Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Aston Martin DBS Superleggera jako kladivo na dvanáctiválcové Ferrari

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 13. 11. 2019 • 16:20
8
1
Zobrazit náhledy (8)
Wheelsandmore Aston Martin DBS Superleggera Wheelsandmore Aston Martin DBS Superleggera Wheelsandmore Aston Martin DBS Superleggera

Aston Martin DBS Superleggera se díky péči společnosti Wheelsandmore může pochlubit výrazným navýšením výkonu i točivého momentu. Výsledné hodnoty překonávají i Ferrari 812 Superfast.  

Aston Martin DBS Superleggera představuje již ve svém standardním provedení náležitě výjimečný a výkonný automobil, jehož výjimečnost umí zvýšit samotná automobilka prostřednictvím vlastního individualizačního oddělení či limitovanou sérií Tag Heuer Edition nebo proměnou v ještě exkluzivnější model DBS GT Zagato.

Aston Martin sice nabízí úpravy a limitované edice, které zvyšují exkluzivitu, ale nenabízí zvýšení výkonu, překonávající jednoho z hlavních konkurentů v podobě Ferrari 812 Superfast. To se nyní mění díky společnosti Wheelsandmore, jejíž ladiči se v Německu zaměřili na přeplňovaný vidlicový dvanáctiválec modelu DBS Superleggera.

Tento motor o objemu 5,2 l ve své standardní podobě disponuje nejvyšším výkonem 533 kW (715 k) a točivým momentem 900 N.m. Za pomoci aktualizace softwaru řídící jednotky nebo prostřednictvím přídavné elektronické jednotky nabízí Wheelsandmore navýšení výkonu na 610 kW (829 k) a točivého momentu na 1030 N.m.

Pro srovnání lze připomenout, že konkurent ze stáje značky Ferrari se svým atmosférickým vidlicovým dvanáctiválcem o objemu 6,5 l disponuje nejvyšším výkonem 588 kW  (800 k) a točivým momentem 718 N.m. Tyto hodnoty stačí k akceleraci z 0 na 100 km/h za 2,9 s a maximální rychlosti 340 km/h.

Wheelsandmore uvádí, že i přes výrazné navýšení výkonu a točivého momentu se u modelu DBS Superleggera nemění jeho maximální rychlost, která je 340 km/h. V případě zrychlení úpravce nový čas neuvádí. Sériové provedení zrychluje z 0 na 100 km/h za 3,4 s.

Aston Martin DBS Superleggera je jedním z nejatraktivnějších automobilů současnosti a podle Wheelsandmore k vylepšení jeho vzhledu stačí nová sada kol. Pro britské kupé proto byla vyvinuta 22palcová kola, která jsou schválena německým TÜV a obouvají pneumatiky Pirelli o rozměrech 265/30 R22 vpředu a 315/25 R22 vzadu. Nabídka nových kol se přitom neomezuje na jediné provedení a k dispozici jsou i menší provedení.

Zdroj: Wheelsandmore

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku