Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Aston Martin připravuje stylový sporťák V12 Speedster s výkonem přes 700 koní

Ondřej Mára Ondřej Mára 11. 1. 2020 • 19:14
31
Zobrazit náhledy (31)
Aston Martin Aston Martin Aston Martin Aston Martin Aston Martin Aston Martin Aston Martin Aston Martin Aston Martin Aston Martin Aston Martin Aston Martin Aston Martin Aston Martin Aston Martin Aston Martin Aston Martin Aston Martin Aston Martin Aston Martin Aston Martin Aston Martin Aston Martin Aston Martin Aston Martin Aston Martin

Léto je sice ještě daleko, přesto už nás Aston Martin láká na premiéru otevřeného sporťáku s poctivým motorem V12.

Automobilka Aston Martin se pochlubila skicou nového modelu, který rozhodně nenechá žádného nadšence chladným. Jedná se totiž o dvoumístný otevřený speedster, osazený klasickým motorem V12, který čerpal inspiraci ze slavné závodní minulosti. A aby bylo všem jasné, s kým mají tu čest, dostal jméno V12 Speedster.

Vůz by měl být postaven jako pocta ikonickému závodnímu speciálu DBR1, který na závodech Le Mans v roce 1959 obsadil první i druhé místo. Finální design zůstává záhadou, odhalená skica však naznačuje, že inspiraci designéři čerpali z konceptu CC100 Speedster, který automobilka představila v roce 2013 - k oslavám stoletého výročí automobilky.

Pod kapotou by měl být uložen 5.2 litrový twin-turbo vidlicový dvanáctiválec spojený s automatickou převodovkou ZF, který by měl na zadní kola posílat okolo 700 koní a 700 Nm točivého momentu. Základem vozu by se měla stát hliníková platforma, zůstává však otázkou, zda Aston Martin použije platformu modelů DBS Superleggera/DB11, nebo vytvoří zcela novou.

Už nyní je však zřejmé, že V12 Speedster bude výkonově ztrácet nejen na model DBS Superleggera, ale také na konkurenci v podobě Ferrari Monza SP1/SP2 (809 k) i McLaren Elva (800 k). Oproti těmto konkurentům však bude Aston Martin vzácnější. Zatímco McLaren plánuje 399 a Ferrari 200 exemplářů, Aston Martin plánuje vyrobit pouze 88 kusů.

Premiéra celého vozu by se měla odehrát ještě v tomto roce a první kusy by mohly být doručeny v roce 2021. Cena zatím zveřejněna nebyla, podle kolegů z Top Gearu se však spekuluje o částce v rozmezí 750.000 až 800.000 liber, tedy cca 22.350.000 Kč až 23.835.000 Kč.

Osmaosmdesát nadšených řidičů a sběratelů, kterým se podaří získat klíče od těchto vozů, mohou mít jistotu, že tak získali ikonický nový kus historie Aston Martinu,“ uvedl šéf značky Andy Palmer.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud