Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Citroën spustil konfigurátor DS Inside v češtině

Ondřej Láník
Diskuze (59)
Přípravy na uvedení řady luxusnějších Citroënů DS jsou v plném proudu. Pozornost automobilového publika chce značka přitáhnout nejen studiemi na autosalonech, ale také pomocí online-konfigurátoru.

Citroën na webové stránce www.dsinside.citroen.com otevřel veřejnosti designové studio. Uživatel si v něm může dotvořit a vybírat verze konceptu DS Inside dle svého gusta. Rozhraní má řadu jazykových mutací včetně té české. Zatím jde pouze o práci s konceptem, ale očekává se, že z DS Inside se brzy stane sériový model DS3.

Automobilka Citroën v letošním roce oslavuje 90 let od svého založení a 5.února 2009 uplynulo 131 let od narození André Citroëna. Letošní rok se pro francouzskou společnost stane významný také rozsáhlou marketingovou proměnou, v jejímž rámci dochází mimo jiné i na modernizaci loga automobilky a odhalení plánů na výrobu prestižnější řady vozů s označením DS, které je bude spojovat podobně jako modely MPV jméno Picasso.

Citroëny řady DS mají představovat prestižní modely, pro jejichž majitele je důležitý styl. Automobilka plánuje uvedení prvního zástupce této řady v roce 2010 a DS mají zamířit do segmentů B, M1 a M2, což znamená, že se má jednat o automobily velikosti modelů C2/C3 pro kategorii malých vozů, C4 pro nižší střední třídu a C5 pro střední třídu.

Sériové verze modelů DS budou vycházet z designu konceptu připraveného pro letošní ženevský autosalon a ponesou jména DS3, DS4 a DS5.

Ondřej Láník
Diskuze (59)
Avatar - Hammunasakra
25. 5. 2009 22:07
Re: Milý maxo!
Ne bylo to ve Wien (pravda na voze je německá značka) - myslím, že i takovéto "drobnosti" (bohužel) mívaji na vliv ;-\
PS: A my že jsme "vrcholem evoluce"? ;-)
NEsnáším "nacionalismus" (to je taková "další" fáze rozdělování dle "znáčku" na kapotě :-)
Pěkný den (a dobrou noc) ;-)
Avatar - Hammunasakra
25. 5. 2009 21:30
Re: Milý maxo!
Já sice "muňavá" jsem, ale KDO to (anti)auto má ŘÍDIT? ;-)
Ja doposud myslela, že NE"plnohodnotné" auto vám mohou půjčit třeba u toho českého Citroën - no, mám DŮKAZ... :-)
PS: Čistě TEORETICKY mi dle smlouvy při nenadálém "vypovězení" mého vozu mají zapůjčit "odpovídající" náhradu - REALITA je bohužel trošičku JINÁ (když mi kdysi prasklo 24. prosince čelní sklo a potřebovala jsem jet stovky kilometrů do sousedního státu, tak mi u Citroën půjčili jako náhradu za C5 alespoň cupku C4 1.6 HDi - SLABÁ náhrada, ale "budiž", bylo to alespoň "normální" auto; tady řekli že mají VŠECHNY vozy rozpůjčované a nejsem objednaná takže buď za 6.3 AMG Smart nebo NIC - to si NEdělám legraci!!!).
PS: Asi si příště koupím Rolls Royce - doufám že tam jako náhradní vozidlo nepůjčují Mini :-)
Pěkný den :-)
Avatar - Johnny_P
25. 5. 2009 19:55
Re: MIlý Johnny P!
tak to jo :-)
Avatar - Hammunasakra
25. 5. 2009 19:50
Re: MIlý Johnny P!
Závidět "eSeLAáeMGé" - to opravdu je NA MÍSTĚ, ale mně právě MÍSTO něj půjčilo to NEJmenší, co Mercedes vyrábí (a pro jistotu na to ani své logo NEdává :-)
PS: Za C5 "půjčují" C1 ;-) (NEuvěřitelné se ale asi stane skutkem, slíbili že až přijedu na příští kontrolu budou mít KONEČNĚ i půjčovací C5 :-)
Pěkný den :-)
Avatar - Johnny_P
25. 5. 2009 19:42
Re: Milý maxo!
tak to je pěkné náhradní auto(tiše závidím >:D )