Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Buick GL8 prošel faceliftem, MPV pro Čínu sází na odvážný vzhled

Ondřej Mára Ondřej Mára 24. 8. 2022 • 03:58
31
Zobrazit náhledy (31)
Buick GL8 Buick GL8 Buick GL8 Buick GL8 Buick GL8 Buick GL8 Buick GL8 Buick GL8 Buick GL8 Buick GL8 Buick GL8 Buick GL8 Buick GL8 Buick GL8 Buick GL8 Avenir Buick GL8 Avenir Buick GL8 Avenir Buick GL8 Avenir Buick GL8 Avenir Buick GL8 Avenir Buick GL8 Avenir Buick GL8 Avenir Buick GL8 Avenir Buick GL8 Avenir Buick GL8 Avenir Buick GL8 Avenir

Světu sice vládnou SUV a crossovery, Buick však v Číně stále nabízí i velké MPV, kterému navíc dopřál modernizaci.

Buick býval prémiovou americkou značkou, kterou si mnozí z nás možná ještě stále spojují s velkými a elegantními sedany. Tahle doba však dávno pominula a dnes se Buick na svém domácím trhu soustředí především na SUV a crossovery.

V Číně, kde značka také působí, však nabízí i MPV s označením GL8, které se nedávno dočkalo faceliftu. Zřejmě nejvýraznější změnou se přitom stala obrovská maska chladiče, jejíž podoba se mění v závislosti na výbavě vozu. Může tak nabízet spousty okázalého chromování, ale i decentní či sportovnější vzhled. Dohromady by přitom v nabídce mělo být až 20 verzí.

Mnohým přitom první pohled na příď vozu může připomenout specificky tvarovanou vřetenovitou masku značky Lexus, kterou v tomto segmentu nosí například model LM, představený v roce 2019. Vraťme se ale k Buicku.

Video se připravuje ...

V závislosti na výbavě může vůz nabídnout LED matrix světlomety, 18“ litá kola či sedadla s elektrickou funkcí natáčení a vysunutí ven, usnadňující cestování hendikepovaným lidem.  Výbava může zahrnovat mimo jiné adaptivní tempomat, systém pro jízdu v pruzích nebo automatickou parkovací brzdu.

S modernizací dostal vůz také novou rodinnou verzi GL8 ES, která má speciálně navržená zadní sedadla, zajišťující pohodlnější nastupování i vystupování pro děti či seniory. MPV nabízí také 12“ digitální přístrojový štít, elektricky posuvné boční dveře, elektrické víko kufru, výklopné stolky a v podbězích jsou samozacelovací pneumatiky Continental. Údajně jediné v tomto segmentu.

Automobilka bohužel neprozradila nic bližšího o technických změnách. Předpokládá se však, že pod kapotou je uložen 2,0litrový benzínový čtyřválec doplněný o 48V elektromotor, který je spojen s devítistupňovou automatickou převodovkou.

Dodejme, že Buick prodává MPV na čínském trhu již od roku 1999 a za tu dobu už si měl připsat okolo 1,6 milionu prodaných kusů. Při neustále rostoucí popularitě SUV/crossoverů a rostoucím nárokům na elektrifikaci je však otázkou, jak dlouho ještě GL8 na trhu vydrží.

Doporučujeme

Témata