Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Audi poodhaluje elektrický offroad AI:Trail Quattro. Premiéra proběhne ve Frankfurtu

Ondřej Mára Ondřej Mára 26. 8. 2019 • 09:06
54
Zobrazit náhledy (54)
Audi AI:ME Audi AI:ME Audi AI:ME Audi AI:ME Audi AI:ME Audi AI:ME Audi AI:ME Audi AI:ME Audi AI:ME Audi AI:ME Audi AI:ME Audi AI:ME Audi AI:ME Audi AI:ME Audi AI:ME Audi AI:ME Audi AI:ME Audi AI:ME Audi AI:ME Audi AI:ME Audi AI:ME Audi AI:ME Audi Aicon Audi Aicon Audi Aicon Audi Aicon Audi Aicon Audi Aicon Audi Aicon Audi Aicon Audi Aicon Audi Aicon Audi Aicon Audi Aicon Audi Aicon Audi Aicon Audi Aicon Audi Aicon Audi Aicon Audi Aicon Audi Aicon Audi Aicon Audi Aicon Audi Aicon Audi Aicon Audi Aicon Audi Aicon Audi Aicon Audi Aicon

Futuristický offroader uzavírá sérii čtyř konceptů, s jejichž představováním začala Audi již v roce 2017.

Nový koncept Audi AI: Trail Quattro, jehož premiéra proběhne na blížícím se autosalonu IAA 2019 ve Frankfurtu, by měl představovat vizi elektrického offroadu budoucnosti. Automobilka navíc dodává, že se jedná o poslední ze čtyř futuristických konceptů, které v uplynulých letech představila. Prvním byl v roce 2017 koncept Aicon, rovněž představen ve Frankfurtu, po kterém následovaly modely PB18 Grand Tourer a AI: ME hatchback.

Automobilka ke konceptu nezveřejnila prakticky žádné informace, proto si budeme muset vystačit s fotografií. Ovšem i ta dokáže říct o konceptu pár zajímavostí. Stačí se například podívat na zcela chybějící převisy karoserie, díky kterým by měl koncept nabídnout fantastické nájezdové úhly a poradit si tak i s náročnějším terénem.

Design karoserie je tvořen převážně ostrými úhly a liniemi, které však zjemňují velká okna s oblými tvary. V podbězích jsou ukryta velká kola s terénními pneumatikami a označení „Quattro“ dává jasně najevo, že budou všechna také poháněna. To by standardně zajišťovala dvojice elektromotorů, každý na jedné nápravě. Při futuristických tvarech modelu by však Audi mohla sáhnout i po čtveřici elektromotorů, každý u jednoho kola, a chybět by nemuselo ani natáčení kol zadní nápravy. Zkrátka technika, která by demonstrovala technologické možnosti a dovednosti značky.

Při pohledu na nabídku modelů Audi a současný trh s elektrickými offroady je totiž dost nepravděpodobné, že by měl být koncept AI: Trail Quattro předobrazem připravovaného produkčního vozu. Spíše by se mohlo jednat jen o demonstraci možností a dostupných technologií. Trochu se tím ale vymyká z řady konceptů PR18 e-tron a AI:ME, přičemž první jmenovaný je považován za předobraz nové Audi R8 a druhý by měl představovat budoucnost autonomního městského automobilu Audi, postaveného na koncernové elektrické platformě MEB.

Zřejmě čtyřmístný koncept by se mohl držet skromnějších rozměrů a ve výsledku nám tak více než cokoliv jiného připomíná jiný z konceptů postavených v koncernu VW: futuristickou plážovou buginu Volkswagen ID Buggy, inspirovanou modelem Meyers Manx, kterou Volkswagen představil na autosalonu v Ženevě.

Na více informací o zajímavě vypadajícím konceptu si však budeme muset počkat až do autosalonu IAA 2019 ve Frankfurtu, který začne novinářskými dny již 10. září. O dva dny později pak otevře své brány i široké veřejnosti.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku