Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Auto Bild Qualitätsreport 2007: Hodnocení vozů Alfa Romeo

Autotip Autotip Autotip Autotip 27. 8. 2007 • 06:36
15
Od roku 2001 zveřejňuje Auto Bild výroční zprávu o kvalitě a spolehlivost automobilů. Čtenářům nabízí rychlý, ale komplexní přehled, sestavený ze sedmi hodnocených disciplín. Zde je výsledek vozů značky Alfa Romeo.

Dotazník Auto Bildu

Ve výzkumu spokojenosti motoristů získala Alfa Romeo mírně nadprůměrné hodnocení 8,2 bodu (z 10 možných), čímž překonala mateřský Fiat (7,3 bodu), ale především svůj loňský výsledek, a to o 0,4 b.

Svolávací servisní akce/Dodatečné úpravy

V servisech se vylepšovaly ztuha jdoucí zámky kapoty u modelů 147 a 156 (v roce 2004), ve stejném období proběhla svolávací akce kvůli riziku požáru přídavného topení verze 147 JTD. Objevily se i problémy s ABS u vozů 147 a GT ve chvíli, kdy bylo nutné použít dojezdové náhradní kolo (2006). Obecně ale byl počet hromadných oprav na nízké úrovni.

TÜV Report

Nádherný design bohužel nedokáže obměkčit přísné kontrolní techniky TÜV, jinak by si italské vozy jistě odnesly v této disciplíně lepší výsledek. V kategorii vozů starých 3 roky se Alfa 147 umístila až na 86. místě, model 156 dokonce až jako 91. V obou případech jsou výrazně nadprůměrná množství závad na zadní nápravě a osvětlení, častý je rovněž únik oleje. Od sedmi let stáří se navíc přidává riziko koroze nosných částí karoserie (145/146 a 156).

Dlouhodobý test Auto Bildu

Poslední dlouhodobý test Alfy proběhl v Auto Bildu před čtyřmi roky, kdy si hatchback 147 2.0 T.S. vysloužil přijatelné hodnocení. V současnosti je ve vozovém parku redakce kombi 159 Sportwagon 2.4 JTDM. Ještě než se na tachometru objevilo 15 000 ujetých kilometrů, má za sebou zásadní technický problém...

Stížnosti čtenářů Auto Bildu

Počet dopisů do rubriky Stížnosti oproti minulým rokům poklesl, nic se ale nemění na závažnosti hlášených poruch. Omezil se výskyt defektů ozubeného řemenu, i nadále ale zůstávají hlavním problémem závažné závady na motorech.

Test servisů

V uplynulých 6 letech neproběhl test servisů značky Alfa Romeo.

Záruky

2 roky na celý vůz

8 let proti prorezavění

2 roky záruka mobility

Výsledek podle Auto Bildu

Jak dokládají výsledky výzkumu mezi veřejností, Alfa působí na motoristy sympaticky. TÜV ale hlásí množství závad, na jejichž odstranění značka podle všeho nepracuje dost energicky a důsledně.

Výsledek podle Auto Bildu

Jak dokládají výsledky výzkumu mezi veřejností, Alfa působí na motoristy sympaticky. TÜV ale hlásí množství závad, na jejichž odstranění značka podle všeho nepracuje dost energicky a důsledně.

Jak se hodnotí?

Popis metodiky a celkový žebříček naleznete v článku:
Auto Bild Qualitätsreport 2007: Mazda má hattrick

Úvodní článek k této problematice naleznete na odkaze:

Auto Bild Qualitätsreport 2007: Koroze se vrací

MOJE.AUTO.CZ: Vaše zkušenosti s autem zajímají i ostatní!
Vlastníte automobil, který vás mile překvapil? Nebo je to naopak a vy se stále jen trápíte se servisy a tahanicemi s prodejcem? Všechny tyto zkušenosti jsou cennými informacemi pro čtenáře Auto.cz. Vložením vaší recenze na váš soukromý nebo firemní automobil můžete nejen pomoci ostatním, ale v extrémním případě i sami sobě. Auto.cz čte měsíčně 400 až 500 tisíc reálných uživatelů, a to už může být důvod, proč by měl prodejce/výrobce vyřešit zrovna ten váš problém a zabránit tak negativní reklamě. Návod jak na to najdete v sekci MOJE.AUTO.CZ

Témata
27. 8. 2007 21:01
Re: EC
Mě by spíše zajímalo, proč i přes svých 7 nasloužených let neprošla ani jednou AR156 testem NCAP. ;-\
Avatar - Falco
27. 8. 2007 20:23
Re: kvalita
Jinak v pohodě?
27. 8. 2007 16:32
Re: kvalita
Tak 156 mela urcite problemy. Nevlastnil jsem, takze muzu hodnotit jen ze zkusenosti znamych, ale konkretne 147 je co se tyce kvality perfektni. Najel jsem s 3 kousky z pujcovny (1,6TS a 1,9JTDm) celkem pres 10 000km. Byl jsem s nima naprosto spokojeny. Po vsech strankach. Nikdy se mi nic nepokazilo a 147 je dodnes mym nejoblibenejsim "pujcovnovym" autem. Chtel bych vyzvednout predevsim perfektni kvalitu interieru, ktery nikdy nevydal ani hlasku (!!!) Pokud bych mel na tech 3 exemplarich hledat prohresky v dilenskem zpracovani, tak by to byl uvolneny ovladac otvirani oken u ridice, prirozbity popelnik u jineho kusu (uvolnenu kryt) a dotretice pochroumany drzak napoju (sel spatne zavirat a otevirat). Nevim co z toho ma na svedomi nekvalitni vyroba a co zpusobili uzivatele. Nicmene 147 je skvele auto a rozhodne nadprumerne i co se tyce kvality. I znami co ji vlastni si nestezuji na zadne zavazne problemy. Nepodareny kus jsou schopni do sveta vypustit i "nad"koncerny, jedine s cim bych souhlasi, ze prvni generace 156 se kazila vic nez by bylo zdravo. Uz verze po faceliftu podle meho znameho mechanika v Milane sla s kvalitou nahoru. 156 se dnes uz nevyrabi, takze by spis bylo zahodno mrknout se na 159 a jeji sestricky. Nevim proc by se zlepseni kvality napric vsemi modely Fiatu nemelo projevit i tam. :-!
27. 8. 2007 16:14
Re: EC
Ta zrejme dopadla dobre a to se nehodilo do kramu ;-)
Články odjinud