23.1. 2019 Stanislav Kolman Stanislav Kolman

Nejmenší SUV Škodovky zachyceno v provozu! Zatím se zdárně maskuje

 

Již na březnovém autosalonu v Ženevě se světu představí třetí SUV mladoboleslavské automobilky. Už nyní jej však lze s vrstvou maskování potkat na českých dálnicích.

Malý sportovně-užitkový vůz vycházející ze studie Vision X se světu představí již za pár týdnů. V SUV rodině mladoboleslavské značky doplní kompaktní Karoq a sedmimístný Kodiaq, přičemž novinka s největší pravděpodobností ponese jméno Kosmiq.

Auto se nám oficiální cestou již ukázalo na první siluetě, se kterou bylo zároveň potvrzeno, že se odhalení nového modelu dočkáme začátkem března na ženevském autosalonu. Ještě předtím ale v redakční poště přistál snímek maskovaného prototypu z reálného provozu.

Škoda Kosmiq? Městský crossover z Boleslavi zná datum výroby. A ve hře je nové jméno

V případě Škodovky nejde o nic nového, úvodní kousky různých modelových řad lze vídat na mladoboleslavské či hradecké dálnici poměrně často. Například nový hatchback Scala byl takto spatřen nesčetněkrát a pozornosti zvídavých fotografů neunikl ani omlazený Superb. Posledním takto zachyceným vozem je právě Kosmiq.

Veškeré podrobnosti zatím zůstávají tajemstvím, ale víme třeba to, že automobil bude postaven na modulární plošině MQB, z čehož lze vyčíst i paletu motorů – tříválec 1.0 TSI, čtyřválec 1.5 TSI či turbodiesel 1.6 TDI. Nejmenší mladoboleslavské SUV dorazí na trh výhradně s pohonem předních kol, jelikož o čtyřkolky není v daném segmentu takový zájem. Více se dozvíme už v příštích týdnech.

Video

Spolupracujeme s TipCars.com
Bohemia Energy prosazuje větší ochranu spotřebitelů Bohemia Energy prosazuje větší ochranu spotřebitelů

Etický kodex podle doporučení Energetického regulačního…

Británie zvládá rizika kolem Huawei a nemá důkazy o špehování Británie zvládá rizika kolem Huawei a nemá důkazy o špehování

Británie je schopna zvládat bezpečnostní rizika spojená s…

Šéf zbankrotovaných aerolinek Germania čelí obvinění z podvodu Šéf zbankrotovaných aerolinek Germania čelí obvinění z podvodu

Jednatel aerolinek Germania Karsten Balke čelí několika…