Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Dacia Sandero Spider vypadá skvěle. Byla by nejlevnější svého druhu u nás

Ondřej Šámal
Diskuze (5)

Postavit dvoumístný kabriolet na bázi rumunského hatchbacku zní jako šílený nápad. Podle ilustrací by ovšem výsledek nemusel vypadat vůbec zle.

Jestliže v Česku byla Dacia Sandero v lednu se 126 registracemi až na celkovém 29. místě, v Evropě se loni jednalo o druhý nejprodávanější automobil. Úspěšnější už byla pouze Tesla Model Y, jež jako vůbec první elektromobil v historii zároveň získal titul nejoblíbenějšího auta na celém světě.

Rumunský hatchback, který v Česku s atmosférickým tříválcovým benzinem 1.0 SCe se 49 kilowatty začíná na 296.400 Kč, rozhodně nepatří mezi nejoblíbenější cíle různých úpravců a tuningových společností. V tomhle ohledu je SUV Duster mnohem populárnější. Přesto ani sandero se nevyhnulo designérským hrátkám.

Nepřekvapivě ovšem nejde o reálné dílo, ale o výtvor grafického programu. Jedno z nejlevnějších aut v Česku přišlo o druhý pár dveří i celou zadní řadu sedadel, takže je dvoumístné. Za opěrkami hlavy si našly místo decentní ochranné oblouky, přičemž zadní část, kterou si můžete prohlédnout na videu, připomíná tu u Renaultu Megane CC druhé generace.

Video se připravuje ...

Ačkoliv se Dacia pod vlivem zákazníků a stále přísnějších emisních a bezpečnostních limitů posouvá cenově směrem vzhůru, otevřenou variantu některého z modelů asi očekávat nemůžeme. Přitom sanderu to bez pevné střechy moc sluší. I s konverzí by se navíc jednalo o nejdostupnější kabriolet na trhu, který po zlatých časech začátkem tohoto tisíciletí, kdy se pozornost automobilek stočila k modelům s pevnou skládací střechou, zažívá citelný útlum.

Ondřej Šámal
Diskuze (5)

Doporučujeme

16. 2. 2024 14:18
Re: Kokos
:yes:
16. 2. 2024 13:08
Re: Kokos
Cokoli, z čeho má společnost v nějaké formě prospěch. Můžeš péct rohlíky, navrhovat plošné spoje, operovat slepáky, míchat maltu, hrát na piano, smažit hranolky, jezdit s kamionem, psát fejetony, učit děti...

Ale tohle solidní zaměstnání není, naprosto se s tím názorem ztotožňuju.
16. 2. 2024 13:00
Páni redaktoři...
To, že máte až na čestné výjimky (těm budiž třikrát sláva) mizerné technické znalosti, že řada z vás, ač se živí perem, vlastně neumí moc psát, a že sem dáváte pořád dokola kraviny typu "Může takhle vypadat [X]" s příšernými obrázky nějakých amatérských grafiků ukradenými z internetu, na to vše jsme už tak nějak zvyklí.

Ale tohle je silná káva i na Vás. Vážně, tohle je nápad na úrovni pětiletého dítěte. Jediné, s čím se dá souhlasit, je první věta. Ano, je to šílený nápad.
16. 2. 2024 07:54
Re: Kokos
Co znamena solidni robota? 8 hodin tocit soustruhem nebo sedet nekde za prepazkou?
16. 2. 2024 07:18
Kokos
Nejako sa nám tí "nezávislí grafici" rozmohli. Vymýšľať takéto kraviny namiesto nejakej solídnej roboty, panečku, to je život...