Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Cupra už přijímá rezervace na nový Leon Competición TCR

Martin Machala Martin Machala 24. 12. 2019 • 18:00
10

Komplet nový leon se představí už za pár týdnů, ruku v ruce s ním půjde i jeho závodní verze. Tu už můžete objednávat.

Cupra zároveň pustila jednu fotku, detail zadních partií, které samozřejmě zcela odpovídají novému leonu. Takto zezadu a zvlášť v rozšířené verzi pro TCR vypadá opravdu skvěle, bude to bezpochyby krásný závoďák.

Nepřekvapí, že by měl být proti předchůdci rychlejší, Cupra mluví hlavně o vylepšené aerodynamice, výhodnějším rozložení hmotnosti, nových komponentech zavěšení a robustnější konstrukci převodovky. V tuto chvíli má cupra na mysli sekvenci od Hewlandu, DSG (zatím) v technické specifikaci nefiguruje. Motor zůstane v základu logicky stejný - přeplňovaný dvoulitrový čtyřválec s výkonem kolem 340 koní, jeho parametry jsou prý však nyní ještě „konkurenceschopnější“ (maximálka činí 265 km/h).

Zákazníci se prvních závoďáků dočkají v dubnu, předání proběhne přímo v Martorellu, v novém sídle značky Cupra. Pro první várku vyrobí cupra deset kousků, takže jestli máte po ruce tři a půl milionu (sekvence), nepřemýšlejte dlouho. A slyšel jsem, že minimálně jeden kousek by měl zamířit do Česka!

Související články

Témata
26. 12. 2019 12:03
Re: Supr
Bude to skoro jediný rozdíl oproti jiným autům z koncernu.
25. 12. 2019 22:35
Re: Supr
Myslel jsem to trochu s nadsazkou. Jsem jen rad ze jeste takovy auta nejsou vsechny na baterky. Ale kupovat zrovna tohleto neplanuju.
25. 12. 2019 22:04
Re: Jdeš do něj jo?
:D :D
25. 12. 2019 12:53
Re: Supr
Za prvé nemají. A za druhé ani nikde nepíšu o novém stroji. Takže reakce úplně mimo.
Avatar - LeonST
25. 12. 2019 07:43
Re: Supr
Současná TDI mají nejméně emisí ze všech spalovacích motorů díky emisním úpravám. Takže to byla poznámka úplně mimo mísu.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud