Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Automobilkám Hyundai a Kia se nepodařilo splnit prodejní cíle

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 4. 1. 2016 • 10:52
18
Odbyt největší jihokorejské automobilky Hyundai Motor a její sesterské společnosti Kia Motors v loňském roce stagnoval. Firmy tak poprvé od světové finanční krize nesplnily své prodejní cíle. Hyundai vyrábí automobily rovněž v České republice.

Jihokorejské automobilky se nyní potýkají se zpomalením poptávky v Číně a na dalších rozvíjejících se trzích. Ve Spojených státech navíc získávají zpět ztracené pozice na trhu jejich američtí a japonští rivalové, napsala agentura Reuters.

Odbyt Hyundai loni zůstal beze změny na 4,96 milionu vozů. Cílem automobilky přitom bylo prodat 5,05 milionu vozů. Výrazněji se loni nezměnil ani odbyt sesterské firmy Kia, která tak prodala 3,05 milionu vozů namísto plánovaných 3,15 milionu.

Podle analytiků v letošním roce poptávka po automobilech v Číně oživí díky snížení daně z obratu. V Rusku, Brazílii a v dalších klíčových rozvíjejících se zemích však analytici počítají s pokračujícím útlumem automobilového trhu.

Hyundai a Kia předpokládají, že jejich souhrnný prodej letos stoupne o 1,5 procenta na 8,13 milionu vozů z loňských 8,01 milionu. Kia by měla v prvním pololetí otevřít svou první továrnu v Mexiku, zatímco Hyundai plánuje ve druhém pololetí spustit výrobu ve svém čtvrtém závodě v Číně.

Hyundai a Kia tvoří pátého největšího výrobce aut na světě. Společnost Hyundai v listopadu 2008 oficiálně zahájila sériovou výrobu osobních aut v Nošovicích na Frýdecko-Místecku. Kia spustila v prosinci 2007 sériovou výrobu osobních vozů u Žiliny na Slovensku.

Témata
5. 1. 2016 10:31
Re: trosku
Tak mu holt ten architektonickej purismus nesedí, no..
[odkaz]
Avatar - Individualita
5. 1. 2016 09:45
Re: Pointa
Je to tak. A VW+Škoda prodali úplně stejně jako Hyundai+Kia, jen Korejci jsou mnohem vyrovnanější. Většinu rozdílu mezi celými koncerny potom dělá Audi s cca 1,7mil auty.
Avatar - Individualita
5. 1. 2016 09:38
Re: A co v ČR
Přesně tak a tady je "vyzkoušené" to, co má každý soused a každá firma, tedy Okta nebo Golf. Někde jinde by to třeba byla Toyota Hilux :-)
Avatar - skejpa
5. 1. 2016 09:31
Re: Pointa
[odkaz]

Tyhle žabomyší války jsou k smíchu ale samostatná Kia loni prodala 2,8 milionu aut a škoda cca 1 milion. To je celkem zajímavé. Až kvůli Vaší hádce jsem zjistil, že Kia prodá celkem dost aut >:D Ale asi to bude taky tím, že je z Koreje. U náš má prim Škoda, u nich asi H/K, jenže Korea je větší :-) ...
Avatar - skejpa
5. 1. 2016 09:26
Re: A co v ČR
To by mělo být to poslední, podle čeho se kupuje auto - jestli se jich prodá mraky nebo jen pár. Bohužel, ne vždy to tak je a spousta lidí si konkrétní auto kupuje prostě proto, že jich je dost, tak jsou ASI vyzkoušený... :-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud