Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Mercedes-Benz S má po modernizaci. Je stále nejlepším autem na světě?

Ondřej Šámal
Diskuze (32)

Vlajková loď stuttgartské automobilky prošla decentní modernizací, která vedle nových laků přináší také pokročilé funkce autonomního řízení, které budou k dispozici i v Evropě.

Vozy značek Rolls-Royce a Bentley jsou v mnoha ohledech nepřekonatelné. Stojí totiž tolik, jako velmi hezký byt v Praze, z části jsou vyráběné ručně a s neskutečným důrazem na detaily. Pokud bychom však vzali běžnou produkci, můžeme Mercedes-Benz třídy S považovat za nejlepší auto světa, které určuje trendy na dlouhé roky dopředu.

Aktuální generace W223 ze září 2020 v mnoha ohledech nabízí to, co britští konkurenti, ovšem za polovinu peněz. A aby nezaostával, prošel pro nadcházející modelový rok drobnou modernizací, která se zaměřila především na technologie.

Oceňovaný palubní systém MBUX se dočkal menšího přepracování a zakomponování služby Ridevu od Sony Pictures Entertainment, díky kterému si přímo na palubu mercedesu můžete streamovat oblíbené filmy a seriály.

Nabídku jízdních a bezpečnostních asistentů rozšiřuje systém pro automatickou změnu jízdního pruhu, který na podporovaných dálnicích a rychlostních silnicích dokáže přejet z pruhu do pruhu bez zapojení řidiče. Těšit se můžeme též na dvojici nových laků: stříbrná metalíza Verde Silver a hnědá Velvet Brown.

Vylepšení se dočkala také tovární verze S 680 Guard 4Matic s pancéřováním a balistickou ochranou VPAM VR10, která v případě osobních aut představuje nejvyšší třídu ochrany posádky.

Ještě více ruční práce

Jestliže jsem v úvodu vzpomínal, že britští výrobci ultra luxusních aut mají poměrně vysoký podíl ruční práce, tak špatně na tom není ani Mercedes-Benz S. Ten po osvěžení nabízí ještě širší možnosti individualizačního programu Manufaktur, který staví na šikovnosti lidí, nikoliv strojů.

Video se připravuje ...

Na výběr máte z dvanácti speciálních laků řady Manufaktur (včetně zlatého odstínu Kalahari či olivové metalízy) a pěti exkluzivních barevných kombinací interiéru. Dílna programu Manufaktur se nachází v Sindelfingenu, kde jsou připravovány i speciální série či vozy na individuální objednávku.

Třída S v Sindelfingenu vzniká v legendárním závodě Factory 56, kde se montují také luxusnější deriváty s emblémy Maybach a elektrická alternativa v podobě Mercedesu EQS. Dohromady zde pracuje okolo 1500 lidí.

Ondřej Šámal
Diskuze (32)

Doporučujeme

Avatar - twistedTSD
4. 5. 2024 23:06
Re: Opravdu nejlepší auto na světě.
Denza R 9 neexistuje. Ale pobavilo mě, jak víš z fotek z autosalonu, že je nějaký čínský pekáč lepší než M-B S.
Avatar - Ozzman
2. 5. 2024 12:04
Re: Najlepsie auto na svete
Nevadilo by, ja jezdim pocitvým 2.0TDI, když už tedy jedu na služebku, ale zažilo dost, polem nepolem, naloženo 8mi lidmi po vinici kilem, a pořád žije... a neni to ani SUV :D K čemu SUV, nejlepší terénní auto je taky služební :D
Avatar - Barrichello
2. 5. 2024 11:51
Re: Najlepsie auto na svete
jj, jezdí zadarmo vid, ani nevadí že je to tříhrnek se zvukem mixéru :-)
Avatar - Ozzman
2. 5. 2024 11:45
Re: Najlepsie auto na svete
Nejlepší je služební
Avatar - Barrichello
2. 5. 2024 11:24
Re: Najlepsie auto na svete
nejlepší je ZIL :-) :-) :-)