Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Chrysler 300 dostane tajemnou speciální edici, zřejmě půjde o definitivní rozlučku

Ondřej Mára Ondřej Mára 6. 9. 2022 • 12:30
73
15
Zobrazit náhledy (73)
Chrysler 300S Chrysler 300S Chrysler 300S Lancia Thema Lancia Thema Lancia Thema Lancia Thema Lancia Thema Lancia Thema Lancia Thema Lancia Thema Lancia Thema Lancia Thema Lancia Thema Lancia Thema Lancia Thema Lancia Thema Lancia Thema Lancia Thema Lancia Thema Lancia Thema Lancia Thema Lancia Thema Lancia Thema Lancia Thema Lancia Thema Lancia Thema Lancia Thema Lancia Thema Lancia Thema Lancia Thema Lancia Thema Lancia Thema Lancia Thema Lancia Thema Lancia Thema Lancia Thema Lancia Thema Lancia Thema Lancia Thema Lancia Thema Lancia Thema Lancia Thema Lancia Thema Lancia Thema Lancia Thema Lancia Thema Lancia Thema Lancia Thema Lancia Thema Lancia Thema Lancia Thema Lancia Thema Lancia Thema Lancia Thema Lancia Thema Lancia Thema Lancia Thema Lancia Thema Lancia Thema Lancia Thema Lancia Thema Lancia Thema Lancia Thema Lancia Thema Lancia Thema Lancia Thema Lancia Thema

Zatímco Dodge se ve velkém loučí s modely Charger a Challenger, Chrysler pouze naznačil příchod speciální edice modelu 300, která by ale mohla být tou vůbec poslední.

Vzpomínáte si na Chrysler 300? Robustní americký sedan, který se svého času prodával i jako Lancia Thema, byl kdysi v zámoří poměrně populární, nyní však spíš jen dožívá ze své slávy. Ostatně dřívější sláva sedanů pomalu upadá i v zámoří, kde pomalu všechny segmenty nahrazují SUV a crossovery.

Jak ovšem upozornili kolegové z CarScoops, Chrysler nedávno oznámil příchod nové speciální edice modelu 300, která bude určena speciálně pro tento modelový rok a představena by měla být někdy později. O specifikaci nevíme nic bližšího, s největší pravděpodobností by však mohlo jít o rozlučkový speciál.

Ostatně sluší se připomenout, že automobilka Dodge má v plánu během tohoto roku představit sedm speciálních edicí modelů Charger a Challenger, které letos skončí se spalovacími motory. Chrysler 300 přitom rovněž uměl nabídnout zajímavé pohonné jednotky z dílny mateřské společnosti FCA/Stellantis.

Video se připravuje ...

Jeden z mála přežívajících amerických sedanů s pohonem zadních kol nabízí motory V6 a V8, přičemž menší šestka nabízela 224 kW a 358 Nm točivého momentu. S 5,7litrovým osmiválcem HEMI už však elegantní sedan dokázal nabídnout až 271 kW a 534 Nm točivého momentu. Sprint na 96 km/h pak zvládal do 6 sekund.

Letošní rok bude pro „třístovku“ nejspíš posledním, přičemž v budoucnu by výkonný sedan mohl nahradit čistě elektrický crossover. Než ale vůz řekne poslední sbohem, dostal od automobilky drobnou modernizaci.

S posledním rokem ale nelze čekat žádné zázraky. Automobilka pouze zpřístupnila balíček technologických asistentů SafetyTec Plus Group i pro základní výbavovou verzi Touring, jejíž řidiči se tak mohou těšit na adaptivní tempomat s funkcí stop & go, automatická dálková světla, senzor stěračů, varování před vybočením z pruhu nebo přední a zadní parkovací senzory.

Doporučujeme

Témata
Avatar - twistedTSD
8. 9. 2022 13:20
Re: 300
Jo, ale konstrukčně je to stejně pořád stará dobrá nezaměnitelná 300C.
Avatar - Barrichello
8. 9. 2022 10:38
Re: 300
S tím autem z roku 2004 to moc společného nemá, 1 motor a základ kaste.

Interiér kompet jiný, V6 komlet jiná, převodovka komplet jiná, předělané nápravy, optický look komplet jiný, výbava 4x taková....
Avatar - twistedTSD
7. 9. 2022 18:14
300
Stejně je neuvěřitelné, že můj pubertální sen, ve kterém jsme se v nultých letech s kamarády projížděli a já z toho měl Vánoce, se dodnes vyrábí.
Avatar - Barrichello
6. 9. 2022 16:23
Re: Smutné loučení
Jinak německé tlustosedany váží o 400 kg méně vid.

V Chargeru to s 8. st ZF dává zrychlení 3-6 s na stovku, to je na tlustosedan docela slušný vid :-)

Hahaha.

Jediné co bylo lehčí jak konkurece byl Jaguar XJ ale jen do generace XJ X358. Tím to taky skončilo....
Avatar - Barrichello
6. 9. 2022 16:20
Re: Masakr
Hammunův další nick, chvíli tam měl i svoje pravé jméno, než si to změnil na tohle :-) :-) :-)