Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Audi letos představí hned 18 novinek. Víme, které to budou!

David Bureš David Bureš 1. 2. 2019 • 23:45
129
21
Zobrazit náhledy (129)
Audi e-tron Audi e-tron Audi e-tron Audi e-tron Audi e-tron Audi e-tron Audi e-tron Audi e-tron Audi e-tron Audi e-tron Audi e-tron Audi e-tron Audi e-tron Audi e-tron Audi e-tron Audi e-tron Audi e-tron Audi e-tron Audi e-tron Audi e-tron Audi e-tron Audi e-tron Audi e-tron Audi e-tron Audi e-tron Audi e-tron Audi e-tronquattro_802 Audi e-tron Audi e-tron Audi e-tron Audi R8 Audi R8 Audi R8 Audi R8 Audi R8 Audi R8 Audi R8 Audi R8 Audi R8 Audi R8 Audi R8 Audi R8 Audi R8 Audi R8 Audi R8 Audi R8 Audi R8 Audi R8 Audi R8 Audi R8 Audi R8 Audi R8 Audi R8 Audi R8 Audi R8 Audi R8 Audi R8 Audi RS5 Audi RS5 Audi RS5 Audi RS5 Audi RS5 Audi RS5 Audi RS5 Audi RS5 Audi RS5 Audi RS5 Audi RS5 Audi RS5 Audi RS5 Audi RS5 Audi SQ2 Audi SQ2 Audi SQ2 Audi SQ2 Audi SQ2 Audi SQ2 Audi SQ2 Audi SQ2 Audi SQ2 Audi SQ2 Audi SQ2 Audi SQ2 Audi SQ2 Audi SQ2 Audi SQ2 Audi SQ2 Audi SQ2 Audi SQ2 Audi TT Audi TT Audi TT Audi TT Audi TT Audi TT Audi TT Audi TT Audi TT Audi TT Audi TT Audi TT Audi TT Audi TT Audi TT Roadster Audi TT Roadster Audi TT Roadster Audi TT Roadster Audi TT Roadster Audi TT Roadster Audi TT Roadster Audi TT Roadster Audi TT Roadster Audi TT Roadster Audi TT Roadster Audi TT Roadster Audi TT Roadster Audi TT Roadster Audi TT Roadster Audi TT Roadster Audi TT Roadster Audi TT Roadster Audi TT Roadster Audi TT Roadster Audi TT Roadster
Rok 2019 bude pro čtyři kruhy hlavně ve znamení nových sportovních modelů s označením S a RS. Dočkáme se ale i nových hybridů.

Loňský rok byl pro automobilku Audi hodně hektický. Na českém trhu začala postupně prodávat hned šest novinek, zcela nové SUV Q8 a nové generace modelů A8, A6, A7, A1 a Q3. V letošním roce záplava novinek neskončí, Audi jich chystá hned 18!

Tentokrát ale půjde především o deriváty již představených variant nebo modernizované verze. Dočkáme se ale též úplných novinek. První bude již odhalené elektrické SUV e-tron, které se na českém trhu začne oficiálně prodávat během prvního čtvrtletí.

To další novinky jsou zatím zahaleny tajemstvím. V třetím čtvrtletí se ukáže Audi Q4, nové SUV kupé, které bude menší než již prodávaná Q8. Techniku v podobě platformy MQB bude sdílet s Q3, po jejímž boku se bude vyrábět v maďarském Györu.

Ve čtvrtém čtvrtletí se pak představí nová, již čtvrtá generace kompaktní řady A3. Zatímco exteriér podle všeho jako již tradičně projde jen evoluční proměnou, uvnitř očekávejme zcela novou koncepci palubní desky s velkým displejem multimediálního systému. Auto bude jistě dostupné jako pětidveřový hatchback (s přídomkem Sportback) a sedan. Očekává se i zachování kabria, naopak třídveřová varianta podle všeho skončí v propadlišti dějin. Zákazníci zkrátka už o takové automobily zájem nemají. Místo něj by ale mohlo prý přijít kupé, které by naopak mohlo zajmout třeba v USA.

Úplnou novinkou bude též e-tron Sportback, prezentovaný před koncem roku. Půjde o sériovou verzi stejnojmenného konceptu z roku 2017, tedy o elektřinou poháněný crossover se sportovně střiženou karoserií.

Další chystané novinky budou už deriváty stávajících vozů, přičemž půjde hlavně o sportovní varianty s přídomkem S či RS. SUV SQ2 s dvoulitrem o výkonu 221 kW i RS 5 Sportback s dvakrát přeplňovaným šestiválcem 2.9 TFSI (331 kW) jsme už viděli, naopak na RS 7 a RS 6 si počkáme až do druhé poloviny roku, stejně jako na nové RS Q3. První dvojici by měl pohánět čtyřlitrový osmiválec, zatímco pod kapotou RS Q3 by měl pracovat pětiválec.

V době snižování vypouštěných emisí budou důležitým novinkami i hybridní verze již představených modelů. Opět ponesou přídomek e-tron, což bude s ohledem na rostoucí nabídku stejnojmenných elektromobilů poněkud matoucí, půjde každopádně o vozy Q5 e-tron, A7 e-tron a A8 e-tron. Všechny uvidíme v druhé polovině roku.

Naopak už v Ženevě bychom mohli spatřit nové Audi A6 Allroad, tedy novou generaci zvýšeného oplastovaného kombíku vyšší střední třídy.

A aby toho nebylo málo, v plánu jsou též facelifty. Inovovanou R8 i TT jsme už viděli naživo (tedy kromě vrcholného TT RS), na ostatní si teprve počkáme. Pro třetí čtvrtletí je chystán facelift u nás nesmírně populární Q7, krátce po ní bude představena i modernizovaná A4, která bude muset reagovat na klesající prodeje ve střední třídě.

Novinek od čtyř kruhů bude letos více než dost, a tak se jim snad podaří opět zvýšit prodeje této značky. Globální prodeje Audi loni meziročně klesly o 3,5 procenta na 1.812.500 aut.

Související články

Témata
Avatar - white label
4. 2. 2019 12:47
Re: Audi
Asi tak nějak..., tím spíš pokud budou dál nabízet hlavně "designově nepodbízivá" auta. ;-)
Avatar - Emel
4. 2. 2019 11:51
Re: Audi
Tož doufej, že za 14 let ještě nějaké Subaru bude ;-)
Avatar - white label
4. 2. 2019 00:00
Re: Audi
Ke reklamě o čtyřech kroužcích jí nic vysvětlovat nemusíš, stačí, když ji k tomu pustíš patřičné video:
[odkaz]
Avatar - Beefcake
3. 2. 2019 20:46
Re: Audi
Som jej vysvetlil, co je to reklama a ze 4 krouzky pro ... Vlastnymi slovami :-)
Ale od audi by som si mozno nieco torsenove vybral. Ako 4. auto do rodiny po Foresteri, BRZ a STI 
Avatar - Hammunasakra
3. 2. 2019 11:31
Re: Prusvih
Tak jestli máš na mysli takovejhle přínos = tak to se nepřu. Jinak ale myslim že blíž realitě je spíš ten Vaculík..

A to na co reaguješ = že je prostě pravda

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud