Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Čtyřdveřová Corvette? Čínská kopie ikonického sporťáku dorazí také jako sedan

Jan Zajíc Jan Zajíc 14. 12. 2021 • 18:36
23
Zobrazit náhledy (23)
Songsan SS Dolphin Sedan Songsan SS Dolphin Songsan SS Dolphin Songsan SS Dolphin Songsan SS Dolphin Songsan SS Dolphin Songsan SS Dolphin Songsan SS Dolphin Songsan SS Dolphin Songsan SS Dolphin Songsan SS Dolphin Songsan SS Dolphin Songsan SS Dolphin Songsan SS Dolphin Songsan SS Dolphin Songsan SS Dolphin Songsan SS Dolphin Songsan SS Dolphin

Pamatujete si na auto jménem Songsan Motors SS Dolphin? Jde o loni představený sporťák z Číny, jehož design vykazuje zřetelnou "inspiraci" podobou prvního Chevroletu Corvette.

Uvozovky jsou na místě, neboť Dolphin představuje spíš snahu první generaci ikonického amerického sporťáku vyloženě okopírovat. Ano, rozdíly mezi oběma vozy najdeme, ale drtivě převažují podobnosti.

A právě "delfín" se zřejmě brzy dostane na čínský trh v nové karosářské verzi, která je vzhledem ke vzoru tohoto modelu poměrně bizarní. V Songsan Motors totiž chystají čtyřdveřový sedan.

Jak naznačují patentové nákresy, novinka si zachová všechny výrazné retro designové prvky sportovně vyhlížejícího vozu Dolphin, změní se jen prostřední část automobilu. Delší konstrukce kabiny umožní zasadit za sebe dvoje dveře na obou stranách. Měli by jít skutečně jen o protažení kabiny, podle dostupných informací se nepočítá s prodloužením rozvoru.

Na patentových obrázcích pak zajímavě vypadá střecha, zdá se, že by mohla nabízet čtyři odnímatelné panely. Ale uvidíme, nákresy mohou mást, budeme si muset počkat na představení produkčního auta.

Technika zřejmě bude odpovídat loni představenému kupé. Pod kapotou by tak měl pracovat turbodmychadlem přeplňovaný 1,5litrový čtyřválec doplněný o elektromotor a 16kWh akumulátor. Sedan tedy bude plug-in hybridem, v případě dvoudvířka výrobce hovoří o elektrickém dojezdu až 100 kilometrů. Kombinovaný výkon by měl dosahovat 232 kW.

Doporučujeme

Témata