Čtvrtý závod Evropského poháru cestovních vozů: Fulín vede

Český automobilový jezdec Petr Fulín zvítězil v jedné z jízd čtvrtého podniku Evropského poháru cestovních vozů v portugalském Villa Real.

V průběžném pořadí šestidílného seriálu se dostal na první místo, jeho největší soupeř Švýcar Chrisjohannes Schreiber nebodoval.

Fulín vstupoval do podniku v ulicích portugalského městečka s jednobodovým mankem na vedoucího Schreibera. Smazal ho však již v kvalifikaci, kdy si vybojoval druhé místo a dvěma body se posunul na první příčku.

Start do první jízdy se Fulínovi povedl a z druhé pozice se dostal na první místo. Během jedenácti kol závodu pak nedal nejrychlejšímu z kvalifikace Nagymu (Maďarsko) šanci k předjetí. „Věděl jsem, že tady jsou vysoké obrubníky a nebylo by dobré riskovat poškození poloosy. V pomalejších zatáčkách jsem proto raději volil méně agresivní jízdu a v rychlých pasážích neměl Nagy šanci k předjetí,“ popsal Fulín dojmy z první jízdy.

Do druhého závodu víkendu začínal z osmého místa, protože pořadí prvních osmi se otáčí. Ještě v první kole narazil do bariéry Maďar Nagy a na trať vyjel na tři kola safety car (bezpečnostní vůz). Sotva byla jízda restartována, závodili jezdci mezi sebou pouze necelá dvě kola, během kterých se Fulín posunul na pátou pozici. Pak však v rychlé levé zatáčce kolidoval se svodidly Švýcar Schreiber a zůstal stát na úzké trati s nepojízdným civilem.

Na trať se opět dostal safety car a následně byl závod přerušen. Příčinou byla poškozená svodidla, která musela být opravena do závodů mistrovství světa cestovních vozů (WTCC). Časový harmonogram tohoto šampionátu nesměl být narušen s ohledem na televizní přenos.

Petr Fulín byl se svým účinkováním v Portugalsku spokojený. „Přijeli jsme do Villa Real s cílem zůstat bodově ve hře, abychom mohli ve zbývajících dvou závodech útočit na titul. V aktuálním pořadí máme mírnou převahu, ale zdaleka není ještě vyhráno,“ dodal Fulín.

1.jízda: 1. Fulín (ČR/Seat Leon TCR V3 SEQ) 23:02,854; 2. Nagy (Maď./Seat Leon Cup Racer) +0,530; 3. Rodrigues (Port./Honda Civic TCR) +8,189; 4. Stefanovski (Makedonie/ Seat Leon TCR V3 SEQ) +11,549; 5. Kralev (Bul./Audi RS3 LMS) +46,683; 6. Mota (Port./Seat Leon TCR V3 SEQ) +1:09,759.

2.jízda (zkrácený závod): 1. Szabo (Maď/Seat Leon TCR V3 SEQ) 11:10,259; 2. Kralev +1,009; 3. Stefanovsli +2,347; 4. Rodrigues +2,347, 5. Fulín +4,619, 6. Pfister (Švýc./Seat Leon TCR V3 SEQ) +6,317.

Průběžné pořadí (po 8 z 12 jízd): 1. Fulín 46; 2. Schreiber (Švýc./Honda Civic) 43; 3. Nagy 42; 4. Stefanovski 41; 5. Rikli (Švýc./Honda Civic) 25; 6. Mota (Port./Seat Leon TCR V2 SEQ)) a Szabo oba 22. Výsledky jsou neoficiální.

Zbývající podniky ETCC 2017: 15.-17. 9. Zolder (Bel.), 6._-8. 10. Most (ČR).