Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Bugatti potvrdilo, že po Chironu přijde nástupce se spalovacím motorem

27. 1. 2022 • 08:11
24
4
Zobrazit náhledy (24)
Bugatti Sur Mesure Chiron Pur Sport Bugatti Sur Mesure Chiron Pur Sport Bugatti Sur Mesure Chiron Pur Sport Bugatti Sur Mesure Chiron Pur Sport Bugatti Sur Mesure Chiron Pur Sport Bugatti Sur Mesure Chiron Pur Sport Bugatti Sur Mesure Chiron Pur Sport Bugatti Sur Mesure Chiron Pur Sport Bugatti Sur Mesure Chiron Pur Sport Bugatti Sur Mesure Chiron Pur Sport Bugatti Sur Mesure Chiron Pur Sport Bugatti Sur Mesure Chiron Pur Sport Bugatti Sur Mesure Chiron Pur Sport Bugatti Sur Mesure Chiron Pur Sport Bugatti Sur Mesure Chiron Pur Sport Bugatti Sur Mesure Chiron Pur Sport Bugatti Sur Mesure Chiron Pur Sport Bugatti Sur Mesure Chiron Pur Sport Bugatti Sur Mesure Chiron Pur Sport

Ačkoliv to již nevypadalo, generální ředitel značky Mate Rimac přichází s fantastickou zprávou. Nástupce Bugatti Chiron zůstane u spalovacího motoru.

Pro tuto informací si musíme vypůjčit slogan z jedné nejmenované reklamy - tady je svět ještě v pořádku. Mate Rimac potěšil zajisté mnoho fanoušků supersportů s benzinovými motory. Ten totiž potvrdil, že pracují na nástupci Chironu, který zůstane u spalovacího motoru.

Rimac prozradil již v srpnu minulého roku sběrateli Bugatti Mannymu Khosbinovi, že se pracuje na novém supersportu, který přijde po Chironu. Mnoho detailů však nezaznělo. Snad jen to, že by premiéra mohla nastat v roce 2024. Šéf nově vzniklé společnosti Bugatti Rimac nyní přišel s více informacemi o chystaném supersportu.

V nově vydaném videu popisuje Mate Rimac rekordní rok 2021 a také firemní strukturu nově zřízené společnosti. Třiatřicetiletý chorvatský podnikatel se nechal slyšet, že spalovací motor má stále budoucnost a slibuje, že nový supersport bude mít prvky, které byly dosud v sériových autech nevídané.

“Bojuji za spalovací motor”, prohlásil Rimac. Ještě není úplně jisté, co z tohoto boje vzejde. Zachová si nástupce Chirona osmilitrový motor W16? Je možné, že přeci jen může dojít ke kombinaci s elektromotorem. Stále se zpřísňující emisní normy jsou totiž neúprosné. Pokud by došlo ke kombinaci elektromotoru s motorem W16, určitě bychom překonali už tak masivní čísla, která tento úžasný motor dokáže poskytnout. Chiron Super Sport 300+, který vznikl v limitované edici 30 kusů. Ten má 1578 koní a dosáhne rychlosti 490 km/h.

Ze slov Mateho Rimaca je zřejmé, že se nebojí velkých a pro mnohé až nereálných plánů. Jeho cílem je vytvořit něco, co by nikoho v životě nenapadlo, že může existovat. Není otázkou jestli, ale kdy dojde na čistě elektrický vůz od Bugatti, který využije technologií z již vzniklého elektrického supersportu Rimac Nevera. Nově vzniklá společnost se však nechala slyšet, že namísto “přebrandování” Nevery se bude soustředit na vytvoření originálního elektromobilu.

Video se připravuje ...

Autor: Dominik Kovář

Související články

Témata
Avatar - kari.laz
28. 1. 2022 09:03
Re: Samozřejmě!
Prosím šoupej radši nohama ty koncerne

PS: Rimac
Avatar - eLzyx
27. 1. 2022 15:33
Re: Samozřejmě!
elektromotorem od Rimac? Případně hybridním?
Tím ale neříkám, že by to tak mělo být správně, jen to, že pokud je Bugatti v područí, tak by Rimac mohl mít tendence trošku pushnout svoje technologie
Avatar - petr petrumr
27. 1. 2022 15:31
Re: Samozřejmě!
Copak koncern má málo motorů?
Avatar - MS-sport
27. 1. 2022 14:16
Samozřejmě!
S jakým jiným motorem by to měli vyrábět??! :-O
Články odjinud