Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

5 pomalých: Jaká auta v Česku mají nejnižší maximálku?

Aleš Jungmann Aleš Jungmann 24. 7. 2013 • 09:39
92
Jsou auta, která bez problémů pokoří hranici 300 km/h. Na druhé straně jsou i taková, která mají nepřekonatelný problém s poloviční rychlostí. Jaké modely svou pomalostí vynikají?

Rychlost jízdy není v přímé souvislosti s výkonem motoru. Proto klidně můžete potkat staršího manažera jedoucího na pohodu v osmiválcovém Jaguaru či naopak velmi rychlého (a také velmi vynervovaného) obchodního zástupce ve Fabii HTP.

Přesto jsme si řekli, že malý přehled nejpomalejších osobních aut by mohl být docela zajímavý. Mohlo se samozřejmě stát, že jsme na nějakého pomalíka zapomněli - budeme rádi, když nás doplníte v diskuzi pod článkem. A vlastně na vás máme i jednu otázku: je pro vás údaj o maximální rychlosti auta při nákupu důležitý?

5. Suzuki Jimny 1,3 – 140 km/h

Páté místo v přehledu je vyhrazeno pro malé Suzuki, schopné jet rychlostí 140 kilometrů za hodinu. Stejně jako ostatní konvenční vozy v tomto minipřehledu i Suzuki nabízí pohon všech kol a konstrukci, která se terénu nezalekne. Jen 357 centimetrů dlouhého čtyřmístného samuraje pohání benzinový motor o výkonu 63 kW.

jaguar lada landrover peugeot smart suzuki statistiky jaguar lada landrover peugeot smart suzuki statistiky

4. Lada Niva – 137 km/h

Ruský pracant do těžkých podmínek zvládá těsně překonat tuzemský dálniční limit, třídveřová Niva s benzinovým čtyřválcem o objemu 1,7 litru a výkonem 61 kW dokáže dle technických údajů vyvinout rychlost 137 km/h. Mimochodem, věděli jste, že výroba Lady Niva započala v roce 1976 padesátikusovou sérií darovanou Komunistické straně Sovětského svazu u příležitosti jejího 25. Sjezdu? Tak teď už to víte.

jaguar lada landrover peugeot smart suzuki statistiky jaguar lada landrover peugeot smart suzuki statistiky

2-3. Peugeot iOn – 130 km/h

Na děleném druhém místě skončil zástupce malých elektromobilů, Peugeot iOn. Elektrická auta mají s vysokými rychlostmi obecně problém, spotřebovávají totiž opravdu hodně energie, dojezd padá prudce dolů a proto jejich maximálka bývá limitována. Malý iOn je, stejně jako Citroën C-Zero a Mitsubishi i-MiEV, poháněn elektromotorem o výkonu 49 kW.

jaguar lada landrover peugeot smart suzuki statistiky jaguar lada landrover peugeot smart suzuki statistiky

2-3. Land Rover Defender 130 Crew Cab – 130 km/h

Land Rover Defender opravdu není auto pro německou dálnici. A vlastně, proč to neříct, Defender není auto pro žádnou dálnici: je to jeden z posledních opravdu poctivých pracovních nástrojů, za což je oblíben po celém světě. Pod kapotou jste donedávna našli přeplňovaný dieselový čtyřválec o objemu 2,4 litru a výkonu 90 kW. Výrobcem udávaná maximální rychlost byla 130 km/h, s příchodem motoru o objemu 2,2 litru (plnícího Euro 5) se zvýšila na 145 km/h. Podobně jsou na tom i další, pro český trh vysloveně okrajové terénní vozy jako třeba UAZ Patriot (135 km/h).

jaguar lada landrover peugeot smart suzuki statistiky jaguar lada landrover peugeot smart suzuki statistiky

1. Smart Fortwo Electric drive – 125 km/h

Smarty obecně nejsou žádnými stíhači z Kobry 11, jejich revírem je především město a proto si může dieselová osmistovka dovolit „vytáhnout“ pouze 135 km/h. Ještě o deset kilometrů za hodinu hůře je na tom elektrický Smart, vybavený elektromotorem o výkonu 55 kW. Možná byste to do něj neřekli, ale sprint na stovku zvládne za hodně pěkných 11,5 sekundy.

jaguar lada landrover peugeot smart suzuki statistiky jaguar lada landrover peugeot smart suzuki statistiky

Témata
Avatar - EauRouge
27. 7. 2013 16:10
Re: Land Rover
To bohužel nevím, pač jsem ho koupil už bez něj. Ale pokud najdete nějakého dobrého defíčkáře, tak to určitě nebude velký problém. V Dobříši jsou velmi šikovní.

Přesně takhle nějak to probíhá, občas trochu zapískají gumy, ale zatím jsem měl horkou chvíli jen v zimě když jsem zatáčel na nákladovém nádraží přes koleje a dostal jsem velice efektní smyk všech čtyř kol.
Avatar - Dominik.
26. 7. 2013 19:07
Re: BMW
?
Avatar - marek.g
26. 7. 2013 14:38
Re: Hot Summer
>:-[]
26. 7. 2013 13:58
Re: no jo -maximálka.......
nebo můžem přidat žhavé letní téma o nejrychlejší kombajn ;-)
26. 7. 2013 13:37
Re: LR...
Jen neříkej!...

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku