Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Co zajímá čínské zákazníky? Nový BYD Yuan Plus nabídne karaoke...

20. 2. 2022 • 11:48
31
3
Zobrazit náhledy (31)
BYD Yuan Plus BYD Yuan Plus BYD Yuan Plus BYD Yuan Plus BYD Yuan Plus BYD Yuan Plus BYD Yuan Plus BYD Yuan Plus BYD Yuan Plus BYD Yuan Plus BYD Yuan Plus BYD Yuan Plus BYD Yuan Plus BYD Yuan Plus BYD Yuan Plus BYD Yuan Plus BYD Yuan Plus BYD Yuan Plus BYD Yuan Plus BYD Yuan Plus BYD Yuan Plus BYD Yuan Plus BYD Yuan Plus BYD Yuan Plus BYD Yuan Plus BYD Yuan Plus

Automobilka BYD (Build Your Dreams) Auto ukazuje nový elektromobil Yuan Plus, který vás nezaujme do doby, než se usadíte uvnitř vozu.

Yuan Plus je historicky prvním elektrickým modelem společnosti BYD na platformě 3.0. Vůz je v prodeji od prvního ledna a již nyní BYD eviduje více než 20 tisíc objednávek. Jeho délka je 4455 mm, šířka 1875 mm, výška 1615 mm a rozvor náprav činí 2720 mm. Yuan Plus využívá elektromotor s maximálním výkonem 150 kW a točivým momentem 330 Nm. Model nabízí automobilka ve dvou dojezdových verzích - první zvládne 430 km, druhá 510 km.

Na první pohled se jedná o obyčejný, ničím výrazný vůz. Ta pravá zábava však začíná po nasednutí do interiéru. První zajímavostí je obrovský, 15,6palcový svisle a vodorovně otočný infotainment. Dále je interiér inspirován fitness a hudbou. Asi si nyní říkáte, jak může být interiér vozu inspirován zrovna těmito odvětvími. Hned pod zmíněnou obrazovkou se nachází výdechy klimatizace ve stylu činky, řadící páka má styl rukojeti tyčí využívaných ve fitness průmyslu, loketní opěrka s podobou běžícího pásu nebo palubní deska zpracována v podobě svalových vláken.

Zdá se vám to málo šílené? Ve dveřích najdete tři šňůrky imitující struny, přičemž každá z nich má svůj vlastní tón. To nejlepší se však skrývá v loketní opěrce. V té se skrývá mikrofon. Yuan Plus má vestavěnou funkci karaoke, takže se stačí přihlásit k vašim oblíbeným skladbám a společně s cestujícími si můžete užít svého pěveckého talentu.

Těžko říct, co BYD vedlo k takto šílené kombinaci interiéru. Jedním z cílů bylo určitě získání pozornosti, což se povedlo. Dalším budou pravděpodobně požadavky zákazníků tamního trhu, které jednoduše zajímá více zábava a digitální technologie ve vozidle než jeho samotné jízdní vlastnosti. Dvacet tisíc objednaných vozů během jednoho měsíce ukazují, že se nejedná o krok vedle. Model Yuan Plus se navíc v průběhu roku rozšíří na další trhy. Uvidíme, jestli si bude chtít někdo ještě zazpívat.  

Autor: Dominik Kovář

Doporučujeme

Témata
21. 2. 2022 11:57
tahni
Tahni cinskej smejde
Avatar - netcar.xx
20. 2. 2022 22:37
Karaoke
a mikrovlnku na netopýry.
20. 2. 2022 10:45
Tak co politici, kritizujte čínské auto,
i když nejde jenom o Čínu, jde o Asii.
Jde i o auta z Vietnamu, Indie, Taiwanu, ...

Když jsme u té elektroniky, kdo ví co tam zabuduje Foxconn.