Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Audi ukončuje vývoj nových spalovacích motorů

David Bureš David Bureš 17. 3. 2021 • 02:59
25
193
Zobrazit náhledy (25)
Audi R8 Audi R8 Audi R8 Audi A7 Sportback Audi A7 Sportback Audi A7 Sportback Audi RS 6 Avant 4.0 TFSI quattro (441 kW) Audi RS 6 Avant 4.0 TFSI quattro (441 kW) Audi RS6 Audi RS6 Audi RS6 Audi RS6 Audi RS6 Audi R8 Spyder RWS Audi R8 Spyder RWS Audi R8 Spyder RWS Audi R8 V10 Audi R8 plus Audi R8 V10 plus Audi R8 V10 plus

Čtyři kruhy věří, že budoucnost automobilů leží v elektřině. I proto už Audi nebude vyvíjet další novou generaci spalovacích motorů.

Automobilky se v posledních předhánějí v plánech na expanzi svých elektrických řad. Někteří výrobci už dokonce hlásí, že do budoucna budou vyrábět jen elektřinou poháněné automobily. S tím souvisí i zastavení vývoje nových spalovacích motorů. Právě k takovému kroku se nyní rozhodlo také Audi.

Konec dalšího vývoje další generace spalovacích motorů potvrdil sám předseda představenstva Audi Markus Duesmann, v rozhovoru pro německý deník Frankfurter Allgemeine Zeitung. „Už nebudeme vyvíjet nové generace spalovacích motorů. Místo toho přizpůsobíme naši stávající nabídku tak, aby odpovídala novým emisním předpisům,“ říká konkrétně Duesmann.

Zdůrazňuje tak, že čtyři kruhy neukončují vývoj spalovacích motorů zcela. Jen už z dílny Audi nevznikne žádná nová generace spalovacích agregátů, všechny případné novinky budou evolucí stávajících agregátů. Podobnou taktiku ostatně nedávno zvolil také konkurenční Mercedes-Benz.

Právě stávající generaci spalovacích jednotek bude chtít Audi přizpůsobit ještě chystané emisní Euro 7, kterou výrobci napříč průmyslem tvrdě kritizují. Ostatně podobně mluví i Duesmann. „Technicky jsou velkou výzvou, současně jsou však jen malým přínosem pro životní prostředí,“ říká.

Detaily zatím ještě nejsou známy, nové regule však mají za cíl další radikální snížení vypouštěných emisí, které už podle automobilek nejsou s klasickými spalovacími motory splnitelné. Zástupci oboru se tak obávají, že Euro 7 de facto zakáže klasická auta se spalovacím motorem, s výraznou elektrifikací podle všeho nepůjde norma splnit.

Tento krok přitom naznačuje, že spalovací motory v nabídce Audi přece jen ještě nějakou dobu uvidíme. Ostatně Duesmann ani nekonkretizuje, kdy by mohly v portfoliu značky skončit. To je rozdíl proti konkurenčnímu Jaguaru nebo Volvu, které už reálně chystají jejich postupný konec. Duesmann totiž připomíná, že v některých koutech světa ještě elektrická infrastruktura není tak vyvinutá. A právě na takových trzích, kde emisní normy nejsou tak přísné, se konvenční Audi budou prodávat i nadále.

Navíc se v poslední době stále častěji spekuluje o tom, že by Audi mohlo nabídnout ještě opravdu pořádný motor. Pořád se totiž spekuluje o tom, že dorazí ještě luxusnější varianta sedanu A8 s přídomkem někdejší slavné značky Horch, která by pod kapotou měla dvanáctiválec do W. Ten současná A8 při svém příchodu avizovala, dokonce mělo být postaveno několik kousků s tímto motorem, nikdy ho však oficiálně nenabídla.

Související články

Témata
24. 3. 2021 01:21
Re: já se spalováku velice rád vzdám
Dacia za půl míče s dynamikou horší než škoda 120, to je panečku pokrok :D
Avatar - Barrichello
19. 3. 2021 17:28
Re: Kecání...
Když si to myslíš....

Hodně ti to kulhá

1) je tu široká skupina petrolheadů
2) sou tu bohatí lidi co chtěj klasiku, protože jsou konzervativní
3) pak je tu obrovská skupina lidí, co nebudou na nový elektromobil mít a nebudou chtít za 500 tis srandu typu Dacie
4) vás fanatiků EV je hodně málo, viz zdejší prodeje Tesly, které jak sem ti tu dokázal sou hodně trapné
Obecně nové elektromobily tu kupjí jen firmy, carsharingové společnosti a pár fanatiků
Avatar - Barrichello
19. 3. 2021 17:26
Re: já se spalováku velice rád vzdám
docela ses trefil, jak mnam půlku nádrže benzínu, jedu tankovat. Akorát LPG to jezdím až svítí rezerva :-)
19. 3. 2021 08:56
Re: Kecání...
Souhlas, tohle je ještě dlouhá cesta. Řešení na to jsou, ale zatím je to vše v začátcích.
Musím říct, že i jako příznivec EV mě překvapuje jak moc nových model EV vzniká a jak to jde rychle. Už tu před několika lety byla první vlna EV, ale ta uplně umřela (Opel Ampera atd), teď to ale začalo uplně jinak.
Spalovací auta tu budou ještě dlouho, někde je asi ještě nepůjde nahradit.

Za sebe bych doporučoval každému si jízdu s EV vyzkoušet před tím než si na ně udělá názor.
Avatar - CommonUser
19. 3. 2021 08:17
Re: Tak se na to podivame
Pekne si to nacrtol.
5.2 V10 je v podstate "kupeny" lambo motor.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku