Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Aston Martin láká na nový Vantage V12, půjde o hlasitou rozlučku

Ondřej Mára Ondřej Mára 1. 12. 2021 • 17:55
53
Zobrazit náhledy (53)
Aston Martin Vantage Aston Martin Vantage Aston Martin Vantage Aston Martin Vantage Aston Martin Vantage Aston Martin Vantage Aston Martin Vantage Aston Martin Vantage Aston Martin Vantage Aston Martin Vantage Aston Martin Vantage Aston Martin Vantage Aston Martin Vantage Aston Martin Vantage Aston Martin Vantage Aston Martin Vantage Aston Martin Vantage Aston Martin Vantage Aston Martin Vantage Aston Martin Vantage Aston Martin Vantage Aston Martin Vantage Aston Martin Vantage Aston Martin Vantage Aston Martin Vantage Aston Martin Vantage Aston Martin Vantage Aston Martin Vantage Aston Martin Vantage Aston Martin V12 Speedster Aston Martin V12 Speedster Aston Martin V12 Speedster Aston Martin V12 Speedster Aston Martin V12 Speedster Aston Martin V12 Speedster Aston Martin V12 Speedster Aston Martin V12 Speedster Aston Martin V12 Speedster Aston Martin V12 Speedster Aston Martin V12 Speedster Aston Martin V12 Speedster Aston Martin V12 Speedster Aston Martin V12 Speedster Aston Martin V12 Speedster Aston Martin V12 Speedster Aston Martin V12 Speedster Aston Martin V12 Speedster Aston Martin V12 Speedster

Automobilka v krátkém videu poodhaluje působivý zvuk, současně však dodává, že půjde o posledního dědice.

Slyšeli jste o něm. Rozhodně ho uslyšíte přijíždět. V12 Vantage. Nejde pouze o Limitovanou Edici, je to Poslední Edice“ – v překladu těmito slovy uvedla automobilka Aston Martin na YouTube nové video, které láká na představení nového modelu Vantage V12.

Na svých webových stránkách pak automobilka zmiňuje, že nový Vantage V12 ponese nezaměnitelný zvuk vozů Aston Martin. Současně ale dodává, že bude prostřednictvím ukázky síly a zvuku oslavovat odkaz jako poslední člen, který se připojí k pokrevní linii.

video

Automobilka se tak nejspíš v příštím roce prostřednictvím modelu Vantage V12 pomyslně rozloučí s motory V12 pod kapotou běžných modelů. Drobnou výjimku totiž bude tvořit model Valkyrie, osazený 6,5litrovým atmosférickým motorem V12  vyvíjeným ve spolupráci se společností Cosworth, ten je však velmi exkluzivním a již rozebraným strojem.

Samotná značka Aston Martin pak nyní ve velkém spoléhá především na motory V8 a řadové šestiválce, které odebírá od AMG. Od roku 2030 by se navíc tradiční britská značka měla stát z velké části čistě elektrickou. Pro velké motory tak zkrátka už není prostor.

Fráze „Never leave quietly“ na konci videa ale naznačuje, že půjde o loučení ve velkém stylu. Ostatně již některé dřívější spekulace naznačovaly, že se pod kapotou nového modelu objeví pohonná jednotka z modelu V12 Speedster. Mohlo by tedy jít o twin-turbo 5,2litrový motor V12, který byl pod kapotou speedsteru naladěn na 515 kW a 753 Nm točivého momentu.

Exkluzivní sporťák bez střechy tak díky tomuto motoru zvládal akcelerovat z 0 na 100 km/h za 3,4 sekundy a jeho maximální rychlost dosahovala 319 km/h. Podobné parametry by mohl mít také nový Vantage V12, který by si tak mohl poprvé od roku 2008 vysloužit označení Vantage V12 RS.

Představení extrémně výkonné verze se očekává společně s představením faceliftu stylového sportovního kupé, který bude zřejmě tím posledním. Nástupcem by se pak v roce 2025 měl stát již čistě elektrický model. Existuje ovšem možnost, že se Vantage ještě před svým odchodem dočká i plug-in hybridní motorizace, která by opět mohla být převzata od AMG.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud