Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

BMW M5 Edition 35 Jahre: Silný sedan s exkluzivním vzhledem jako oslava 35 let legendy

David Bureš David Bureš 17. 5. 2019 • 11:56
13
Zobrazit náhledy (13)
BMW M5 Edition 35 Jahre BMW M5 Edition 35 Jahre BMW M5 Edition 35 Jahre BMW M5 Edition 35 Jahre BMW M5 Edition 35 Jahre BMW M5 Edition 35 Jahre BMW M5 Edition 35 Jahre BMW M5 Edition 35 Jahre

Mnichovská automobilka postaví jen 350 exemplářů nové limitované edice M5. Vedle silného motoru nabízí i exkluzivní vzhled.

BMW pravidelně oslavuje výročí svých sportovních modelů s písmenem M v názvu, a to pomocí edic s přídomkem Jahre. A jelikož letos slaví 35. výročí model M5, je nasnadě, že se výroční edice dočkal právě tento sportovní sedan vyšší střední třídy. BMW M5 Edition 35 Jahre vznikne jen v 350 exemplářích, které budou dostupné od července 2019.

Základním stavebním kamenem nové edice je BMW M5 Competition, což znamená, že v útrobách pracuje dvakrát přeplňovaný vidlicový osmiválec vyladěný až na 460 kW a 750 N.m. Nechybí ani specificky naladěný podvozek s M aktivním diferenciálem na zadní nápravě nebo pohon všech kol.

BMW M5 Edition 35 Jahre poznáte na první pohled podle jeho vzhledu, a to pomocí detailů speciálně vyvinutých pro tento výroční model. Nápadný vzhled obzvláště vynikne ve spojení se speciální šedou metalickou barvou karoserie BMW Individual Frozen Dark Grey II, která v sobě ukrývá unikátní pigmentaci vytvářející dojem hedvábně matného povrchu. Doplňují jej exkluzivně navržená 20palcová M kola z lehké slitiny Y-spoke v šedé barvě Graphite Grey, za nimiž se ukrývají černě lakované brzdové třmeny. A nebo zlatě lakované, to když zákazník zvolí příplatkové karbon-keramické brzdy.

Kromě M multifunkčních sedadel a celokoženého černého čalounění BMW Individual Merino s béžovými kontrastními švy si uvnitř všimnete především exkluzivního obložení v provedení zlatého eloxovaného hliníku se strukturou karbonových vláken, které v M5 Edition 35 Jahre slaví svoji premiéru. Jemně strukturované plochy se nacházejí na palubní desce, panelech dveří a středové konzole. Prahy pak zdobí nejen nápis „M5 35 Jahre,“ zatímco na krytu držáků nápojů na středové konzoli se stkví  laserem gravírovaný nápis „M5 Edition 35 Jahre 1/350“.

BMW M5 je součástí modelové řady mnichovské automobilky už od roku 1984. První generace postavená na základech tehdejší pětkové řady E28 vsadila na řadový šestiválec původem z M1, který s výkonem 210 kW nabízel dokonce o 6 kW vyšší sílu než legendární superauto s motorem uprostřed. M5 navíc dostalo tužší sportovní povozek, vysoce výkonný brzdový systém, zesílenou pětistupňovou převodovku a samosvorný diferenciál s 25% svorností na zadní nápravě. To všechno bylo zabaleno do nenápadné karoserie, což je charakter, který se M5 snaží udržet do dnešních dní.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku