Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Americká vláda investuje do vývoje autonomních automobilů

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 21. 1. 2016 • 07:58
7
20
Zobrazit náhledy (7)
Abarth Abarth
Vládá Spojených států amerických hodlá údajně poskytnout až čtyři miliardy amerických dolarů společnostem, pracujícím na vývoji systémů autonomního řízení vozidel.

V následujících deseti letech hodlá vláda Spojených států amerických investovat podle informací webu Carscoops téměř čtyři miliardy amerických dolarů do podpory vývojových programů automobilů schopných jízdy bez zásahu řidiče, jejich testování i změny infrastruktury pro umožnění jejich běžného provozu.

K investicím do vývoje autonomních systémů řízení vozidel se právě v souvislosti s plánovanými investicemi vyjádřil na letošním autosalonu v Detroitu americký ministr dopravy Anthony Foxx, který uvedl, že cílem je další zvýšení bezpečnosti provozu a on sám je přesvědčen o možnosti rozšíření vozidel s autonomním řízením.

Vláda Spojených států amerických hodlá investovat do plně autonomních systémů řízení a podporovat společnosti, které se zabývají vývojem techniky i jejím testováním v laboratorních i reálných podmínkách.

Dále se hodlá zaměřit na úpravy infrastruktury a legislativy pro zjednodušení a plné začlenění vozidel s autonomním řízením do každodenního provozu na území prakticky celých Spojených států amerických.

Ministerstvo dopravy pak hodlá již v letošním roce rozšířit svou spolupráci s dalšími úřady právě na legislativě a například Národní úřad pro bezpečnost silničního provozu (NHTSA) se má postarat o zpracování podrobných pravidel.

Témata
22. 1. 2016 11:42
Autonómne vozidlá sú bližšie ako si myslíme...
Súčasná mikroelektronika je už teraz na takej úrovni, že by autonómne vozidlá mohli fungovať. Ale o 10 - 15 rokov bude ešte oveľa, oveľa výkonnejšia. Potom to všetko bude už len otázkou softvéru a jeho neustáleho dolaďovania. Ale ak sa raz niečo naučí jedno auto, formou aktualizácie sofvéru sa to naučia všetky ostatné toho istého výrobcu.
Najväčší problém v súčasnosti predstavujú relatívne nepresné digitálne mapy. Ich presnosť sa bude musieť zvýšiť 10 krát, možno 100 krát s tým, že v nich bude zaznamenaná poloha každej značky či problémového úseku.
22. 1. 2016 11:03
vítám
super, len nech to je rychlo v autach v Europe. Kto mal moznost skusit tak myslim, ze to uvita, je to super vychytavka. Uz len to co je v podobe roznych systemov k dispozicii teraz je parada (Vw group a Daimler :yes: )
Avatar - Hittman
21. 1. 2016 20:04
Dotace,
kam se podíváš, to se to pak ten trh křivý...
21. 1. 2016 17:58
Re: Autonomní automobily
>:D >:D >:D to da uplne novy smysl vyrazu "road kill", eh?
21. 1. 2016 17:57
Blázinec!
Honba za maximální robotizací.......Karle Čapku probuď se...už je to tady... >:-[]

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud