Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Chcete se vozit jako Mario Andretti? Na prodej je jeho Lamborghini Countach

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 12. 7. 2019 • 17:34
54
Zobrazit náhledy (54)
Lamborghini Countach Lamborghini Countach Lamborghini Countach Lamborghini Countach Lamborghini Countach Lamborghini Countach Lamborghini Countach Lamborghini Countach Lamborghini Countach Lamborghini Countach Lamborghini Countach Lamborghini Countach Lamborghini Countach Lamborghini Countach Lamborghini Countach Lamborghini Countach Lamborghini Countach Lamborghini Countach Lamborghini Countach Lamborghini Countach Lamborghini Countach Lamborghini Countach Lamborghini Countach Lamborghini Countach Lamborghini Countach Lamborghini Countach Lamborghini Countach Lamborghini Countach Lamborghini Countach Lamborghini Countach Lamborghini Countach Lamborghini Countach Lamborghini Countach Lamborghini Countach Lamborghini Countach Lamborghini Countach Lamborghini Countach Lamborghini Countach Lamborghini Countach Lamborghini Countach Lamborghini Countach Lamborghini Countach Lamborghini Countach Lamborghini Countach Lamborghini Countach Lamborghini Countach Lamborghini Countach Lamborghini Countach Lamborghini Countach

Půl milionu amerických dolarů si musí připravit zájemce o Lamborghini Countach, jehož původním majitelem byl slavný závodní jezdec Mario Andretti.

 

Společnost Motorcar Gallery má ve své nabídce řadu nádherných a výjimečných automobilů evropských i severoamerických značek z druhé poloviny dvacátého století a mezi nimi i Lamborghini Countach, za jehož volant jako první majitel usedal Mario Andretti.

Slavný americký jezdce, jehož rodištěm je chorvatský Motovun, který však byl v roce 1940, kdy se Mario Andretti narodil, součástí Itálie, svou kariéru zahájil na počátku šedesátých let. Tehdy startoval v sériích Stock Cars a Midget Cars, ale již v roce 1964 se účastnil závodů IndyCar, v letech 1966 a 1967 se účastnil 24 hodin Le Mans s vozy Ford GT40 a v roce 1968 naskočil do kolotoče F1.

Všestranný závodní jezdce se na evropské půdě stal v sedmdesátých letech především hvězdou F1, když v roce 1978 získal mistrovský titul s monoposty stáje Lotus. V osmdesátých a devadesátých letech se vrátil do Le Mans, kde k jeho největším úspěchům patří třetí místo v celkovém pořadí s Porsche 956 z roku 1983 a první místo v rámci kategorie s vozem Courage C34-Porsche z roku 1995. Na severoamerické půdě je pak především díky vítězství v Indy 500 z roku 1969, mistrovskému titul z roku 1984 a řadě dalších úspěchů hvězdou série IndyCar.

Podobně jako většina závodních jezdců má Mario Andretti slabost i pro supersportovní automobily, což ostatně dokumentuje právě Lamborghini Countach z roku 1984, které v současnosti nabízí k prodeji společnost Motorcar Gallery se sídlem ve Fort Lauderdale na Floridě.   

Rudý supersport je v severoamerickém provedení LP5000 S, jehož atmosférický dvanáctiválec o objemu 4754 kubických centimetrů disponoval i díky šestici dvojitých karburátorů nejvyšším výkonem kolem 276 kW (375 k). Tato hodnota mířila k zadním kolům prostřednictvím pětistupňové manuální převodovky a ostře řezanému bolidu umožňovala dosáhnout maximální rychlosti 288 km/h.

Lamborghini Countach, jehož prvním majitelem byl Mario Andretti, se do dnešních dnů dochovalo ve vynikající kondici s původním lakem karoserie i čalouněním interiéru. Pohonná jednotka podle materiálů prodejce absolvovala mechanickou revizi a seřízení, aby mohla novému majiteli naplno předvést svůj potenciál. Ten si vedle původního stavu a skutečnosti, že získal vůz po slavném závodním jezdci, může užívat i to, že Countach má najeto necelých 18.000 kilometrů. Méně pozitivním dojmem ovšem působí cena stanovená na 499.000 amerických dolarů, což je zhruba 11,5 milionu Kč.

Zdroj: Motorcar Gallery

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud