Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Další vize klimaticky neutrální mobility. Tentokrát ostrov od VW

ČTK ČTK 5. 11. 2020 • 21:09
42
3
Zobrazit náhledy (42)
Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3

Německá automobilka Volkswagen dodá elektrické vozy, nabíjecí stanice a zřídí služby sdílení jízd na malém řeckém ostrově Astypalaia.

Atény hledají způsob, jak přejít na zelenější dopravní systém, napsala agentura Reuters. Šéf německého koncernu Herbert Diess a náměstek řeckého ministra zahraničí ve středu virtuálně podepsali memorandum o porozumění. Úvodní část projektu na ostrově v Egejském moře, na němž žije 1300 obyvatel, má trvat šest let.

Řecko se dlouho energeticky opírá o uhlí, ale premiér Kyriakos Mitsotakis přislíbil, že zemi od fosilních paliv odkloní a podpoří užívání obnovitelných zdrojů energie.

video

"V partnerství silně věřím. Vlády všechno zajistit nedokážou a soukromý sektor nedokáže odpovědět na všechny otázky," řekl Mytsotakis, který se virtuální události zúčastnil.

Ostrov Astypalaia je oblíbeným cílem turistů. Veřejná doprava zde nyní funguje jen omezeně: zajišťují ji dva autobusy. Poptávku po energii zcela pokrývají fosilní paliva.

Součástí projektu je částečná přeměna místních půjčoven vozidel na službu sdílení jízd nabízející elektrická auta a skútry. Na elektrický pohon přejdou vozové parky veřejného i soukromého sektoru.

Celkem se plánuje nahrazení 1500 aut se spalovacím motorem tisícovkou vozů na elektrický pohon. Volkswagen na ostrově rozmístí kolem 230 soukromých a několik veřejných nabíjecích stanic.

"Naším dlouhodobým cílem je klimaticky neutrální mobilita pro každého," řekl Diess. "Projekt na ostrově Astypalaia ukáže, jak tuto vizi naplnit už dnes," dodal. O finanční stránce dohody zúčastněné strany neinformovaly.

Související články

Témata
12. 3. 2021 18:08
Ostrov
Děkuji moc za velice zajímavý článeček na toto téma :) My bychom se tedy neradi někdy nějak dostali na tento ostrov, ale chtěli bychom spíše něco daleko konzervativnějšího jako jsou třeba Maledivy nebo něco takového :) Dost informací jsme se také dozvěděli zde na těchto stránkách - https://www.cklub.cz/…ruvodce/maledivy , tak kdyby náhodou někdo měl chvilku, mrkněte :)
5. 11. 2020 17:23
Re: klimaticky neutrální mobilita
Že by Herbertův vlhký sen? ;-)
5. 11. 2020 12:21
klimaticky neutrální mobilita
Rendery jsou pěkné, je vidět, že virtuální realita může být klimaticky neutrální!

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud