabriolet s plátěnou střechou, která ale zabírá méně místa v kufru.

Mercedes-Benz SLK 350

První cena vozu992 000,-Kč (SLK 200 K, 135 kW)
První cena vozu s testovanou motorizací1 237 000,-Kč (SLK 350, 224 kW)
Základní cena testovaného vozu1 237 000,-Kč (SLK 350, 224 kW)
Cena testovaného vozu vč. příplatků1 577 460,-Kč (SLK 350, 224 kW)

Plusy

 • Poměrně rychlé řazení automatu
 • Jízdní dynamika
 • Potlačení turbulencí v kabině
 • Dobré jízdní vlastnosti
 • Lehké boční vedení sedadel
 • Funkce ohřívání krku teplým vzduchem
 • Nižší reálná spotřeba

Minusy

 • Lehké kroucení karoserie
 • Málo komunikativní řízení
 • Menší zábavnost, než by se dalo čekat

Mercedes-Benz CLK 350 Cabrio

První cena vozu1 133 000,-Kč (CLK 200 K, 120 kW)
První cena vozu s testovanou motorizací1 399 000,-Kč (CLK 350, 200 kW)
Základní cena testovaného vozu1 399 000,-Kč (CLK 350, 200 kW)
Cena testovaného vozu vč. příplatků1 693 088,-Kč (CLK 350, 200 kW)

Plusy

 • Relativně velký kufr
 • Dobré tlumení nerovností
 • Pohodlná sedadla
 • Rozumný komfort na zadních sedadlech

Minusy

 • Kroucení karoserie
 • Nekomunikativní řízení
 • Turbulence v kabině
 • Vyšší spotřeba paliva při běžné jízdě
 • Pomalejší řazení automatu
 • Vyšší posaz
Spolupracujeme s TipCars.com

Mercedes-Benz SLK 350

Cena v základní výbavě: 1 237 000 Kč Cena v testované výbavě: 1 577 460 Kč

Základní výbava:Analogové hodiny, boční výztuhy karoserie, čalounění černá látka (dle vzorníku), čidlo pro rozpoznání dětské sedačky (MB) na sedadle spolujezdce (automatické), čidlo zatížení sedadla spolujezdce, design klíček (klíček k vozidlu s chromovou aplikací), elektrické ovládání oken, 2x, s komfortním ovládáním a ochranou proti přivření, indikace nízkého stavu oleje a chladicí kapaliny, kapsy ve dveřích, klimatizace THERMATIC s prachovým filtrem/filtrem s aktivním uhlím, kontrolka servisních intervalů »ASSYST PLUS včetně stavu km do inspekce, lampička na čtení ve stropní ovládací jednotce, multifunkční kožený volant, ocelové kryty prahů s nápisem »Mercedes-Benz«, ochranné oblouky řidiče a spolujezdce, otáčkoměr, ozdobné výplně interiéru, stříbrné, palubní počítač v multifunkčním displeji, posilovač řízení s bezpečnostním sloupkem (mechanicky a podélně nastavitelným), předepínače s omezovači upínací síly a vodítky bezpečnostních pásů na sedadlech řidiče a spolujezdce, přístrojová deska s centrálním displejem, rádio Audio 20 CD, síťová kapsa u nohou spolujezdce, síťová kapsa za opěradlem řidiče na zadní stěně, sklopná loketní opěrka se schránkou, směrová světla s komfortním zapnutím, sportovní ocelové pedály s protiskluzovou úpravou, sportovní řadící/volící páka se stříbrnou hlavicí. Sportovní sedadla s viditelným magnesiovým rámem a integrovanými výškově nastavitelnými opěrkami hlavy (sklopná opěradla) TEMPOMAT s variabilním omezovačem rychlosti »SPEEDTRONIC«, topení s využíváním zbytkového tepla motoru,dělené, s prachovým filtrem, spínačem recirkulace vč.automatického zavření oken, ukazatel opotřebení brzdového opotřebení, ukazatel venkovní teploty, úložná schránka v zadní stěně mezi sedadly, úložná schránka s víkem a zásuvkou, varovný bzučák při zapnutých světlech při opuštění vozu a zatažené park. brzdě při rozjezdu, vícestupňové čelní airbagy a boční airbagy Head/Thorax s ochranou hlavy pro řidiče a spolujezdce, výškově nastavitelné sedadlo řidiče a spolujezdce Zásuvka 12V v prostoru nohou spolujezdce, asistent dálkových světel (automatická aktivace světel), brzdový asistent (BAS), centrální dálkové zamykání s autom.aretací při rozjezdu (programovatelnou), nouzovým odblokováním při nehodě a vnitřním spínačem Čiré směrovky ve vnějších zrcátkách, dálkové otevírání víka zavazadlového prostoru klíčkem, determální skla-zelená, s bezpečnostním jednovrstvým zadním oknem, elektronický imobilizér s plovoucím kódem integrovaný do dálkového ovladače centrálního zamykání a optickým potvrzením zamknutí, elektronický program stability (ESP), kliky dveří lakované v barvě vozu, kompresor, zvedák a sada na opravu pneu »TIREFIT«, koncová a brzdová světla v LED technice, mechanická 6stupňová převodovka, obě vnější zrcátka vyhřívaná, el. ovládaná, v barvě vozu, s asférickým sklem, na straně spolujezdce s parkovací funkcí, ABS, přední mlhovky a zadní mlhovka, přední, boční prahové a zadní spoilery lakované v barvě vozidla, rádioanténa na zadním nárazníku, kabeláž pro rádio reproduktory a 9 reproduktorů včetně jejich krytů, reflektory s čirými skly a projektorovou technikou s H7 žárovkou, vario střecha v barvě vozu, elektrohydraulicky skládací, s vyhřívaným otočným zadním oknem, výfukové potrubí se dvěma chromovými koncovkami, alu disky 5loukoť., 4x vředu: 7,5 J x 17 ET 36 pneu 225/45R17,vzadu: 8,5 J x 17 ET 30, pneu 245/40R17, baterie se zvýšenou kapacitou, sada vnitřního osvětlení, sportovní vzduchový filtr, zesílená brzdová soustava, vpředu děrované kotouče

Výbava testovaného vozu:Koberečky (2222,-), metalický lak (17 186,-), kožené čalounění (81 485,-), parkovací systém (20 445,-), zrcátka se stmívací funkcí (9186,-), dešťový senzor (2963,-), bixenony (24 742,-), osvětlení interiéru (4000,-), látkový větrný štítek (2074,-), 7stupňový automat s pádly (63 114,-), s autorádio s integrovaným DVD měničem pro 6 DVD (71 411,-), audiosystém Harman-Kardon (20 742,-), systém proudění vzduchu Airscarf (11 704,-), vyhřívání sedadel (9186,-)

Mercedes-Benz CLK 350 Cabrio

Cena v základní výbavě: 1 399 000 Kč Cena v testované výbavě: 1 693 088 Kč

Základní výbava:Analogové hodiny, automatická klimatizace THERMATIC s vyhřívanou poličkou vpředu, prachovým filtrem, filtrem s aktivním uhlím a vnitřní cirkulací s komfortní funkcí, automatické osvětlení interiéru při odemknutí vozidla, bezpečnostní pásy v barvě výbavy, vpředu včetně komfortní automatiky,čalounění látka >Tampere< (dle vzorníku), dálkové odemknutí víka zavazadlového prostoru, dělená zadní sedadla, DIRECT CONTROL - řízení s posilovačem a bezpečnostním sloupkem, elektrické ovládání oken, 4x, s komfortním ovládáním a ochranou proti přivření vpředu, identifikace obsazení sedadla s čidlem hmotnosti v sedadle spolujezdce, indikace nízkého stavu kapaliny v vstřikovačích, indikace nízkého stavu oleje a chladicí kapaliny, integrované synchronizované ovládání 4 bočních oken do ovladače sklápění střechy, kapsy na opěradlech, kryty prahů s nápisem Mercedes-Benz, loketní opěrka s dvojitou schránkou, multifunkční volant. odvětrání vzadu s jednotlivě nastavitelnými výdechy, opěrky hlavy NECK PRO vpředu nastavitelné, opěrky hlavy vzadu sklopné a nastavitelné, osvětlení zavazadlového prostoru, otáčkoměr, ozdobné výplně interiéru: dřevo >tmavý dub<, palubní počítač, podavač bezpečnostních pásů s omezovačem upínací síly vpředu, předepínače bezpečnostních pásů a omezovače napínací síly vzadu, přístrojová deska s chromovanými rámečky, velkým displejem a počítačem údržby, rádio >Audio 20 s CD přehrávačem<, zdířkou AUX-IN, 6 reproduktory a integrovanou anténou, sklopná střední loketní opěrka vzadu, sloupek řízení mechanicky podélně a výškově nastavitelný, sluneční clony s osvětleným make-up zrcátkem, směrová světla s komfortním zapnutím Štítek v řadicí páce s nápisem >ELEGANCE<, tempomat s variabilním omezovačem rychlosti, ukazatel opotřebení brzdového obložení, ukazatel servisních intervalů ASSYST, ukazatel venkovní teploty, ukotvení dětských sedaček ISOFIX vzadu, úložná schránka s víkem a zásuvkou, varovný bzučák při zapnutých světlech při opuštění vozu a zatažené park. brzdě při rozjezdu, vícestupňové čelní airbagy a boční airbagy Head/Thorax s ochranou hlavy, vyhřívané zadní okno s časovým relé, výsuvná úložná schránka s tlumením, vedle schránky před spolujezdcem, zavření s automatickým zamknutím a nouzovým otevřením, alu disky, 9loukoť., 4x, vpředu: 7Jx16, rozměr pneumatik 205/55 R 16 vzadu: 8Jx16, rozměr pneumatik 225/50 R 16, asistent dálkových světel (včetně automatického rozsvěcení světel), automatické ovládání plátěné střechy včetně dálkového, boční ochranné lišty s nápisem >ELEGANCE<, boční ochranné lišty v kombinaci chrom-Hämatit Brzdový asistent (BAS), centrální dálkové zamykání s vnitřním ovládáním a nárazovým senzorem, dešťový senzor stěračů, determální skla zelená, čelní sklo se slunečním pruhem a bezpečnostní sklo v zadním okně, DIRECT CONTROL - 6stupňová mechanická převodovka, DIRECT CONTROL – podvozek, elektronický imobilizér s plovoucím kódem ELCODE integrovaný do infračerveného dálkového ovladače centrálního zamykání a optickým potvrzením zamknutí, elektronický program stability (ESP), filtr pevných částic (CLK 320 CDI), indikace poklesu tlaku v pneu, kliky dveří lakované s chromovými vložkami, koncová světla s brilantní optikou ve světlém kontrastním poli, maska chladiče lakovaná šedá Atlas s chromovými pásky a integrovanou MB hvězdou, nárazníky, ochranné lišty a madla dveří v barvě vozu s chromovými pásky, obě vnější zrcátka vyhřívaná, el. ovládaná, v barvě vozu, s asférickým sklem, na straně spolujezdce s parkovací funkcí, ochranný oblouk s nárazovým senzorem a automatickou aktivací, osvětlení pro vystupování ve dveřích, ABS, přední mlhovky a zadní mlhovka, přídavné směrovky ve vnějších zrcátkách, rámy bočních oken v kombinaci chrom-hematit, stěrače s dotekovou funkcí aktivace, vyhřívané trysky vstřikovačů, čalounění kombinace >látka GöteborgAVANTGARDE<, alu disky, 5dvouloukoť., 4x, vpředu: 7,5Jx17, rozměr pneumatik 225/45 R 17 vzadu: 8,5Jx17, rozměr pneumatik 245/40 R 17, koncová světla s brilantní optikou ve tmavém kontrastním poli, maska chladiče lakovaná černá, s chromovými pásky a integrovanou MB hvězdou, nápis „Avantgarde“ na boční ochranné liště

Výbava testovaného vozu:Lak designo - bílá Mystic 2 (79 263,-), automat 7st. (56 299,-), kožené čalounění (49 484,-), parkovací systém (20 445,-), autorádio s navigací (45 039,-), audiosystém Harman-Kardon (19 556,-), vyhřívání předních sedadel (9 186,-), měnič na 6 CD (12 297,-), koberečky (2519,-)

Bohatí Češi věří fondům kvalifikovaných investorů, vkládají do nich stále více Bohatí Češi věří fondům kvalifikovaných investorů, vkládají do nich stále více

Bohatí Češi přicházejí na chuť investování do fondů…

Praha a Vídeň představí svá inovativní řešení v rámci Dnů Vídně Praha a Vídeň představí svá inovativní řešení v rámci Dnů Vídně

Inovativní plánování chytrých měst, zakládání městských…

Stropnickému v odchodu z ministerstva bránit nebudu, řekl prezident Stropnickému v odchodu z ministerstva bránit nebudu, řekl prezident

Odstupovat by měli spíš až pravomocně odsouzení členové…

Amazon bude dodávat zboží až do auta, i bez přítomnosti majitele Amazon bude dodávat zboží až do auta, i bez přítomnosti majitele

Americká společnost Amazon, která koncem loňského roku…

 
Technické údaje
Motor Mercedes-Benz SLK 350Mercedes-Benz CLK 350 Cabrio
Typ motoru: zážehovýzážehový
Válce / ventily: 6 / 46 / 4
Zdvihový objem (ccm): 34983498
Nejvyšší výkon (kW / ot/min): 224 / 6500200 / 6000
Nejvyšší toč. moment (Nm / ot/min): 360 / 4900350 / 2400 - 5000
Provozní vlastnosti
Maximální rychlost (km/h): 250250
Zrychlení 0 - 100 km/h (s): 5.46.5
Spotřeba město/mimo/kombi (l/100 km): 13.1 / 7 / 9.214.5 / 7.6 / 10.1
Rozměry a hmotnosti
Zavaz. prostor - sedadla/sklopena (l): 208 / 300435 / -
Objem nádrže (l):7062
Pohotovostní hm. / nosnost (kg): 1465 / 3151735 / 455
Rozměr pneu:225/45 R17, 245/40 R17225/45 R17, 245/40 R17
rozměry vozu
Rozměry dle nákresu - vnější rozměry
a) délka (mm): 41034652
b) šířka (mm): 17771740
c) výška (mm): 12961413
d) rozvor (mm): 24302715
e) rozchod vpředu (mm): 15301493
f) rozchod vzadu (mm): 15411474
Rozměry dle nákresu - vnitřní rozměry
g) podélný prostor vpředu min/max (mm): 990 / 1070910 / 1180
i) výška nad sedadlem - vpředu (mm): 9801030
k) šířka vpředu (mm): 14101400
délka sedáku vpředu (mm): 530530
výška opěradla vpředu (mm): 660620
místo vzadu pod předním sedadlem: NEANO
Hodnocení Mercedes-Benz SLK 350 Mercedes-Benz CLK 350 Cabrio
Interiér, řízení
Kvalita dílenského zpracování interiéru: 9 8
Kvalita sedadel (délka sedáku, boční vedení):
Palubní deska - design funkčnost: 9 8
Prostor na zadních sedadlech - nohy: 0 8
Prostor na zadních sedadlech - hlava: 0 9
Odkládací plochy: 8 8
Dojem z řízení: 7 6
Výhled vpřed: 8 8
Výhled vzad: 8 6
Motor, převodovka
Kultivovanost chodu: 9 9
Tah v nižších otáčkách: 8 7
Výkon ve vyšších otáčkách: 9 7
Hlučnost v nižších otáčkách: 7 9
Hlučnost v vyšších otáčkách: 7 9
Spotřeba: 8 7
Odstupňování převodovky: 10 10
Snadnost řazení: 0 0
Podvozek, brzdy
Jízdní vlastnosti v běžném provozu: 8 8
Jízdní vlastnosti v extrému: 8 6
Přenos hluku do interiéru (díry ve vozovce…): 7 8
Přenos hnací síly na vozovku: 9 7
Účinnost brzd: 9 8
Velikost zavazadlového prostoru: 7 7
Prostor pro vkládání do zav. prostoru: 8 8
Variabilita zavazadlového prostoru: 0 0
Poměr cena/užitná hodnota
Poměr cena/užitná hodnota: 7 8
Celkové hodnocení
Celkové hodnocení - průměr: 8,09 7,75
 Doporučujeme
Že jsou moderní auta blbuvzdorná? Těmito věcmi si auto ničíte, aniž o tom víte Že jsou moderní auta blbuvzdorná? Těmito věcmi si auto ničíte, aniž o tom víte

Automobil je dnes čistě spotřební záležitostí. V…

Jsou české silnice nejhorší v Evropě? Tohle nám na nich nejvíce vadí! Jsou české silnice nejhorší v Evropě? Tohle nám na nich nejvíce vadí!

České silnice mají hrozný povrch a jsou špatně značené, v…

 

AutoRevue
Češi zase posouvají hranice. Tato Škoda Superb má 523 koní a 567 N.m! Češi zase posouvají hranice. Tato Škoda Superb má 523 koní a 567 N.m!

Pod kapotou bílého Superbu je dvoulitr TSI o původním…

Technická data VW Touareg 3.0 TDI: Jak si stojí proti Q7? Technická data VW Touareg 3.0 TDI: Jak si stojí proti Q7?

Nový Touareg se svými technickými údaji přichází až nyní.

 Mercedes-Benz SLK: automobilka oslavuje 500.000 prodaných vozů Mercedes-Benz SLK: automobilka oslavuje 500.000 prodaných vozů

V roce 1996 automobilka Mercedes-Benz uvedla sériové…

Video: Mercedes-Benz SLK – projížďka s modelem roku 2008 Video: Mercedes-Benz SLK – projížďka s modelem roku 2008

Automobilka Mercedes-Benz modernizovala svůj malý…

  
Jak je to s tím tajemstvím loga Škodovky na krytu motoru? Podívejte se s námi pod kapotu Kodiaqu

Jak je to s tím tajemstvím loga Škodovky na krytu motoru? Podívejte se s námi pod kapotu Kodiaqu

Včera

Škodovky prý v motorovém prostoru ukrývají logo VW zakryté okřídleným šípem. Zkusili jsme kouknout pod kapotu Kodiaqu Sportline.
Blesk.cz

Letadlo ČSA mělo problémy v Kodani. Nakonec nesmělo vůbec odletět

Letadlo ČSA mělo problémy v Kodani. Nakonec nesmělo…

Pořádné zdržení zažili cestující, kteří měli letět v pondělí večer z dánské Kodaně do Prahy. Jejich letoun se…

Gott se na Slovensku dočkal ponížení! Na pódiu to pak zbytečně ještě rozmázl!

Gott se na Slovensku dočkal ponížení! Na pódiu to…

Karel Gott (78) na koncertech všem rozdává radost, on sám se ale tentokrát dočkal jen nemilého překvapení! Na…

 

iSport.cz

Český tým na MS v hokeji 2018: mladíci z NHL a farem, ale i mazáci

Český tým na MS v hokeji 2018: mladíci z NHL a…

Sotva skončil jeden velký turnaj, prakticky hned je tu další. Na ZOH v Pchjongčchangu se umístil český tým pod…

MS v hokeji 2018: Kde se bude hrát? Kodaň a Herning - dánské Kladno

MS v hokeji 2018: Kde se bude hrát? Kodaň a Herning…

Jednu velkou premiéru má mistrovství světa v ledním hokeji 2018. Vůbec poprvé se elitní divize světového…

 

Reflex.cz

Může Ježíš znásilňovat muslimku? Má na to přispívat město? Kde začíná cenzura?

Může Ježíš znásilňovat muslimku? Má na to přispívat…

Brno žije! Divadlo žije! Národní divadlo Brno zařadilo do květnového festivalu Divadelní svět Brno představení…

Tajemství kamenných rytířů aneb Pod ochranou Rolandů

Tajemství kamenných rytířů aneb Pod ochranou Rolandů

Socha kamenného rytíře s brněním nebo pláštěm a taseným mečem se opírá o erb s městskými znaky. Každý obchodník,…