Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Citroën DS High Rider: První fotografie interiéru

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 23. 4. 2010 • 22:44
26
7
Zobrazit náhledy (26)
Citroën DS4 Citroën DS4 Citroën DS4 Citroën DS4 Citroën DS4 Citroën DS4 Citroën DS4 Citroën DS4 Citroën DS4 Citroën DS4 Citroën DS4 Citroën DS4 Citroën DS4 Citroën DS4 Citroën DS4 Citroën DS4 Citroën DS4 Citroën DS4 Citroën DS4 Citroën DS4 Citroën DS4
Citroën DS High Rider se sice představil již v březnu na autosalonu v Ženevě, ale až do dnešního dne držela francouzská automobilka pod pokličkou jeho interiér, který se právě dnes představuje na prvních fotografiích.

Citroën bude v letošním roce s velkou pravděpodobností pokračovat v rozšiřování své luxusnější řady DS a koncept DS High Rider tak dělá předskokana připravovanému sériovému modelu.

V Ženevě představil DS High Rider pouze linie své karoserie a na první pohled do interiéru jsme si museli počkat. Citroën v tiskové zprávě doprovázející novou sérii fotografií vyzdvihuje luxusní provedení prostoru pro posádku, které má zároveň sportovní styl.

Sedadla, palubní deska i výplně dveří jsou čalouněny kvalitní kůží s kontrastními švy. S tmavým koženým čalouněním kontrastuje řada chromovaných dílů na palubní desce, středové konzole, výplních dveří i klasickém volantu, který nemá jako například modely řady C4 pevný střed.

Design interiéru má navazovat na linie karoserie Citroënu DS High Rider. Ten svými rozměry (délka 4,26 m, šířka 1,82 m a výška 1,48 m) spadá do nižší střední třídy a rozvíjí současný designový jazyk francouzské automobilky.

K pohonu DS High Rider slouží hybridní ústrojí s označením Full Hybrid 4, které kombinuje přeplňovaný vznětový motor umístěný vpředu s elektromotorem uloženým u zadní nápravy. Bližší informace o pohonném systému výrobce bohužel stále neuvádí.

Na koncept DS High Rider automobilka Citroën s velkou pravděpodobností naváže sériovým provedením DS4, které by se mohlo představit na podzimním autosalonu v Paříži.

Související články

Témata
24. 4. 2010 10:34
Re: Kontury nové C4
Súhlasím ;-) krásny počin od Citroenu... ja by som ho tiež hneď bral :yes:
Avatar - Ghostyx
23. 4. 2010 23:34
Re: Kontury nové C4
Mas pravdu Citroen se nasel... :yes: Tyhle novy DS-ka jsou fantasticky, hned bych do nej sel. ;-) :yes:
Avatar - Perun
23. 4. 2010 17:18
Re: Kontury nové C4
Mě také volant s pevným středem nevadí.. jen ten u C4 nevypadá moc pěkně. Tenhle je o nečem jiném.
Ta sedadla, to je dlouholetá bolest.. ale karta se obrací ;-)
Avatar - Perun
23. 4. 2010 17:10
Re: Kontury nové C4
Je a není... experimenty vedoucí do slepé uličky jako odklon od digi ukazatelů u C3 a teď už i u C4, příliš extravagantní pojetí ztrátového projektu C6 a spousta dalších nedotažených řešení - a že bych mohl povídat..

Prostě zajímavé nápady, které ne vždy skončily úspěchem, protože je u Citroënu nedotáhli do konce.

Mám za to, že ta doba skončila... současná produkce je na míle vzdálená době před pár lety. Nic neskřípe a nebouchá, extravagance už není samoúčelná, motoricky není co vytýkat.

Citroën bude vždycky trochu jiný, než standardní konfekce.. dříve to ale ne vždy bylo ku prospěchu věci a když si můj kamarád nedávnou koupil novou C5 (po Xantii) jako služební auto, tak se mu kolegové jízlivě posmívali.. Tedy jen do okamžiku, než s ní do té firmy přijel a než se s ní svezli.. to jim pak úsměv ztuhnul.. ;-)
23. 4. 2010 16:44
Re: Kontury nové C4
Pevný střed už za ta léta s Citroenem ani nevnímám.
Centrální displej z C4 byl celkem fajn, i když do většího (či luxusnějšího) auta se asi moc nehodí. Nicméně doteď jezdím se zapnutým digitálním rychloměrem, po těch letech v C4 už analogové hodnoty neumím odezírat! :-)
A sedadla vypadají opravdu dobře, což také kvituji s povděkem.
Články odjinud