Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Daimler Kamaz Rus spouští novou výrobu kabin pro Rusko

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 3. 6. 2019 • 04:45
3

Divize Daimler Trucks a ruská společnost Kamaz pokračují v rozšiřování spolupráce prostřednictvím nového výrobního závodu v Naběrežnyje Čelny v Tatarstánu.

 

Zahájení výroby kabin pro nákladní vozidla v novém závodě na přelomu května a června letošního roku představuje významný milník v historii Daimler Kamaz Rus (DK Rus), společného podniku Daimler Trucks a Kamaz. Do podniku, který vytvořil 700 nových pracovních míst, bylo investováno 200 milionů eur.

Nové zařízení o rozloze 59.600 metrů čtverečních se stává nedílnou součástí celosvětové výrobní sítě Mercedes-Benz Trucks a bude úzce spolupracovat s hlavním závodem v německém Wörthu. Velkým přínosem nového podniku je produkce kabin pro nákladní vozy značek Mercedes-Benz a Kamaz pro ruský trh ve spolupráci se zdejšími dodavateli, od níž míří do výroby více než 150 jednotlivých komponentů.

Nový výrobní závod má kapacitu až 55.000 kabin ročně a je zařízen pro produkci jejich několika různých provedení pro vozidla modelový řad Actros a Arocs značky Mercedes-Benz, určených pro ruský trh, i pro výrobu kabin pro těžká nákladní vozidla značky Kamaz.

Daimler Trucks k tomu dodává, že za posledních 10 let DK Rus sestavil a dodal více než 30.000 vozidel značek Mercedes-Benz a Fuso pro ruských trh.  

Zároveň se nový výrobní závod DK Rus řadí mezi nejmodernější podniky svého druhu a s více než 120 roboty je i jedním z nejvíce automatizovaných provozů v Rusku. Daimler Trucks uvádí, že instalovaná výrobní zařízení do nového podniku dopravovalo více než 500 nákladních vozidel. Součásti výrobního zařízení je i moderní 3D tiskárna.

Zdroj: Daimler AG

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud